Czwartek 28 Marca 2024r. - 88 dz. roku,  Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

| Strona główna | | Mapa serwisu

dodano: 12.08.07 - 10:41     Czytano: [1836]

Polacy podbili Seul

Polska, jako jedyny kraj reprezentowany na światowych finałach Microsoft Imagine Cup 2007 w Seulu zajęła aż 3 pierwsze miejsca. Nasi reprezentanci startowali w 7 z 9 kategorii zawodów.

W kategorii Algorytmy zwycięzcą został: Przemysław Dębiak( Uniwersytet Warszawski) W ubiegłym roku w Indiach zajął drugie miejsce w tej samej kategorii, a także był finalistą w kategorii Project Hoshimi. W kategorii fotografia triumfował zespół w składzie Iwona Bielecka (Wojskowa Akademia Techniczna) ,zeszłoroczna finalistka w kategorii Project Hoshimi i Małgorzata Łopaciuk (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego).

Za najlepszy film krótkometrażowy nagrodzono zespół w składzie Julia Górniewicz (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski) i Jacek Barcikowski (Politechnika Poznańska) Julia Górniewicz i Jacek Barcikowski reprezentowali Polskę w tej kategorii już po raz trzeci. W finałach zeszłorocznej edycji konkursu, które odbyły się w Indiach, zajęli drugie miejsce na podium, a tym razem już nie dali szansy konkurencji i stanęli na najwyższym stopniu podium.

Źródło informacji: Informacje prasowe/INTERIA.PL

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

28 Marca 1943 roku
Zmarł w Kaliforni Siergiej Rachmaninow, rosyjski kompozytor, pianista i dyrygent (ur. 1873)

28 Marca 1892 roku
Urodził się Stanisław Dąbek, polski płk, dowódca Lądowej Obrony Wybrzeża podczas kampanii wrześniowej (zm. 1939)