Wtorek 21 Maja 2019r. - 141 dz. roku,  Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 02.03.08 - 11:48     Czytano: [1728]

Dział: Godne uwagi

Nie wiemy za kim i do kogo iść

Podczas niedzielnej Mszy św. ,transmitowanej przez Polskie Radio, z warszawskiej Bazyliki świętego Krzyża, biskup Józef Zawitkowski apelował o kroczenie drogą świętego Piotra i pozostałych apostołów. W homilii, duchowny powiedział, że - niczym w pytaniu Piotra - człowiek nie wie za kim i do kogo iść.

Każdy człowiek powinien postawić sobie pytanie czy wierzy w Boga, czy też wyłącznie zachowuje dawne obyczaje. Nie można o sobie mówić, że jest się wierzącym, a niepraktykującym. Taka postawa oznacza utratę wiary. Bardzo wielu ludzi nie myśli samodzielnie, zapatrzeni w ekran telewizyjny naśladują innych, szukają łatwej drogi dla swojego życia, nasyceni tą wiedzą, w końcu odrzucają Boga, bagatelizują ważność fundamentów Kościoła - między innymi w konstytucji i prawie międzynarodowym.

Biskup Zawitkowski niezwykle obrazowo ukazał postawę niejednego Polaka w jego codzienności - …ślepy prowadzi ślepego, głupszy uczy mądrzejszego. Dokąd my idziemy, pokrzyżowały się nam drogi, coraz mniej jestem samodzielny; telewizja wszystko mi pokaże, radio wszystko mi powie, gazeta za mnie napisze, a ja, już samodzielnie myśleć nie umiem…

Duszpasterz – jak informuje PR - zaznaczył, że nauka Chrystusa nie zawsze prowadzi łatwą drogą. Wspomniał słowa Ewangelii o tym, że wierni nie uwierzyli Mu gdy mówił o chlebie, który daje nieśmiertelność. Nie umieli pojąć, że tym chlebem jest Chrystus. Zwrócił uwagę, że Syn Boży nie przymuszał nikogo, by wierzył w jego słowa. Podkreślił jednak, że jedynym sposobem odnalezienia właściwej drogi jest wiara. Zaapelował do wiernych, by kroczyli drogą św. Piotra, który nie zwątpił i nie odstąpił Pana.

ZS

Wersja do druku

Marian - 04.03.08 19:39
Po 89-tym wprowadzono wyścig szczurów. Ludzie jak spuszczone z łańcucha psy, rzucili się na mamonę, tylko ona się liczy. Sprzedają codziennie swą duszę, zatracają godność. Wszystko zrobią aby mieć za co kupić fatałaszki i oczywiście telewizor, który jest ich PANEM. Kościół omijają wielkim łukiem...

Marzenna - 03.03.08 15:17
Oooo, to są święte słowa Jego Ekscelencji, szkoda, że tak późno.
Telewizja polska jest jedną z najgorszych na świecie, a Polska pod względem wolności prasy jest na szarym końcu, nawet Mozambik ma większą wolność dziennikarzy, nie mówiąc o Republice Czeskiej, która jest na czwartej pozycji od góry.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

21 Maja 1924 roku
Urodził się Edward Moskal, amerykański działacz polonijny (zm. 2005).


21 Maja 1949 roku
W obławie UB, MO, KBW zginął kpt. Zdzisław Broński ps. "Uskok", miejsce jego kryjówki zdradził w wyniku tortur jego zastępca Z. Libera


Zobacz więcej