Sobota 30 Maja 2020r. - 151 dz. roku,  Imieniny: Ferdynanda, Zyndrama

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 11.01.08 - 16:39     Czytano: [2266]

Dział: Interwencje

Zakazał kontaktów z USOPAŁ
List otwarty do Prezydenta RP. Lecha Kaczyńskiego

Szanowny Panie Prezydencie,
Ostatnio prasa ujawniła (Wprost), że minister spraw zagranicznych aktualnego rządu, pan Radosław Sikorski, wydał podległym sobie ambasadorom zakaz kontaktów z przedstawicielami Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej, a szczególnie z prezesem Unii Janem Kobylańskim. Przedstawiciel USOPAŁ w wywiadzie dla „Naszego Dziennika” stwierdził, że z chwilą pojawienia się w Płdn. Ameryce przedstawicieli aktualnego rządu, wszelka współpraca z tą olbrzymią organizacją polonijną, broniącą interesów polskich na całym kontynencie i przyczyniającej się do korzystnej współpracy tamtejszych rządów z Polską – całkowicie zamarła. Stan ten prowadzi do olbrzymich, nieraz nieodwracalnych szkód dla naszego kraju, jak i tamtejszej, wielomilionowej Polonii.

Jan Kobylański, wielki polski patriota, który na obczyźnie doszedł do majątku, wspierał i wspiera finansowo wiele polonijnych inicjatyw, a także inicjatyw podejmowanych przez środowiska patriotyczne w kraju. W czasie swej wieloletniej, wspierającej polskość działalności był wielokrotnie nagradzany różnymi zaszczytnymi funkcjami i odznaczeniami.
Między innymi został udekorowany:
-Ekumenicznym Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Św. Brygidy Szweckiej Wielkiego Orderu z Wstęgą. (Odznaczenie przyznawane najwyższym dostojnikom świata jak Jan Paweł II, Król Hiszpanii, Król Szwecji, Prezydent Ronald Reagan, Premier WB. Margareth Thatcher i inni).
-Odznaczony Krzyżem Oświęcimskim;
-Odznaczony Orderem „Patria Nostra Est”, a także wieloma innymi odznaczeniami.

Wobec olbrzymiej pracy i finansów J. Kobylańskiego poświęconych dla utrzymania polskości w świecie, a nawet w naszym kraju, poznajmy dokładniej zasługi ministra, który odważył się niszczyć dzieło tego wielkiego Polaka:
- Z dostępnych danych wynika, że pan Radek Sikorski uciekł z Polski w czasie, kiedy obecność w niej patriotycznie nastawionych Polaków była najbardziej potrzebna;
- Z ramienia obcego rządu działał w Afganistanie;
- Stał się popularny w pewnych zagranicznych, decyzyjnych kołach dzięki poślubieniu dziennikarki, której rodzina jest wysoko usytuowana w hierarchii społecznej USA.;
- W tamtym okresie przyjął obywatelstwo innego państwa;
- Powyższe „zasługi” sprawiły, że po powrocie do kraju objął wysokie stanowiska w hierarchii władzy;
- Jest człowiekiem bez przekonań. Reprezentował PiS, kierujący się solidaryzmem społecznym i ugrupowanie to zdradził przechodząc do ugrupowania liberałów (PO) kierującego się w swej ideologii darwinizmem społecznym, a więc ideą krańcowo sprzeczną od wyznawanej w PiS-ie.
- Jest nielojalny. Zaraz po przejściu do obozu wrogiego PiS-owi, chcąc pozyskać jego przychylność wygłaszał mowy ziejące nienawiścią do niedawnych partyjnych przyjaciół.
Oto taki człowiek pozbawiony życiowego doświadczenia, patriotycznej tradycji i żenującej postawie moralnej podejmuje decyzje zmierzające do izolowania od kraju wielomilionowej organizacji polonijnych i ich przywódcy, wielkiego Polaka Jana Kobylańskiego.
Hańba!
Żądamy natychmiastowej dymisji Pana Sikorskiego z funkcji ministra spraw zagranicznych RP ponieważ jego działalność przynosi wielkie szkody naszemu narodowi.


W imieniu uczestników spotkań klubowych
KLUBU INTELIGENCJI POLSKIEJ
Przewodniczący
dr Rudolf Jaworek

Wersja do druku

patrio - 19.02.09 9:56
Jak Sikorski po społu z Borusewiczem i innymi koszernymi wymieni wszystkich pracowników polaków może za wyjątkiem sprzątaczki na
swoich tzn koszernych ,wtedy zakaz kontaktów będzie odwieszony.
Tylko wtedy nie będzie to Polonia tylko Żydopolonie a kontaktować się
bedą mogli z tymi żydopolonijnymi placówkami żydopolacy z Polski,
zresztą pewnie nikt z Polaków nie będzie miał ochoty i przyjemnosci
spotykać sie z nietykalnymi bo mają tych kontaktów wystarczająco dużo
w Polsce poprzez TV ,bo jezeli chca ogladać TV to muszą spotykać się z
tymi "fenomenami" ludzkości. Całymi dniami siedzą w TV i tumanią nieszczęsnych polaków.

Patriota - 29.01.08 18:44
Postac Radoslawa Sikorskiego (ministr MSZ) przypomina mi bardzo znanego, w pewnych kregach, osobnika: Jerzego Kosinskiego (nowelisty) - podobna awanturnicza przeszlosc, brak zasad moralnych, oportunizm a przede wszyskim przyjaznie i zwiazki z anty-polakami.

Marian - 19.01.08 18:30
Radosław wygląda jakby co dopiero wstał z łóżka. Taki gościu nie może dobrze wypełniać misji - jest zaspany i opóźniony a więc nie kompetentny lub...działa - UWAGA - na korzyść innych.

marek - 15.01.08 23:23
B R A W O ! ! ! ! ! !

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

30 Maja 1640 roku
Zmarł Peter Paul Rubens, malarz.


30 Maja 1431 roku
W wieku 19 lat spłonęła na stosie Joanna d Arc.


Zobacz więcej