Sobota 30 Maja 2020r. - 151 dz. roku,  Imieniny: Ferdynanda, Zyndrama

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.07.08 - 22:15     Czytano: [2868]

Dział: Interwencje

KWORUM do Prezydenta

Polsko-Polonijna Gazeta Internetowa KWORUM, walczy razem z KOALICJĄ POLSKA WOLNA OD GMO o to, aby Prezydent zawetował ustawę o paszach.

Nowy projekt zrobiony został – jak twierdzi Jadwiga Łopata i Julian Rose z ICPPC - pod naciskiem lobby proGMO, skandalicznie NARUSZA KONSTYTUCJĘ RP, stanowi zagrożenie dla zdrowia i jest ZAGROŻENIEM dla naszego BEZPIECZEŃSTWA ŻYWNOŚCIOWEGO.

To szczyt arogancji i ignorowania zdecydowanej większości Polaków/wyborców, którzy nie chcą GMO!

Wszystkie sejmiki wojewódzkie w Polsce stanowczo sprzeciwiły się stosowania GMO na swoich terenach.

Zignorowano również interes większości polskich rolników, właścicieli drobnych gospodarstw rolnych oczekujących pomocy Państwa w wysiłkach podejmowanych przez nich na rzecz rozwoju produkcji zdrowej, jakościowej żywności wykluczającej stosowanie GMO.

GI KWORUM wysłała już list z APELEM , do Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, o skorzystanie z prawa veta oraz skłonienie Rządu do pełnego wprowadzenia w życie zakazu stosowania GMO, stosownie do zapisów art.15. u. 1 p. 4. ustawy z dnia 22 lipca 2006 r.

A oto fragment APELU:
...Istnieją niezbite dowody naukowe świadczące ponad wszelką wątpliwość, że obecna generacja roślin genetycznie modyfikowanych niesie ze sobą poważne ryzyko zagrożenia dla zdrowia ludzi i zwierząt oraz środowiska naturalnego.
Wbrew oświadczeniom Rządu nie ma obecnie gwarancji na całkowite bezpieczeństwo żywności i pasz GMO.
Przedłużenie terminu wejścia zakazu stosowania pasz GMO stanowi w istocie przyznanie ?licencji? na dalsze podtruwanie Polaków.

Należy przy tym podkreślić, że brak właściwego oznakowania żywności GMO uniemożliwia dokonanie wyboru konsumentom.
W Polsce, samorządy wszystkich województw opowiedziały się przeciwko GMO.

Większość Obywateli RP nie akceptuje stosowania GMO w żywności i żywieniu zwierząt. Jednak na skutek braku ustawowej ochrony i informacji, społeczeństwo poddawane jest bezwiednie eksperymentowi poprzez niekontrolowany import oraz powszechne stosowanie paszy, żywności i dodatków spożywczych zawierających GMO.
Stanowi to drastyczne naruszenie art. 39 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej w brzmieniu:? Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody?..

Zbigniew Skowroński
Red. nacz. GI KWORUM

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

30 Maja 1901 roku
Urodził się Mieczysław Fogg, piosenkarz (Ta ostatnia niedziela, Czerwone maki na Monte Casino) (zm. 1990)


30 Maja 1948 roku
Urodziła się Alicja Majewska, piosenkarka (Jeszcze się tam żagiel bieli, Być kobietą).


Zobacz więcej