Czwartek 13 Grudnia 2018r. - 347 dz. roku,  Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.11.07 - 17:49     Czytano: [1361]

Dział: Godne uwagi

Czy poznamy prawdę?

Jest szansa, że już niebawem będziemy mogli poznać kulisy „nocnej zmiany” sprzed 15 lat. Były prezydent Lech Wałęsa poirytowany zarzutami, zawartymi w aneksie do raportu o WSI zapowiada, że będzie się domagał powołania komisji śledczej, która zbada kulisy tzw. "nocy teczek" i rewelacji, według których Macierewicz, były premier Olszewski i bracia Kaczyńscy szykowali w 1992 roku zamach stanu i aresztowanie ówczesnego prezydenta.

Tak więc, jeśli dojdzie do powołania komisji śledczej, będziemy świadkami niezwykle interesującego starcia, pomiędzy „nocną zmianą a nocą teczek”. A jeśli do tego, na stół zostaną rzucone wszystkie karty, może dojść nawet do przełomu i ..., ale nie wybiegajmy w przyszłość.

Jak podaje Dziennik, z aneksu do raportu o WSI wynika, że były prezydent miał się znajdować w tzw. układzie, gdzie m.in. funkcjonował Zenon Poznański, emerytowany generał Ludowego Wojska Polskiego, który na początku lat 90. wszedł do polityki. Był on szefem sekretariatu Komitetu Obrony Kraju przy prezydencie Lechu Wałęsie i wiceszefem Obrony Cywilnej. Później doradzał prominentnym politykom SLD, a ostatnio Andrzejowi Lepperowi. Poznański - według twórców raportu - miał stworzyć wokół siebie grupę wojskowych, którzy mieli nieformalny wpływ na decyzje polityków. Aneks próbuje udowodnić tezę, że wokół byłych wojskowych powstawały patologiczne układy.

W aneksie do raportu o WSI znajdują się też i inne zarzuty wobec Wałęsy. Za jego czasów planowano przekształcenie Biura Bezpieczeństwa Narodowego w pozakonstytucyjnego super nadzorcę tajnych służb III RP. Do BBN mieli trafić najbardziej zaufani ludzie ze służb specjalnych. Biuro miało także posiadać niezwykłe wyposażenie techniczne: specjalny system łączności z końcówkami prowadzącymi wprost do Wojskowych Służb Informacyjnych oraz Urzędu Ochrony Państwa.

A co na te rewelacje Lech Wałęsa? Najlepszą obroną – jak wiemy, jest atak i taką właśnie linię przyjął nasz były i stwierdza – jak pisze Dziennik- To majaki Macierewicza. Ten człowiek majaczy. Na aneks do raportu o służbach odpowiada kontratakiem i domaga się powołania komisji śledczej oraz zbadania informacji zawartych w książce gen. Wejnera, zwolnionego w 1992 z funkcji szefa Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych, przez Antoniego Macierewicza. Według generała szykowano wtedy zamach stanu.

Może być też tak, że wszystko rozejdzie się po kościach. Dzisiaj u steru znajduje się niemal podstawowy skład „nocnej zmiany” - Wałęsa, Tusk, Pawlak, Niesiołowski i to oni rozdają karty. Rozgrzebywanie, po 15 latach tej sprawy, może nie być im na rękę. Ale z drugiej strony ten aneks i Macierewicz, który wie dużo, dla niektórych za dużo.

Jan Krępak

Wersja do druku

Marian - 18.12.07 18:50
W UE powstał pomysł powołania do życia "Mędrców". PO chce oddelegować tam jako przedstawiciela z Polski, Lecha elektryka. Koniec świata. Wszystkim ten były już był i może jeszcze być, ale mędrcem.????????????? Nie do wiary!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zygmunt Jan Prusiński - 28.11.07 6:15
PRAWDA w moim Kraju jest największym wrogiem. Zastanawiam się, po co istnieje IPN - które zachowuje się tak jakby było obrońcą i sprzymierzeńcem tych właśnie złych ludzi. Z filmu, ci sami "bohaterzy" i dziś dzierżą karierę, władzę, urzędy i pieniądze. DONALD TUSK - premier, WALDEMAR PAWLAK - wicepremier, STEFAN NIESIOŁOWSKI - marszałek sejmu. - Czy my jako NARÓD jesteśmy czy nas nie ma...? Kolejny raz zapytuję: KTO MA WŁADZĘ ? Odpowiadam: Władza jest w rękach Narodu ! Nie ma innej... w Cywilizacji. Pozdrawiam Czytelników, Zygmunt Jan Prusiński, 28.11.2007 r.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

13 Grudnia 1689 roku
Zmarł Zbigniew Morsztyn, polski poeta ariański, opisywał wojny - zwłaszcza ich ciemne strony (ur. ok. 1625)


13 Grudnia 1981 roku
Junta wojskowa (WRON) pod przewodnictwem Wojciecha Jaruzelskiego wprowadziła stan wojenny w Polsce. Zginęło bezpośrednio około 100 osób. SW trwał do 22.07.1983 r.


Zobacz więcej