Sobota 15 Grudnia 2018r. - 349 dz. roku,  Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 02.03.08 - 11:48     Czytano: [1714]

Dział: Godne uwagi

Nie wiemy za kim i do kogo iść

Podczas niedzielnej Mszy św. ,transmitowanej przez Polskie Radio, z warszawskiej Bazyliki świętego Krzyża, biskup Józef Zawitkowski apelował o kroczenie drogą świętego Piotra i pozostałych apostołów. W homilii, duchowny powiedział, że - niczym w pytaniu Piotra - człowiek nie wie za kim i do kogo iść.

Każdy człowiek powinien postawić sobie pytanie czy wierzy w Boga, czy też wyłącznie zachowuje dawne obyczaje. Nie można o sobie mówić, że jest się wierzącym, a niepraktykującym. Taka postawa oznacza utratę wiary. Bardzo wielu ludzi nie myśli samodzielnie, zapatrzeni w ekran telewizyjny naśladują innych, szukają łatwej drogi dla swojego życia, nasyceni tą wiedzą, w końcu odrzucają Boga, bagatelizują ważność fundamentów Kościoła - między innymi w konstytucji i prawie międzynarodowym.

Biskup Zawitkowski niezwykle obrazowo ukazał postawę niejednego Polaka w jego codzienności - …ślepy prowadzi ślepego, głupszy uczy mądrzejszego. Dokąd my idziemy, pokrzyżowały się nam drogi, coraz mniej jestem samodzielny; telewizja wszystko mi pokaże, radio wszystko mi powie, gazeta za mnie napisze, a ja, już samodzielnie myśleć nie umiem…

Duszpasterz – jak informuje PR - zaznaczył, że nauka Chrystusa nie zawsze prowadzi łatwą drogą. Wspomniał słowa Ewangelii o tym, że wierni nie uwierzyli Mu gdy mówił o chlebie, który daje nieśmiertelność. Nie umieli pojąć, że tym chlebem jest Chrystus. Zwrócił uwagę, że Syn Boży nie przymuszał nikogo, by wierzył w jego słowa. Podkreślił jednak, że jedynym sposobem odnalezienia właściwej drogi jest wiara. Zaapelował do wiernych, by kroczyli drogą św. Piotra, który nie zwątpił i nie odstąpił Pana.

ZS

Wersja do druku

Marian - 04.03.08 19:39
Po 89-tym wprowadzono wyścig szczurów. Ludzie jak spuszczone z łańcucha psy, rzucili się na mamonę, tylko ona się liczy. Sprzedają codziennie swą duszę, zatracają godność. Wszystko zrobią aby mieć za co kupić fatałaszki i oczywiście telewizor, który jest ich PANEM. Kościół omijają wielkim łukiem...

Marzenna - 03.03.08 15:17
Oooo, to są święte słowa Jego Ekscelencji, szkoda, że tak późno.
Telewizja polska jest jedną z najgorszych na świecie, a Polska pod względem wolności prasy jest na szarym końcu, nawet Mozambik ma większą wolność dziennikarzy, nie mówiąc o Republice Czeskiej, która jest na czwartej pozycji od góry.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

15 Grudnia 1923 roku
Urodził się Leon Niemczyk, polski aktor filmowy i teatralny (zm. 2006)


15 Grudnia 1824 roku
Urodził się Juliusz Kossak, polski malarz, rysownik i ilustrator. Malował głównie akwarele i grafiki (zm. 1899)


Zobacz więcej