Sobota 30 Maja 2020r. - 151 dz. roku,  Imieniny: Ferdynanda, Zyndrama

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 11.08.08 - 17:23     Czytano: [2879]

Dział: Interwencje

Gruzjo! Nie jesteś sama.
POPARCIE DLA GRUZJI. PODPISZ LIST

JE Konstantin Kavtaradze
Ambasador Republiki Gruzji w RP
Szanowny Panie Ambasadorze!

My, niżej podpisani, z niepokojem przyglądamy się eskalacji konfliktu w Gruzji. Pragniemy wyrazić swój zdecydowany sprzeciw wobec działań Federacji Rosyjskiej, której wojska naruszyły integralność terytorialną niepodległego i suwerennego państwa, jakim jest Republika Gruzji.

Słowa prezydenta FR Dmitrija Miedwiediewa, twierdzącego, iż zgodnie z Konstytucją Federacji Rosyjskiej i federalnym ustawodawstwem jako prezydent FR ma obowiązek bronić życia i godności rosyjskich obywateli, bez względu na to, gdzie się znajdują, budzą w nas oburzenie. Przytoczona argumentacja wprost odwołuje się do niechlubnych kart historii, takich jak mowa A. Hitlera po traktacie monachijskim, mająca uzasadnić aneksję Sudetów czy oficjalne stanowisko Związku Sowieckiego w dniu agresji na Polskę w 1939 roku. Uważamy takie działania za niedopuszczalne.

Republika Gruzji, uzyskawszy ponownie niepodległość w 1992 roku, nie po raz pierwszy spotyka się z ingerencją Rosji w jej wewnętrzne sprawy. Od czasu rozpadu Związku Sowieckiego z podobnym problemem miało do czynienia wiele państw z byłego "bloku wschodniego": Polska, Ukraina, Litwa, Łotwa i Estonia, jednak tym razem ingerencja przerodziła się w zbrojny konflikt. Integralność terytorialna niepodległego państwa gruzińskiego jest powszechnie zaakceptowana na drodze porozumień międzynarodowych i rosyjska agresja jest całkowitym pogwałceniem prawa międzynarodowego. Wyrażamy obawę, iż kolejne działania zbrojne ze strony Federacji Rosyjskiej w niestabilnym rejonie Kaukazu, mogą przynieść eskalację liczby ofiar wśród ludności cywilnej po obu stronach konfliktu.

Pragniemy wyrazić swe gorące poparcie dla niepodległej Republiki Gruzji i jej obywateli, w tym również mieszkańców Osetii Południowej, w tych trudnych dla nich dniach. Jako członkowie globalnej społeczności wzywamy strony konfliktu do podjęcia wszelkich działań, prowadzących do jak najszybszego załagodzenia konfliktu.

Łączymy wyrazy solidarności
www.gruzja.koliber.org...........................................................


POPARCIE DLA GRUZJI. PODPISZ PETYCJĘ

Apel do narodów
Jadwiga Chmielowska
41-200 Sosnowiec ul. Grottgera 27
jadwigachmielowska@wp.pl


Apel do narodów

Apelujemy do wszystkich narodów o solidarność z Narodem Gruzińskim. Broni on swej niepodległości w nierównej walce, napadnięty przez mocarstwo. Rosja nigdy nie pogodziła się z rozpadem imperium. Pamiętajmy – dziś Gruzja - jutro Ukraina, Litwa. Estonia, Łotwa, Azerbejdżan, Polska... Rosja chce podporządkować sobie całą Europę. Jej polityka energetyczna jest tego najlepszym dowodem! Dla nas Polaków słowa nie chcemy umierać za Gruzję przypominają słowa nie chcemy umierać za Gdańsk wypowiadane w 1939r. Ci co je głosili umierali potem za Francję, Belgię Holandię, Anglię ….. Brak sprzeciwu powoduje, że agresor tylko się rozzuchwala. Czeczenia ginęła na oczach całego świata! Dziś mamy Gruzję.
Rosja sprytnie potworzyła zarzewia konfliktów: Karabach, Naddniestrze, Abchazja, C’hinwali.
To nieprawda, że pojedynczy człowiek nic nie może. Apelujmy do naszych rządów, parlamentarzystów o poparcie dla Gruzji.
Organizujmy manifestacje pod ambasadami Rosji. Składajmy listy z poparciem do Ambasad Gruzji. Nie wierzmy rosyjskiej propagandzie! Wysyłajmy pomoc humanitarną i medyczną.
Naród Polski pamięta solidarność narodów wolnego świata w mroczne dni wprowadzonego przez namiestników Moskwy „stanu wojennego”. To właśnie dzięki pomocy wielu zwykłych ludzi, społeczeństwo polskie nie poddało się.
Dzięki współpracy wszystkich narodów byłego ZSRR udało się uzyskać niepodległość wielu zniewolonym narodom.
Pierestrojka wymknęła się spod kontroli – imperium rozpadło się. Teraz chce na nowo odwojować utracone terytoria i wpływy!
Bądźmy solidarni!!!!!

Jadwiga Chmielowska
Piotr Hlebowicz
Kazimierz Michalczyk

Solidaryzują się
Leonarda Vilkas - Litwa

www.petycje.pl

Wersja do druku

Wacek - 08.09.08 16:40
Jak obecnym władzom Gruzji zależy na ludności tubylczej świadczy potraktowanie polskiej pomocy humanitarnej, na której chcą zarobić "reformatorzy" państwa. Pomoc ta psuje się na lotnisku a ludzie czekaja na leki. Skąd my to znamy. Przypomina sie tu przykład piekarza z Legnicy, który za pomoc głodnym został zniszczony przez funkcjonariuszy Urzędu Skarbowego Polski zreformowanej przez zdrajców.

Marian - 02.09.08 13:15
......................2 września podała PAP i inne media
Magomed Jewłojew, założyciel krytycznej wobec Kremla strony internetowej Ingushetiya.ru, nie żyje - podała agencja Interfax. Milicja zatrzymała go, wsadziła do radiowozu i wyrzuciła na drodze z raną postrzałową głowy - twierdzi Rusłan Chautijew z Ingushetiya.ru.

Jewłojew został zatrzymany tuż po tym, jak przyjechał z Moskwy do stolicy Inguszetii, Magasu. - Aresztowano go, jak tylko wysiadł z samolotu.........

No i co powiecie na to obrońcy putinowskiego reżimu
KOLEJNA OFIARA PUTINA

Miroslawa Kruszewska - 13.08.08 19:32
To ja tez zawolam: GRUZJO! NIE DAJ SIE SOWIETOM! Potrzebujemy Ciebie bardziej niz kiedykolwiek. Jestes przyczolkiem walki z sowieckim imperializmem. Walczysz na wielu frontach i nie jestes sama. A ci wszyscy, ktorzy pisza tutaj gorace panegiryki na czesc tow. Putina, niedawnego enkawudzisty, o pochodzeniu starozakonnym, jakze by inaczej, sa naslani na ten portal przez Wiadomokogo. Wstyd!
To najlepszy dowod, ze Sowiet - smok sowiecki jeszcze dyszy niedobity i wali o ziemie ogonem. Cos mi sie zdaje, ze bez szewczyka Dratewki nie obejdzie sie, aby Sowieta dobic. Cale szczescie, ze mamy teraz tych szewczykow kilku. Przemowienie Prezydenta Kaczynskiego w Tbilisi dobrze o tym swiadczy.
Ruskim trzeba mowic prawde w oczy!
I przestanmy sie rozczulac nad tymi kilkoma tysiacami Osetyncow. W skali swiatowej, gdy gra idzie o cale narody, ta mierzwa muzulmanska nie ma zadnego znaczenia. Zapachnialo im Kosowo, a tu hyc, Wujek Wania bierze ich pod swoja "protekcje". Oj, nie bedzie im latwo. Beda jeszcze wyciagac rece do Gruzinow. Oj, beda! Gdzies z dalekiej Syberii...

Obym byla zlym prorokiem. Nikomu Syberii nie zycze.
A Gruzja musi byc nasza. I bedzie. Wolna i demokratyczna. Europejska.

Muzulmanska enklawa w rejonie Kaukazu bedzie problemem dla nas wszystkich. Skonczy sie nowa Czeczenia. A tego ani Kaukaz, ani swiat nie potrzebuje.

Z pozdrowieniami z bezpiecznego Seattle.

Mkruszewska

Adam Czeczetkowicz - 13.08.08 13:06
Solidaryzuje się z działaniami Rosji na pro żydowskim rządzi GRUZJI
najgorsze jest że miesza się do tego ludzi których to nie obchodzi .
Nie wolno pozwolić na mordowanie bezkarne naszych braci Słowian .
Gruzja zmanipulowana przez USA zaczeła tę woj ROSJA JĄ SKOŃCZY.

Zet - 13.08.08 11:04
Gdzie byliście obłudnicy wtedy, gdy dokonywano rozbioru Serbii. ?

Ja - 13.08.08 0:32
Dziejuje za glos rozsadku. Gruzja to piesek USA a raczej Tel A - USA. Cieszy mnie ze coraz wiecej ludzi rozumie kto jest kto. Smutne ze my znajdujemy sie po stronie bodajze gorszej niz myslelismy? Polska upada na lep na szyje . Co istnieje to jezyk Polski jeszcze i sami Polacy, choc juz daleko mniej niz przed 3 laty. Istnieje nazwa Polska i troche frazesow historycznych bo z prawda historyczna nie maja nic wspolnego. Reszta nalezy do postkomunistycznej i globalistycznej Mafii.
Rosjo nie daj sie . Badz .
Jasne jest ze globalisci zdezydowali zabic 150 milionow Rosjan by przejac ten ktaj a raczej jego bogactwa. Smutne jest ze zaprzegli teraz do tego morderstawa nawet Polakow, Ukraincow i inne kraje slowianskie.

Majac do wyboru wybic chiny czt Rosje - kalkulacja mordercow jest jasna. Kiedy przejma Rosyjski Kraj - Jaka czesc Swiata sie oprze Izraelowi?

Miroslawa Kruszewska - 12.08.08 23:42
Osetyjczycy.
W różnych źródłach występują także formy Osetyńczycy oraz Osetyńcy; osetyjskie Iron, Digoron, ros. Осетины) - naród kaukaski, zamieszkujący przede wszystkim dwie niewielkie republiki - Osetię Północną, wchodzącą w skład Federacji Rosyjskiej, oraz Osetię Południową, wchodzącą w skład Gruzji, a także w Turcji. Ogólną liczbę Osetyjczyków ocenia się na ok. 700 tys, w tym 515 tys w całej Rosji, głównie w Osetii Północnej, 70 tys. w gruzińskiej części Osetii Południowej i 100 tys. w tureckiej.

Narodowości Kaukazu Osetyjczycy posługują się językiem osetyjskim z grupy irańskiej języków indoeuropejskich. Wierzący to głównie chrześcijanie obrządku wschodniego (prawosławni w rosyjskiej Osetii), ale pewna część Osetyjczyków wyznaje także islam sunnicki, ktory jest dla nich coraz bardziej atrakcyjny.

Osetyjczycy są potomkami sarmackich Alanów. Dzielą się na: digorskich, adagirskich (waładżyrskich), kurtalińskich i tagaurskich. Osobną grupę tworzą Osetyjczycy zakaukascy (Tualtowie).

W sumie sprawa poszla o 70 tys. muzulmanow w Osetii Poludniowej.

Z powazaniem.
mk

Lubomir - 12.08.08 19:21
Państwa na smyczy Tel Awiwu?. Niestety jak niegdyś potężna terytorialnie Ameryka Północna, czy równie potężne terytorialnie Indie, zależały całkowicie od niewielkiej metropolii londyńskiej, tak i obecnie zaoceaniczny kolos wstaje i idzie spać na rozkaz pewnej, malutkiej enklawy z Bliskiego Wschodu. Do niemrawego intelektualnie, tonącego w długach kolosa, dołączają co niektórzy nierozgarnięci wazeliniarze i lizusy z innych państw. Wydaje im się, że przechodzą inicjację wodzostwa, że stają się wielkimi. Cóż, postawa iście papkinowska. Z zaciśniętymi pięściami i pampersami - na głowice jądrowe. I to też niewiadomo do końca, czy te aktorskie pozy nie są udzialem sobowtórów. W świecie magików i łgarzy niczego nie da się wykluczyć. Współczesne krzywe zwierciadło-telewizja, potrafi zafałszować każdy rzeczywisty obraz. W tym sztucznie tworzonym chaosie, sam mistrz propagandy Goebbels, z pewnością by się pogubił.

Adam - 12.08.08 10:32
Gruzjo jesteś marionetką w rękach imperialistów amerykańskich, którzy pozbawili niuepodległości naród iracki i afgański a Serbie rozebrali. Tak wybiórczo szanuja integralność państw.

Wszystkich komentarzy: (9)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

30 Maja 1948 roku
Urodziła się Alicja Majewska, piosenkarka (Jeszcze się tam żagiel bieli, Być kobietą).


30 Maja 1943 roku
Dowódca Armii Krajowej wydał rozkaz o scaleniu oddziałów Batalionów Chłopskich z AK.


Zobacz więcej