Sobota 6 Czerwca 2020r. - 157 dz. roku,  Imieniny: Laury, Laurentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.01.08 - 12:17     Czytano: [2360]

Dział: Interwencje

POLSKA to nie „Dziki Wschód”

LIST OTWARTY DO PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Pan LECH KACZYŃSKI

Kancelaria Prezydenta RP
ul. Wiejska 10
00-092 Warszawa
e-mail:listy@prezydent.pl
fax. (22) 695-22-38


SKARGA !

SZANOWNY PANIE PREZYDENCIE !


Piszę do Pana ten list w formie Skargi, w swoim i w imieniu Narodu Polskiego, który przez okres komunizmu w PRL był manipulowany historią w drugiej połowie XX wieku, że wrogiem był naród niemiecki a przyjacielem naród rosyjsko-sowiecki. A nic o stosunkach żydowskich do Polaków; chodzi mi o syjonistów i semitów... Potrafię docenić Żyda szlachetnego dla Polski, który jest propolski od tych Żydów, którzy niszczą Polskę i opinię o Polakach. Od razu przyznaję, że nie znam się na prawie, ani cywilnym ni karnym – znam prawa z Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Znam się na literaturze, poezji – zresztą otrzymywał Pan Prezydent cyklicznie ode mnie bezpośrednio dziesięć wierszy, wymownych bo o narodowej treści, patriotyczne, mówiące o losie Polaków w XXI wieku w nowym systemie politycznym.
Chodzi mi o antypolską postawę, o literacie Janie Tomaszu Grossie z USA, o jego „wojażach” po kraju z wydaną niedawno przez wydawnictwo „ZNAK” paszkwilu pt. „Strach”. Nie rozumiem dwu okoliczności, że jednego autora wyprasza się z salonów, chodzi mi o prof. Normana G. Finkielsteina, autora głośnej książki, światowego bestsellera pt. „Holocaust Industry”, a tego “chuligana i prowokatora” gości się w Polsce jakby był niczym (marszałkiem literatury)!!! Prof. Jerzy Robert Nowak nazywa go: „oszust recydywista”! I proszę, jaki stosunek ma do Polski i Polaków Żyd Norman G. Finkielstein a jaki Żyd Jan T. Gross ?!

Czy za bluźnierstwa, za kłamstwa w tejże książce co do samej historii, która była ukrywana przez NKWD i UB – w większości obsadzana na stanowiskach przez żydokomunę, wrogów i zbrodniarzy Polaków – którzy wymordowali najwspanialszych Synów tej Ziemi Rzeczpospolitej, mogą nadal funkcjonować i ogłaszać perfidne kłamstwa, że żadne prawo w Polsce go nie rusza za te działania...? – Jak można dopuścić do tego, żeby jego (sugestie i padlinowe wyżywanie się na Narodzie Polskim), psuły w świecie opinie Polaków, tak dotkliwe bo nieprawdziwe !? – Czy Pan jest Prezydentem wszystkich Polaków ? Przepraszam bardzo, ale powinien Pan Prezydent dać rozkaz zaaresztowania tego chuligana – literata ! Jeśli tak ma wyglądać w Polsce demokracja, to każdy według własnego widzimisię może sobie pisać o każdym indywidualnie, ale, ale jeśli porusza w swoich książkach cały naród, że to my jesteśmy winni, że to my jesteśmy winni II wojny światowej, że to my jesteśmy winni Obozów Koncentracyjnych, że to my wyssaliśmy z mlekiem matki „antysemityzm” – jak to podkreśla autor Jan T. Gross w książce i na tych objazdach po kraju, to ja jako Polak muszę zaprotestować: jako intelektualista, jako twórca, jako narodowy poeta, jako niezależny publicysta, wreszcie jako Polak dwóch rodów polskich: Sowińscy i Prusińscy, by tego rodzaju szaleńcy, wrogowie Polski otrzymywali z polskiego prawa:
PERSONA NON GRATA !!!

Panie Prezydencie, POLSKA takich gości nie pożąda !
POLSKA to nie „Dziki Wschód” a cywilizowany kraj,
z tradycji Kultury Łacińsko-Chrześcijańskiej !


Z wyrazami szacunku
Zygmunt Jan Prusiński

Ustka. 25 stycznia 2008 r.

Wersja do druku

Mirosława Kruszewska - 29.08.08 12:53
Kochany Panie Zygmuncie. Nasz biedny Prezydent nie jest w stanie przeczytać wszystkich naszych petycji. Ja sama w ostatnim tygodniu podpisałam ich kilkanaście.
Mnie interesuje co innego. Dlaczego Wydawnictwo ZNAK nie zostało pociągnięte do odpowiedzialności prawnej za wydanie tego antypolskiego paszkwilu?
Oto jest pytanie.

Mirosława Kruszewska
Seattle

Błotniak z Bronnej Góry - 06.02.08 11:58
GŁOS Z WYCIERACZKI

Ja to chyba pojmuję swoim ptasim móżdżkiem, że idea pisania listów otwartych do różnych osobistości sprawujących publiczne funkcje, wywodzi się chyba z idei pozytywistycznych skoligaconych z pracą organiczną wśród biurokratów. Jak to się przekłada na obecne realia - hadko gaworzyć. Sam przecież wczoraj napisałem też dwa listy otwarte i położyłem je na wycieraczkę, co miało mi zagwarantować spokojny sen.
Dzisiaj jednak widzę - o zgrozo - że moje listy nadal spoczywają u mojego progu. Pomyślałem więc, iż u mojego szlachetnego porywu stać musiała jakowaś bałwochwalcza udręka nadawania znaczenia bożkom ulepionym z pakowego papieru przy użyciu śliny.
Tedy na przyszłość nie zamierzam się udawać na pokoje, ale do tych bardziej zdeterminowanych niedobitków Polan chciałbym się zwrócić.

Może wśród nich znajdzie się ktoś, kto majestat Rzeczypospolitej godnie uniesie?

Zygmunt Jan Prusiński - 30.01.08 22:34
Panie Sławomirze, mieszkałem we Wiedniu 12 lat, wcześniej, 8 miesięcy mieszkałem w Obozie dla Uchodźców w Traiskirchen (od 8 grudnia 1981 do lipca 1982), wróciłem do Polski 10 lipca 1994 roku. I zachowuję się w tej Austrii jak ten fircyk Polakożerca Jan Tomasz Gross, (syn oficera UB), no bo on przyjeżdża sobie do Polski i opluwa Polaków, i nic. Nie ma prokuratora, nie ma prezydenta RP, który natychmiast powinien dać rozkaz i zamknąć tego "ptaszka"!
Przypuśćmy, że ja do Austriaków mówię coś takiego: To w Austrii urodził się Adolf Hitler więc wy wszyscy jesteście takimi "hitlerkami"! W Austrii to by nie przeszło tak bez echa. Na pewno zostałbym aresztowany za te słowa, bo naruszyłbym prawa narodowe Austriaków.
Teraz za karę powinien przyjechać do Polski szlachetny człowiek i pisarz Norman G. Finkelstein, ze swoją książką "HOLOCAUST INDUSTRY", i tak samo objechać kraj wszerz i wzdłuż...

(Adasiu, Adasiu Michniku, dlaczego nie zaprosisz do Polski pisarza NORMANA FINKELSTEINA ?!)

Pozdrawiam Pana i Czytelników
Zygmunt Jan Prusiński
30 stycznia 2008 r.

Ps. POLACY! Nie kupujcie Grossa książki "Strach"!!!
Kupujcie książki historyków, na sprawdzonych dokumentach i faktach.

smk - 29.01.08 22:39
Od siebie pragnę dodać treść mail'a, jaki wysłałem do ZNAKu, atakującego mnie swoimi propozycjami. Myślę, że każdy szanujący się Polak powinien postąpić podobnie:

W związku z tym, że sprzedajecie antypolską, oszczerczą książkę tego grafomana - proszę nie przysyłać mi więcej żadnych ofert.

Sławomir Kozak

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Czerwca 1982 roku
Izrael zwrócił Egiptowi Półwysep Synaj zajęty podczas wojny sześciodniowej.


06 Czerwca 2010 roku
W Warszawie odbyły się uroczystości beatyfikacyjne ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy św. przeniesiono Jego relikwie do Świątyni Opatrzności Bożej


Zobacz więcej