Wtorek 25 Września 2018r. - 268 dz. roku,  Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.11.07 - 22:28     Czytano: [1250]

Dział: Godne uwagi

Czas się przestawić

Wszystko na to wskazuje, iż pewne zwyczaje i zasady dotychczas stosowane, w kontaktach media – rządzący, zostaną zmienione a to za sprawą zwycięzców ostatnich wyborów parlamentarnych w Polsce. Tak się niektórzy w redakcjach zapędzili, że nawet nie zauważyli, że już prawie od miesiąca kto inny trzyma ster w rękach, i dalej ujadają na „kaczyzm”. Zamiast patrzeć na ręce władzy, nadal szuka się „afer” i walczy z tymi, którzy już przestali rządzić.

Nowy rząd zamiast rządzić (reformować), wraz z przychylnymi sobie mediami robi z igły widły i magluje od kilku dni temat, który nie wart jest tego, ale cóż, coś trzeba robić.
Chodzi o przewiezienie materiałów, dotyczących funkcjonariuszy WSI z siedziby Komisji Weryfikacyjnej do Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
Padają wielkie słowa, nowy minister zapowiada śledztwo i wyciągnięcie konsekwencji w stosunku do winnych a premier zapowiada, że wymieni 12 członków Komisji Weryfikacyjnej bo chce mieć takich ludzi, do których będzie miał zaufanie.

Jak pisze Nasz Dziennik, część mediów sugerowała, że do Kancelarii Prezydenta w ostatnich godzinach rządów PiS wywieziono "zbiór haków i kwitów".
Tymczasem wszystko wskazuje na to, że do Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego trafiły wyłącznie dokumenty związane z pracami Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI i aneksami do raportu.
- W świetle znanych mi informacji nie ma żadnych podstaw, żeby stwierdzić, że zrobiono coś niezgodnie z prawem. Dokumenty jednej instytucji państwowej, posiadającej uprawnienia do dostępu i posługiwania się informacjami tajnymi, zostały przeniesione do innej instytucji państwowej - uważa prof. Zybertowicz.

W wydanym oświadczeniu Kamiński napisał, że Kancelaria jedynie użyczyła pomieszczeń Biura Bezpieczeństwa Narodowego na prośbę Komisji Weryfikacyjnej. W całej sprawie – jak pisze Nasz Dziennik- nie widzi również nic szczególnego były szef Komisji Weryfikacyjnej Antoni Macierewicz, który uważa, że Jan Olszewski, nowy szef Komisji, ma pełne prawo zadecydować o przenoszeniu dokumentów, a publikacje medialne w tej sprawie to "niezwykle bulwersujący atak". Jak tłumaczył w rozmowie z PAP, ów atak "wydaje się być dowodem jakichś manipulacji ludzi związanych dawniej z WSI, którzy chcą odwrócić bieg wydarzeń i podjąć powtórnie obronę skompromitowanych instytucji, jakimi były: WSI, Zarząd II Sztabu Generalnego, WSW i ci ludzie, którzy byli w Moskwie kształceni".
- Siedziba prezydenta RP i jego konstytucyjnych organów jest najwłaściwszym miejscem gwarantującym bezpieczeństwo i prace Komisji Weryfikacyjnej - uważa Macierewicz.

Czas już się przestawić i zmienić płytę, chyba, że koncepcja jest taka, by dobić (czyt, dorżnąć) i zamieść. I może tak się stać, jak będą się przedłużać rozliczenia powyborcze w obozie przegranych.

Jan Krępak

Wersja do druku

Marian - 20.11.07 20:07
Na pewno teraz dokumenty będą bezpieczniejsze. Brawo Olszewski - męska decyzja. Władza w rękach autorów "Nocnej Zmiany" - Pst!

niedźwiadek - 20.11.07 14:59
'Zniszczyć dowody działalności aferzystów III RP' pod tym hasłem agenci żywiołów niemieckiego i żydowskiego oraz rodzimych aferzystów sfinansowały zwycięstwo swych POpleczników. I nie po to, żeby solidna cęść tych dowodów znalazła się poa zasięgiem Schetyny. Stąd skandal i wyjątkowa zajadłość naszych wrogów. Nie spoczną póki nie dopadną tych dowodów, które, dla zatarcia ich sensu i wagi nazwano 'hakami' i 'kwitami' a są to "d o w o d y" ani mniej ani więcej tylko dowody a nie żadne haki i kwity.
Zastanawiająca jest prostolinijność czy wręcz głupota niektórych polityków PiS, którzy w tę terminologię dali się wmanewrować. Ugrupowanie, które powołane zostało do władzy ma teraz za zadanie wykonać swe zobowiązania wobec "dużych płatników" a Polska i jej problemy to sprawy nieważne jak wynika z koalicyjnych rozmów -
gospodarka w ręce PSL co się wdzięcznie rymuje z PRL - lokalne zwiążki terytorialne będą bezboleśnie
przerabiać budżet państwowy na własne dochody.
I tyle o programie PO.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

25 Września 1953 roku
Władze PRL aresztowały kardynała Stefana Wyszyńskiego.


25 Września 1764 roku
Koronacja Stanisława Augusta Poniatowskiego na króla Polski.


Zobacz więcej