Piątek 29 Marca 2024r. - 89 dz. roku,  Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.11.07 - 17:49     Czytano: [1587]

Dział: Godne uwagi

Czy poznamy prawdę?

Jest szansa, że już niebawem będziemy mogli poznać kulisy „nocnej zmiany” sprzed 15 lat. Były prezydent Lech Wałęsa poirytowany zarzutami, zawartymi w aneksie do raportu o WSI zapowiada, że będzie się domagał powołania komisji śledczej, która zbada kulisy tzw. "nocy teczek" i rewelacji, według których Macierewicz, były premier Olszewski i bracia Kaczyńscy szykowali w 1992 roku zamach stanu i aresztowanie ówczesnego prezydenta.

Tak więc, jeśli dojdzie do powołania komisji śledczej, będziemy świadkami niezwykle interesującego starcia, pomiędzy „nocną zmianą a nocą teczek”. A jeśli do tego, na stół zostaną rzucone wszystkie karty, może dojść nawet do przełomu i ..., ale nie wybiegajmy w przyszłość.

Jak podaje Dziennik, z aneksu do raportu o WSI wynika, że były prezydent miał się znajdować w tzw. układzie, gdzie m.in. funkcjonował Zenon Poznański, emerytowany generał Ludowego Wojska Polskiego, który na początku lat 90. wszedł do polityki. Był on szefem sekretariatu Komitetu Obrony Kraju przy prezydencie Lechu Wałęsie i wiceszefem Obrony Cywilnej. Później doradzał prominentnym politykom SLD, a ostatnio Andrzejowi Lepperowi. Poznański - według twórców raportu - miał stworzyć wokół siebie grupę wojskowych, którzy mieli nieformalny wpływ na decyzje polityków. Aneks próbuje udowodnić tezę, że wokół byłych wojskowych powstawały patologiczne układy.

W aneksie do raportu o WSI znajdują się też i inne zarzuty wobec Wałęsy. Za jego czasów planowano przekształcenie Biura Bezpieczeństwa Narodowego w pozakonstytucyjnego super nadzorcę tajnych służb III RP. Do BBN mieli trafić najbardziej zaufani ludzie ze służb specjalnych. Biuro miało także posiadać niezwykłe wyposażenie techniczne: specjalny system łączności z końcówkami prowadzącymi wprost do Wojskowych Służb Informacyjnych oraz Urzędu Ochrony Państwa.

A co na te rewelacje Lech Wałęsa? Najlepszą obroną – jak wiemy, jest atak i taką właśnie linię przyjął nasz były i stwierdza – jak pisze Dziennik- To majaki Macierewicza. Ten człowiek majaczy. Na aneks do raportu o służbach odpowiada kontratakiem i domaga się powołania komisji śledczej oraz zbadania informacji zawartych w książce gen. Wejnera, zwolnionego w 1992 z funkcji szefa Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych, przez Antoniego Macierewicza. Według generała szykowano wtedy zamach stanu.

Może być też tak, że wszystko rozejdzie się po kościach. Dzisiaj u steru znajduje się niemal podstawowy skład „nocnej zmiany” - Wałęsa, Tusk, Pawlak, Niesiołowski i to oni rozdają karty. Rozgrzebywanie, po 15 latach tej sprawy, może nie być im na rękę. Ale z drugiej strony ten aneks i Macierewicz, który wie dużo, dla niektórych za dużo.

Jan Krępak

Wersja do druku

Marian - 18.12.07 18:50
W UE powstał pomysł powołania do życia "Mędrców". PO chce oddelegować tam jako przedstawiciela z Polski, Lecha elektryka. Koniec świata. Wszystkim ten były już był i może jeszcze być, ale mędrcem.????????????? Nie do wiary!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zygmunt Jan Prusiński - 28.11.07 6:15
PRAWDA w moim Kraju jest największym wrogiem. Zastanawiam się, po co istnieje IPN - które zachowuje się tak jakby było obrońcą i sprzymierzeńcem tych właśnie złych ludzi. Z filmu, ci sami "bohaterzy" i dziś dzierżą karierę, władzę, urzędy i pieniądze. DONALD TUSK - premier, WALDEMAR PAWLAK - wicepremier, STEFAN NIESIOŁOWSKI - marszałek sejmu. - Czy my jako NARÓD jesteśmy czy nas nie ma...? Kolejny raz zapytuję: KTO MA WŁADZĘ ? Odpowiadam: Władza jest w rękach Narodu ! Nie ma innej... w Cywilizacji. Pozdrawiam Czytelników, Zygmunt Jan Prusiński, 28.11.2007 r.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29 Marca 1937 roku
Zmarł Karol Szymanowski, polski kompozytor. Obok F. Chopina, uznawany za najwybitniejszego kompozytora (ur. 1882)


29 Marca 1983 roku
Uruchomiono pierwszy komputer typu laptop


Zobacz więcej