Piątek 5 Czerwca 2020r. - 157 dz. roku,  Imieniny: Bonifacego, Kiry,

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.10.08 - 11:07     Czytano: [3016]

Dział: Interwencje

Dramatyczny Apel Olewnika
Apel
Włodzimierza Olewnika
do osób, które mają wpływ
na kształtowanie praworządności w Polsce


Szanowni Państwo!
Od siedmiu lat prowadzę walkę o wyjaśnienie prawdy o uprowadzeniu i zamordowaniu mojego Syna w niespotykanych w tych czasach okolicznościach. Podejrzewam, że w uprowadzenie zamieszane są osoby związane z organami wymiaru sprawiedliwości, a być może organami władzy państwowej w Polsce. Świadczy o tym między innymi zachowanie prokuratora krajowego Marka Staszaka w programie "Teraz My" emitowanym w dniu 29.09.2008 r., w stosunku do mojej córki Danuty, jak i do mnie oraz późniejsze jego wypowiedzi w mediach, w których kłamie, że naruszyłem nietykalność cielesną prokuratora. Ponadto w audycji RMF FM w dniu 7.10.2008 r. podawana była informacja uzyskana od prokuratury, że Włodzimierz Olewnik nie uniknie sankcji za naruszenie nietykalności cielesnej prokuratora oraz że winny być "wzięte pod lupę" dotychczasowe interesy firmy "Olewnik".
Uważam to za zastraszanie mnie, jak również za pastwienie się i maltretowanie psychiczne.

Ponadto trudności, jakie stwarza prokurator Staszak w odtajnieniu akt sprawy, powodują - moim zdaniem - podejrzenie, że mataczy i ukrywa dowody. Pragnę nadmienić, że w czasie prowadzenia śledztwa po uprowadzeniu śp. Krzysztofa prokurator krajowy Marek Staszak pełnił funkcję zastępcy Prokuratora Krajowego i - jak sądzę - sprawę znał.
Z tego właśnie powodu zwracam się z ogromną prośbą o wsparcie mnie w walce o praworządność w Polsce nie tylko w moim przypadku, ale i podobnych, których są setki, a może i tysiące, a szczególnie w tych, które mogą zdarzyć się w przyszłości, czyli w walce o bezpieczeństwo i praworządność dla przyszłych pokoleń.

Szanowni politycy oraz obrońcy praw człowieka!
To, co wydarzyło się w dniu 10 września 2008 r. w Prokuraturze Krajowej w Gdańsku, kiedy to dostałem przyzwolenie na wgląd do utajnionych akt w sprawie uprowadzenia i zamordowania mojego syna Krzysztofa, przekracza wszelkie granice postępowania z człowiekiem i uszanowania jego godności.
W aktach tych znalazłem to, co podejrzewałem od samego początku, tj. obraz przyzwolenia organów ścigania na mord mojego Syna i obraz kompletnego braku zainteresowania tych organów zapobieżeniu śmierci Krzysztofa.
Byłem tym wstrząśnięty i zrozpaczony. Przecież jestem ojcem Krzysztofa!
Prokurator swym zachowaniem i postawą spowodował moją niekontrolowaną reakcję. Zbliżyłem się do niego i wykrzyknąłem: "Czy wie Pan, co Pan mówi!?".
Incydent ten miał miejsce w chwili, gdy prosiłem Pana prokuratora o wyjaśnienie rażącej kwestii zawartej w jednym z dokumentów.

Niezależnie od moich przeżyć, przepraszam za to zachowanie.
Jednakże prokurator rangi krajowej - jako profesjonalista - powinien przewidzieć, które elementy akt mogą wstrząsnąć i jak przygotować na to osobę bezpośrednio zainteresowaną sprawą. Przecież w podobnych sytuacjach nieraz dochodziło do incydentów, a nawet tragedii. Prokurator wolał jednak przyjąć postawę lekceważącą i prowokującą.

I co w moim przypadku czynią funkcjonariusze prokuratury? Mają okazję zamienić ofiarę w kata poprzez publiczne ogłoszenie, że Olewnik pobił prokuratora! To daje im kolejny pretekst do stawiania zarzutu po nieudanych próbach wmanipulowania córki Danuty i moich dwóch zięciów w czyn uprowadzenia Krzysztofa i postawienia im zarzutów oraz twierdzenia, że rodzina jest winna tego, co się stało.
Muszę w tej chwili stwierdzić, że jestem wielkim przegranym, bowiem straciłem syna, oraz że będę jeszcze większym przegranym, jeśli nie będę dociekał prawdy, której odkrycie będzie możliwe tylko wtedy, gdy przyjdą mi z pomocą ludzie mający wpływ na praworządność i wymiar sprawiedliwości w Polsce.

Wobec powyższego apeluję o pomoc!
Włodzimierz Olewnik
www.olewnikfundacja.pl

Wersja do druku

otto pravda - 01.02.09 18:56
Szanowni Państwo Olewnikowie, Ja, i wszyscy moi znajomi jesteśmy wstrząśnięci bestalską zbrodnią na waszym synu, a także niefrasobliwością jeśli nie współudziałem organów państwa w tym makabrycznym dziele. Solidaryzujemy się z Waszą walką o sprawiedliwość i jesteśmy dumni, że w naszym społeczeństwie pojawili się ludzie tak odważnie i konsekwentnie przeciwstawiający się zbrodni. Oby Wasza postawa znalazła odbicie wśród uczciwych prokuratorów, gotowych zdemaskować zleceniodawców tego okrutnego czynu oraz ich zwierzchników, łącznie z ministrem, którzy zezwolą takim podwładnym na doprowadzenie śledztwa do końca

Agamemnon - 07.12.08 0:39
Vae vobis zbrodniarze w togach!

porównaj:
http://poezjapolityczna.blogspot.com

lub

Agamemnon blog

Leo - 25.10.08 18:22
Ta postkomunistyczna polska rzeczywistosc pozwala na takie przypadki łamania ludzi w imieniu prawa.
Winni sa Mazowiecki za tzw.gruba kreske,Wałesa za blokowanie ustawy antyubekizacyjnej i inni uczestnicy okragłego stołu. jak Michnik ,Gieremek ,Kuron i inni "doradzcy dbajacy o interesy lobby żydowskiego-rożowego salonu.
Mordercy czasow komuny piastuja dobre stanowiska,wiedzie im sie wspaniale a ich ofiary albo nie zyja albo ledwo wiaża koniec z koncem.Sprawa Olewnikow jest nieprawdopodobnym przyzwoleniem na mord syna a dalej na psychiczne i finansowe niszczenia jego rodziny.
Przypominam ,ze nagle skazani mordercy ,ktorzy mieli wreszcie wydac mocodawcow, popelniaja samobojstwa w celach wieziennych;podobnie jak gangster Baranina zamieszany w morderstwo gen Papały.
Ubecja i żydokomuna nadal sa gora.
Sraszna polska rzeczywistosc!!

Marian - 25.10.08 13:31
Mafia prokuratorsko-sędziowska działa sobie w najlepsze, szczególnie teraz kiedy Ćwiąkalski jest szeryfem. Mówi się, że przestępcy po wyborach w 2007 roku chlali na umór przez przez 2 tygodnie bez przerwy. Tak świętowali zwycięstwo swojego guru, że na jakiś czas odłożyli na bok swój złodziejski proceder. Zresztą korupcja, wymuszanie, ustawianie, szczucie i inne dolegliwości będą teraz zalegalizowane (np. PLAN SAWICKIEJ), więc i przestępczość się zmniejszy. Wokól państwa Olewników powinien powstać jakiś radykalny ruch społeczno-polityczny. Przecież w Polsce pozostało jeszcze kilku uczciwych ludzi, którym nic nie można zarzucić - LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ, ZAWSZE JEST SZANSA NA POPRAWĘ ALE COŚ TRZEBA ROBIĆ, SAM ZIOBRO NIE DA RADY.

Bronek - 23.10.08 10:11
To jest sprawiedliwość w wydaniu republik bananowych. Gdzie jest Prezydent?

Kant - 22.10.08 23:08
Drogi panie Wlodzimierzu!

Chcialem wraz z zona wyrazic glebokie wspolczucie z powodu zaistnialych
faktow. Jestesmy poruszeni zachowaniem sie urzednikow panstwowych, ktorzy zamiast sluzyc obywatelowi, przesladuja go.
Przesiaknieci jestesmy nienormalnoscia i nie wiem kiedy sie to zmieni.
Dziekujemy za tak zdrowa postawe Pana i Panskiej Rodziny w dojsciu do wykrycia tej siatki przestepcow w strukturach panstwa.
Nie jest pan sam w podobnej sytuacji, ale tylko pan zdobyl sie na to, aby dochodzic swoich praw-GRATULUJEMY i zapewniamy o wsparciu modlitewnym, bo tylko jak na razie takie mozemy zaoferowac.

z goracymi pozdrowieniami Jolanta i Antoni.

Wszystkich komentarzy: (6)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05 Czerwca 1968 roku
Zginął w zamachu w Los Angeles Robert Kennedy, brat Johna.


05 Czerwca 1981 roku
Oficjalnie poinformowano o pierwszych zachorowaniach w USA na nieznaną dotąd chorobę, nazwaną później AIDS.


Zobacz więcej