Piątek 29 Marca 2024r. - 89 dz. roku,  Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 03.07.06 - 17:31     Czytano: [5131]

Deklaracja

Społeczna Koalicja Sprzeciwu wobec Roszczeń Niemieckich powstała jako organizacja ponadpartyjna, w zasadzie nieformalna, nie jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym jako stowarzyszenie, bowiem zasadniczym naszym celem nie jest samodzielna działalność, lecz współpraca jak największej liczby organizacji społeczno-politycznych w słusznej sprawie. Stoimy na stanowisku, że w Koalicji uczestniczyć może zarówno prawica jak i lewica, a także organizacje nie identyfikujące się ani z lewicą, ani z prawicą, jeśli tylko stoją na stanowisku sprzeciwu wobec roszczeń Niemców zrzeszonych w Związku Wypędzonych. Nieważne są w tym momencie dla nas ewentualne dawne zatargi pomiędzy jakimiś ugrupowaniami czy organizacjami, tutaj będą występować jako wspólnie dążący do odniesienia konkretnego efektu czyli wpłynięcia na władze Rzeczypospolitej Polskiej, aby zajęły się bardziej szczegółowo sprawą roszczeń niemieckich i aby zdecydowały się na jakieś konkretne działania. Została podjęta w ubiegłej kadencji Sejmu RP z inicjatywy poselskich kół prawicowych uchwała, w której ta izba parlamentu polskiego wyraziła swój jednoznaczny sprzeciw wobec roszczeń Niemców tzw. "wypędzonych" wobec Polski. Ta uchwała Sejmu nie powinna być uwieńczeniem działalności parlamentu w tej sprawie, a jej rozpoczęciem, motywacją do dalszych bardziej konkretnych działań Rządu Rzeczypospolitej Polskiej w przedmiotowej kwestii.

Inicjatywę powołania Społecznej Koalicji wobec Roszczeń Niemieckich zaproponował w ramach akcji "Sprzeciw wobec roszczeń niemieckich" zawiązany w czerwcu tego roku Ogólnopolski Komitet Inicjatywny. Żaden z członków Komitetu nie należy do żadnej partii politycznej, nie jesteśmy powiązani z żadnym konkretnym ugrupowaniem politycznym, naszym głównym celem jest dążenie do przyjęcia wspólnej Deklaracji Sprzeciwu wobec Roszczeń Niemieckich przez jak największą liczbę organizacji społeczno-politycznych. Przewodniczącym Ogólnopolskiego Komitetu Inicjatywnego został wybrany Bernard Szczęsny, którego powołano także do pełnienia funkcji koordynatora akcji "Sprzeciw wobec roszczeń niemieckich".

Do chwili obecnej do Społecznej Koalicji Sprzeciwu wobec Roszczeń Niemieckich przystąpiły następujące organizacje:

-Ogólnopolski Komitet Inicjatywny

-Federacja Młodych Ruchu Odbudowy Polski

-Fundacja Pomocy „Antyk”

-Front Narodowo-Robotniczy

-Klub Dyskusyjny im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu

-Krajowy Związek Lokatorów i Spółdzielców

-Młodzi Socjaliści - Okręg Kraków

-Obóz Wielkiej Polski

-Partia „Praca Zdrowie Ekologia”

-Polski Ruch Uwłaszczeniowy

-Polsko-Polonijna Organizacja Narodu Polskiego - Liga Polska

-Ruch Młodych Obozu Wielkiej Polski

-Ruch Ochrony Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją

-Samoobrona Narodu Polskiego

-Stowarzyszenie Nazareth Famille we Francji

-Stowarzyszenie Patriotyczne „Viritim”

-Wolne Radio Polska

-Związek Polaków w Niemczech Towarzystwo Zarejestrowane


Kontakt z koordynatorem akcji: bszczesny@autograf.pl

Zapraszamy do udziału w Społecznej Koalicji wszystkich, którym leży na sercu los naszej Ojczyzny.

Wersja do druku

JUM - 27.06.07 14:18
1.Za najlepszy sposób zniechęcenia niemieckich zapędów, uważam wystąpienie do organów EU: o zwrot za szkody wyrządzone w poszczególnych miejscach Polski przez hitlerowskie Niemcy (globalne roszczenia reparacyjne to długa, żmudna i niepewna droga.)
2.Utworzenie kilkuosobowej grupy FECHOWCÓW (przeciwwskazanie : przynależność partyjna) do wskazania kierunków działania państwa
Polskiego w celu skutecznej realizacji Polskich roszczeń. Tych indywidualnych też.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29 Marca 1865 roku
Urodził się Antoni Listowski, polski dowódca wojskowy, gen. dywizji, pełniący obowiązki Naczelnego Wodza wiosną 1920 (zm. 1927


29 Marca 1848 roku
We Włoszech z inicjatywy Adama Mickiewicza został podpisany akt zawiązania legionu polskiego.


Zobacz więcej