Środa 26 Czerwca 2019r. - 177 dz. roku,  Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.04.09 - 10:45     Czytano: [2883]

Dział: Głos Polonii

Polska rynsztokiem stoi? - cz.II

Nie muszę przypominać, ile Naród Polski z powodu swoich negatywnych cech, ale także z powodu zbyt wcześnie wprowadzonych swobód obywatelskich, włącznie z Liberum Veto, wrogiej Polsce polityce sąsiadów, utracił ze swojego znaczenia, siły, dziedzictwa narodowego.

Polska, która była potęgą, zawsze gotowa pomagać ciemiężonym, stawała wielokrotnie w obronie chrześcijaństwa, ratowała Europę przed nawałą turecką czy bolszewicką, nie potrafiła z wielu przyczyn sama zadbać o własne bezpieczeństwo i interesy, stała się sama ofiarą agresji i rozbiorów, i zniknęła na 123 lata z mapy Europy.
Czy teraz znowu coś bardzo ważnego zostanie stracone bezpowrotnie??

Po latach niewoli, panowania totalitarnych systemów, prania mózgów, wychowywania na wzór sowiecki, Naród Polski nie posiada tyle patriotyzmu co przed II wojną światową. Stąd, może brak zaangażowania społeczeństwa w naprawę obecnej Rzeczypospolitej.
Apatia a może poczucie bezradności i braku możliwości wpływu na przebieg wydarzeń są odczuwalne. Obecna polityka Unii Europejskiej nie sprzyja wychowaniu naszego narodu w duchu poczucia świadomości narodowej i dumy ze swojej historii.

Europa ma stać się tyglem narodów o świadomości, jak wiele się od naszej świadomości różniącej i nam obcej. Neoliberalizm i tzw. różowy salon odgrywa nie tylko w Polsce olbrzymią rolę, dyktuje i wprowadza nawą pseudowolność i dąży do manipulowania społeczeństwem za pomocą mediów, które zostały przez nich opanowane.
Pojęcie rodziny, chrześcijaństwo, zostaje spychane na dalszy plan; liczy się pogoń za pieniądzem, wolność i dowolność seksualna.
Dawne wartości, autorytety tak ważne i sprawdzone przez wieki, mają być zastępowane czymś co jest puste i bez wartości.

Manipulowanie obrazem historii Polski, obecnie tak jak za czasów PRLu, przechodzi wszelkie granice. Wyselekcjonowane dzieje historii Polski, pozbawione zostały obrazów wielkości i świetności naszego Narodu. Natomiast eksponuje się z lubością momenty porażek i niepowodzeń, chwile słabości Polski abyśmy byli przytłaczani potęgą naszych wrogów.

Polska, która odegrała olbrzymią pozytywną rolę w historii Świata, pokazywana jest jako kraj warchołów, antysemitów, a Polak, który nic nie potrafi. Ten proceder wrogiego nam wszystkim pisania trwa stale i to nie tylko w prasie zagranicznej ale i polskiej. Do tego dochodzi przyjmowanie bezkrytyczne wszystkiego co z Zachodu jako najlepsze.

Z takim zakompleksieniem i brakiem wiary w siebie i w Polskę, przegrają wszyscy Polacy jako Naród i jako Państwo.
Jakże bliscy jesteśmy zaprzepaszczenia narodowego dziedzictwa, które z takim męstwem i poświeceniem zostało wywalczone przez naszych przodków.!
Równocześnie zaniedbania interesów narodowych np. brak ustawy blokującej zadania Niemców do mienia na ziemiach zachodnich. Polski Prezydent na Uchodźstwie Raczyński powiedział przed laty: "nie chciałbym dożyć takiej chwili, aby Polska musiałaby oddać Ziemie zachodnie". Myślę że wielu Polaków również.

"Czyż są dzieje piękniejsze niż Twoje" - pisał o historii Polski wspaniały poeta Jan Lechoń, o dziejach Narodu, który dał tyle Światu, prawie nic w zamian nie otrzymując. Narodu, który bronił swoich sąsiadów i całą Europę przed upadkiem.
Tych sąsiadów, którzy w "dowód wdzięczności" pozbawili ją później na 123 lata państwowości, sąsiadów, dla których Polacy przelewali krew w II Wojnie Światowej, którzy juz w Teheranie sprzedali ją Rosji sowieckiej.

Na koniec przypomnę słynne słowa St. Wyspiańskiego:

Jest tyle sił w narodzie
jest tyle mnogo ludzi
niechże w nie duch twój wstąpi
i śpiące niech pobudzi


Jestem pewny, że jest tyle jeszcze sił w Narodzie Polskim, które wreszcie sprzeciwią się obecnej polityce partii politycznych, niszczących nasz kraj!!

Dr.Koper
Austria

Wersja do druku

Lubomir - 19.04.09 20:54
Palikotem w Polaków czy może dialog Niesiołowskiego z własnym butem?. Polakom wciąż serwuje się tematy zastępcze. Profesjonalni arcykuglarze wydają się robić to perfekcyjnie. A tymczasem z powodu sabotażu gospodarczego masońskiej Brukseli, w Polsce drastycznie zmalała liczba ludzi aktywnych gospodarczo - przemysłowców. przedsiębiorców, inżynierów, techników i pracowników produkcyjnych. Lata industrializacji Polski obrócono wniwecz, przekształcając całe obszary Polski w poprzemysłowe cmentarzyska i technologiczne pustynie. Dodatkowo nastąpił wielki exodus specjalistów z większości branż przemysłowych. Obcy inwestorzy zaczęli funkcjonować w Polsce na zasadach kolonialnych eksploatatorów. Poczuli się niczym w Antylach Holenderskich, Gujanie Francuskiej lub w Namibii. Polityczny rynsztok zamiast bronić interesów polskiej gospodarki, zaczął 'dokopywać Polakom'. Budowniczych gospodarki zastąpili gawędziarze-likwidatorzy, Eugeniusza Kwiatkowskiego - Lech Wałęsa, Jerzego Ziętka - Jerzy Buzek...Sabotażyści szczególnie wzięli sobie 'na celownik' ojca Rydzyka, który dwoi się i troi by ratować i rozwijać polską energetykę, polskie górnictwo geotermalne. Tu łgarstwa i zdrady nie zamaskują żadne okrągłe słowa złotoustych oszustów.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Czerwca 1812 roku
Sejm Księstwa Warszawskiego proklamował przywrócenie Królestwa Polskiego.


26 Czerwca 2005 roku
W wyniku odniesionych ran (wypadek samochodowy - 18 czerwca, zginął ojciec, matka i córka) zmarł polski europoseł Filip Adwent


Zobacz więcej