Sobota 6 Czerwca 2020r. - 157 dz. roku,  Imieniny: Laury, Laurentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 23.11.08 - 12:11     Czytano: [2633]

Dział: Interwencje

W obronie IPN - Solidarność Walcząca
PROTEST

Od dłuższego czasu do opinii publicznej docierają informacje o zamiarze zmniejszenia budżetu IPN
- instytucji, której podstawowym celem statutowym jest przywracanie właściwego wymiaru zdarzeniom z historii Polski z lat 1939-1990. Słyszymy o propozycjach rządu, aby z wnioskowanego budżetu obciąć 50 milionów i przeznaczyć je na Europejskie Centrum Solidarności oraz Archiwa Państwowe.
Jesteśmy osobami, dla których walka o niepodległą Polskę, wolną od komunistycznego totalitaryzmu stanowiła podstawowy cel aktywności społecznej.

Wielu z nas po odzyskaniu niepodległości rozpoczęło walkę o prawdę historyczną – działalność IPN jest dla nas jej ukoronowaniem.
Uważamy, że każdy rząd, który powołuje się na korzenie solidarnościowe ma obowiązek liczyć się ze zdaniem tych, dzięki którym Polska odzyskała swą podmiotowość. Jesteśmy przekonani, że obowiązkiem rządzących jest dbanie o wszelkie instytucje, których zadaniem jest przechowywanie, gromadzenie i upowszechnianie pamięci o najnowszej historii naszych dziejów. Jakiekolwiek próby ograniczenia budżetu IPN szczególnie w obliczu nadchodzącej w przyszłym roku 70-tej rocznicy agresji sowiecko-niemieckiej oraz 20-tej ponownego odzyskania suwerenności, uważamy za wielce nieroztropne i uwłaczające dla tych, którzy o tę niepodległość walczyli.

Budowa Centrum Solidarności jest działaniem zastępczym, służy utrwalaniu mitów okrągło- stołowych. Jest postrzegana jako instytucja mająca blokować dotarcie do prawdy. Potwierdza to nasze podejrzenia, że obcinanie funduszy jest formą szantażu wywieranego na IPN w celu ukrywania prawdy historycznej. Przez te 20 lat nie domagaliśmy się należnych odszkodowań ale domagaliśmy się i domagamy prawdy o naszej historii!

Medialne ataki na historyków, którzy publikują dokumenty zachowane cząstkowo, bo zostały przeoczone w czasie czyszczenia śladów działania agenturalnego wielu osób, które przedstawia się zgoła w innym świetle społeczeństwu, odbieranie funduszy „za karę” IPN i tworzenie instytucji, które nie mają pokazywać prawdy historycznej, a ją relatywizować, jest powtórzeniem działań propagandy PRL.

Szczególnie niepokoi zamiar ograniczenia Instytutowi środków niezbędnych do realizowania pracy edukacyjnej z młodzieżą i przeznaczenia tych kwot na Archiwa Państwowe. Jest to sygnał, że zostanie zrealizowana propozycja SLD, aby archiwa IPN rozproszyć po magazynach i uniemożliwić prowadzenie kompleksowych badań.
W ten sposób Polska straciła archiwa przekazane do Archiwum Państwowego Niemiec z zasobów Komisji ds. badania zbrodni hitlerowskich na narodzie polskim.

Jadwiga Chmielowska
Przewodnicząca
Śląskiego Społecznego Komitetu Obrony IPN

Poparcie z ewentualnym podaniem funkcji w „Solidarności”, zajęcia w „Podziemiu” lub rodzaju represji, prosimy składać na adres:

komitetobronyipn@gmail.com

lub podpisać petycję

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=3594

ewentualnie odpisać na ten e-mail jako odpowiedź zwrotną.

UWAGA: Jest to inna wersja listu również rozpowszechnianego w internecie i w naszych środowiskach. Podpisanie jednego nie wyklucza poparcia drugiego. Nie są one konkurencyjne ale się uzupełniają.

blogmedia24.pl

Wersja do druku

rus - 25.11.08 11:01
Pani Kruszewska. Rzad nie jest Tuska, rzad jest grupy w ktora wchodzi PSL. Rowniez nie jest prawda sluszne co Pani glosi o Panu Kosiur. Pan Kosiur glosi prawde i jest wielkim patriota i to co robi nie jest pikusiem. Uswiadamianie Polakom obludy jaka istnieje w Polityce i jej przyczyn jest tym o czym Pani marzy by robil IPN. To robi prywatnie Pan Kosiur za swoje pieniadze i poswieca swoj prywatny czas. Czpka z glowy dla ludzi jak on.

Nie jest rowniez stosowne mowienie przez Pania zeby pamietac ze to Tusk a nie Kaczynski. Siedzi Pani w USA i nie pojmuje, ze Tusk, Kaczynski, Kwasniewski, Geremek to te same osoby grajace na zewnatrz nieco inna nuta ale wesele jest to samo. Jezeli Pani Tego nie widzi to radzilabym Pani zrobic przerwe na odpoczynek by nieco pozniej na swierzo moc ponownie zajac sie polityka.

Mirosława Kruszewska - 24.11.08 22:14
Szanowni Panstwo!

Mimo, iż dzieli mnie z p.Jadwigą Chmielowską zasadnicza różnica zdań na temat zawłaszczenia praw autorskich Józefa Mackiewicza przez oszustkę i stryjenkę Adama Michnika vel Arona Szechtera, panią Ninę Karsov-Szechter (patrz dyskusja na www.swkatowice.mojeforum.net , szukaj „Dwie sprawy”), to petycję poparcia dla IPN z ochotą podpiszę. Uważam, że jest to patriotyczny obowiązek każdego Polaka.
Poza tym, uważam, że należy wypiąć się na państwowe fundusze i wesprzeć IPN prywatnymi środkami finansowymi, jak to się robi w całym cywilizowanym świecie.
A to, czy rząd jest polski, czy nie polski, zostawiam takim pikusiom, jak p. Kosiur. Rząd rządem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie! Pamiętajmy, że rząd jest Tuska, a nie p.Kaczora. To Tusk zabiera subwencje, a nie Kaczor. Pamiętajmy o tym zawsze!

Mam nadzieję, że jak pojawi się petycja w sprawie praw autorskich Józefa Mackiewicza, patrioci polscy też ją podpiszą.

Z wielką nadzieją i przyjaźnią dla Pani Chmielowskiej oraz IPN-u, kreślę się -

Mirosława Kruszewska
Seattle, USA

Marian - 23.11.08 19:22
Melduję, że już podpisałem, namawiam również znajomych aby stanęli po stronie IPN i pomogli mu przetrwać, dla dobra nas wszystkich - Polaków.

Dariusz Kosiur - 23.11.08 18:56
Petycję podpisałem, ponieważ zdaję sobie sprawę, że świadomość historyczna jest niezbędnym czynnikiem podtrzymującym trwałość Narodu i Państwa Polskiego.
Bulwersuje mnie natomiast wykorzystywanie IPN dla politycznych, doraźnych celów przez całą antypolską hołotę przewijającą się we wszystkich strukturach władzy od momentu powstania IPN w 1999 r. i obsadzanie władz IPN przez kolejne antypolskie rządy.
Istnienie IPN, a wprzyszłości (gdy pojawią się rządy narodowe) udostępnienie zgromadzonych przez tę placówkę dokumentów w formie obiektywnych opracowań historycznych pozwoli społeczeństwu poznać historię Polski XX i XXI wieku.
Prawie powszechna nieznajomość historii Polski ostatnich 150 lat wśród społeczeństwa jest wykorzystywana przez rządzący antypolski element, który przejął władzę nad Polakami 13.12.1980 r. i utrzymuję ją do dziś.

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Czerwca 2010 roku
W Warszawie odbyły się uroczystości beatyfikacyjne ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy św. przeniesiono Jego relikwie do Świątyni Opatrzności Bożej


06 Czerwca 1979 roku
Zmarł Kazimierz Opaliński, polski aktor, reżyser teatralny (ur. 1890)


Zobacz więcej