Sobota 30 Maja 2020r. - 151 dz. roku,  Imieniny: Ferdynanda, Zyndrama

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 09.02.08 - 18:57     Czytano: [2882]

Dział: Interwencje

Niechaj przemówią kamienie

APEL DO POLAKÓW ROZSIANYCH PO ŚWIECIE: "Niechaj przemówią kamienie"

W związku z blokowaniem przez Prezydenta Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz budowy pomnika ofiar ludobójstwa niemieckiego w obozie koncentracyjnym w centrum Warszawy KL Warschau - proponuję przedsięwziąć akcję wspierającą wysiłki komitetu budowy pomnika. Przewodniczącą komitetu jest sędzia niezłomny – czcigodna Maria Trzcińska, która większość swego życia poświęciła na udokumentowanie likwidacji stolicy Polski przez eksterminację mieszkających tam Warszawiaków. Wynikiem jej badań są trzy książki na temat funkcjonowania KL Warschau jak również ogromny materiał dokumentacyjno-śledczy, zgromadzony w IPN i pozytywnie zaopiniowany przez prezesa Janusza Kurtykę, jako materiał wystarczający do podjęcia decyzji o budowie pomnika.

Sposób przeprowadzenia akcji przez Polaków na emigracji
W Polsce rozpoczęto już protest polegający na składaniu kamieni w miejscu wyznaczonym pod pomnik. Kamienie układane są w kształt serca, a kiedy będzie ich więcej, utworzą kopiec. Będąc zagranicą myślałem, w jaki sposób mógłbym wesprzeć akcję. Przesyłanie kamieni pocztą byłoby uciążliwe, kosztowne i efekty raczej mizerne. Prościej zatem zebrać pieniądze – listę ofiarodawców zamieszczając w lokalnej prasie internetowej – a pieniądze z listą przesłać do Komitetu budowy pomnika KL Warschau w celu gromadzenia kamieni do budowy Pomnika. Akcji zbierania pieniędzy powinny też towarzyszyć pisma protestacyjne - publikowane wirtualnie w miejscach najbardziej publicznych, jak również podpisywanie petycji do Prezydenta Warszawy i Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

A oto adres bankowy:

Komitet Budowy Pomnika Ofiar Obozu KL Warschau
ul. Deotymy 58 m 29
01-409 Warszawa

Konto nr:
20 Oddział PKO BP SA w Warszawie
67 1020 1026 0000 1802 0106 8758
WPŁATA (DAR) NA POMNIK KL WARSCHAU

Listy darczyńców i korespondencję do Komitetu Budowy Pomnika Ofiar Obozu KL Warschau prosimy nadsyłać na adres redakcji „Naszej Polski” dostępny powszechnie w internecie. Tygodnik „Nasza Polska” udostępnia swoje łamy do wspierania akcji.

Podstawa prawna budowy Pomnika Konzentrationslager Warschau
Podstawą do ostatecznego wydania pozwolenia na budowę jest Uchwała Sejmu RP z dnia 27 lipca 2001 r. w sprawie upamiętnienia ofiar Konzentrationslager Warschau, Decyzja Wydziału Architektury Urzędu Dzielnicy Warszawa-Wola, Uchwała Rady m.st. Warszawy z 11 marca 2004 r. – wyznaczająca do tego Skwer im. Alojzego Pawełka (a którym został już zakopany akt erekcyjny po budowę Pomnika, czego dokonali: ks. prałat Zdzisław Peszkowski razem z więźniem Lagru na Kole, prof. Janem Moor-Jankowskim) oraz stanowisko IPN w sprawie KL Warschau – stwierdzające, że przeprowadzone śledztwo jest wystarczającą podstawą do zbudowania pomnika.

Więcej informacji na ten temat znaleźć możecie Państwo w „Rozmowach niedokończonych” Radia Maryja:
Część I : http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=6560
Część II: http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=6561

Cel zamierzonej akcji
Oprócz celu głównego, jakim jest nacisk na Hannę Gronkiewicz-Waltz do realizacji obowiązków wynikających z pełnienia przez nią funkcji Prezydenta Warszawy a w rezultacie budowy pomnika bestialsko pomordowanych 200 tysięcy Polaków - są cele ważne dodatkowe - nierozerwalnie związane z podstawowym takie jak: wzmocnienie patriotyzmu i solidaryzmu narodowego, spłacenie cząstki długu w stosunku do rodaków, którzy umarli również i za nas, lekcja patriotyzmu i wypełnienie chrześcijańskiego obowiązku - niejako pochówku swoich braci - zważywszy, że nie mają grobu, a pomnik spełni tu rolę również i nagrobka nigdy niepogrzebanych rodaków. Jeżeli o nich będziemy pamiętać, przetrwamy również sami jako naród.

...........................
Niniejszy projekt jest uzgodniony z Komitetem Budowy Pomnika Ofiar Konzentrationslager Warschau.

Wojciech Kozłowski
(przedr. Polskie Jutro)

Wersja do druku

A. Weasley - 05.02.09 12:25
Taki bajer to na Grójec. "Warszawiacy" - mówcie za siebie. Jestem rodowity warszawiak, 41 lat tu mieszkam, znaczy się od urodzenia, i żadnych pomników na konto obozu, któren w ogóle nie egzystował, sobie nie winszuję.
200 tysięcy warszawiaków przed Powstaniem wybitych, toby co piąty goj musiał bez wieści zaginąć.

wARSZAWIACY - 14.05.08 22:35
Panie Prezydencie i pani prezydent m.st.W-wy gdzie podziały się wasze obietnice poparcia budowy pomnika ofiar Kl.Warschau .Jak możecie patrzeć w oczy ludziom,którzy Was wybrali? Czy macie sumienie i słowo?.Czekamy na odpowiedż.

Mieszkaniec Kola - 29.02.08 15:29
KL Warschau istnial ale nie na Kole. Niezwykle jest to, ze naiwniacy nabieraja sie na szyte grubymi nicmi klamstwa Trzcinskiej.

Na mapie w ksiazce Trzcinskiej oboz zostal umieszczony obok "obecnej" petli tramwajowej. Kompletna bzdura, petla tramwajowa i linia tramwajowa istnialy jeszcze przed wojna i tramwaje chodzily przez cala wojne. Trzcinska chce wmowic nam, ze pasazerowie tramwajow przejezdzali obok obozu i nic nie zauwazyli!!!

warszawiacy - 24.02.08 21:57
Wszyscy warszwiacy,ich rodziny i znajomi popierają budowę pomnika Ofiar KL WARSCHAU ,w miejscu opracowanym przez niezłomną p.Sędzię Trzcińską .Liczy się każda złotówka,jest post można sobie odmówić kupienia przyjemności,a te pieniądze przeznaczyć na pomnik .Warszawiacy !do pracy ! Alleluja i pod prąd !.

Janusz - 10.02.08 12:33
Niestac mnie na wplacenie duzych pieniedzy ale wiem ze gest i kazda zlotowka sie liczy, mozecieliczyc na mnie!Na moja Rodzine!

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

30 Maja 1640 roku
Zmarł Peter Paul Rubens, malarz.


30 Maja 1431 roku
W wieku 19 lat spłonęła na stosie Joanna d Arc.


Zobacz więcej