Sobota 6 Marca 2021r. - 65 dz. roku,  Imieniny: Jordana, Marcina, Róży

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 03.05.09 - 18:18     Czytano: [2862]

Dział: Nasze zdrowie

Pozytywnie, o lekarzach

Wpis osobisty - o mnie i ostatnich dniach nie o polityce – dedykacja

Wpis ten powstał z potrzeby podzielenia się z Wami moimi (ostatnimi) przeżyciami i obserwacjami . W ostatnich 2 miesiącach zaniedbałem także mój blog na Blogmedia24.pl i komentarze . Spowodowane to było pracami (licznymi) nad złożeniem wniosków do Ministerstwa Zdrowia i do Marszałka (Dotacja Unijna). Do Ministerstwa dwa wnioski

1. Program badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego, w zakresie realizacji szkoleń lekarzy kolonoskopistów i histopatologów dla potrzeb wykorzystania w realizacji programu badań przesiewowych w 2009 roku. http://tiny.pl/zfp6

2. Zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów http://tiny.pl/zfpb

Pierwszy to badania drugi zakup Rezonansu Magnetycznego. Jeżeli otrzymamy zgodę będziemy mogli sprawniej i nowocześniej leczyć choć i tak mamy już znakomitą bazę.
Do Urzędu Marszałka złożyliśmy wnioski na zakup USG oraz poprawę warunków Chemioterapii
Dzisiaj właśnie finiszowaliśmy.

Ostatnie dni uświadomiły mi co powinienem w życiu potraktować jako najważniejsze. Otóż praca dla ludzi (głównie chorych) jest najwspanialszym dla mnie doświadczeniem. Cieszę się ze mogę pracować z lekarzami. To są wspaniali ludzie. Kiedy wieczorami wychodziliśmy z pracy widziałem na ich twarzach olbrzymie zmęczenie ale w oczach mieli zawsze "błysk" - radość z dobrze wykonanej pracy. Jeszcze większą radość sprawia patrzenie na wyleczonych ludzi i ich rodziny . Dla mnie to cudowne doświadczeni. Dlatego uważam że lekarzom należy się wielki szacunek.
Zastanawiałem się dlaczego po 10 latach pracy w służbie zdrowia odszedłem. Musiałem także wtedy czuć to co teraz. I już wiem byłem wtedy zmęczony .
Cieszę się że wróciłem. Odzyskałem radość w pracy. Na dodatek mamy rozumiejących w NFZ potrzeby (specyficzne) "naszych" pacjentów.

Zauważyliśmy że w populacji naszej (na szczęście ) nie ma wzrostu zachorowań na nowotwory ale technologie leczenia są coraz droższe ale coraz skuteczniejsze . I to jest bardzo ważne.

Utworzyliśmy także Stowarzyszenie - Warmińsko Mazurskie Stowarzyszenie Onkologia po to by realizować kompleksową opiekę nad chorymi . Jestem w Stowarzyszeniu wiceprezesem (jak u nas) mam kolejną pracę - ale jako człowiek renesansu - postaram się zrobić wszystko dla dobra sprawy (tak chcą ludzie). Może przez to miałem mniej czasu dla nas - poprawię się .

Na szczęście mamy wielką pracę za sobą . Teraz czekają nas nowe wyzwania . Za kilka miesięcy jak zdobędziemy status Stowarzyszenia "Organizacja Pożytku Publicznego" poszukam wsparcia także tu gdzie jest wielu wspaniałych ludzi.

Kiedy patrzę na wyleczonych ludzi odczuwam wielką radość . Nie myślę wtedy o sobie (choć jest mi smutno bo - znający mnie wiedzą........) - myślę o nich o ich rodzinach , o ich radości.
Sam cieszę się tym co mam (nie można mieć wszystkiego) . Mam wspaniałą żonę cudowne dzieci, szacunek w pracy brak tylko pełnego zdrowia - ale nie skarżę się. Kto mnie zna wie że radzę sobie z tym.

Ten wpis dedykuję wszystkim lekarzom - jesteście wspaniałymi ludźmi . Widzę radość Waszych pacjentów . Wiem ile poświęcacie innym. To najlepszy sposób na wypełnianie woli Boga . Pomagać innym.
Nam wszystkim życzę przede wszystkim zdrowia - a jak już zachorujemy możemy być pewni - są ludzie gotowi nam pomagać.

Wiem że jest wokół nas mnóstwo wydarzeń wiele nas przytłacza - ale ja chcę napisać o tym co cieszy

PS Szczególna dedykacja dla Selki

Franciszek Gajek

Wersja do druku

Lubomir - 03.05.09 19:27
Pewnie, że są znakomici lekarze w Polsce. Oby tylko nikt nie serwował im w pracy - permanentnej rewolucji i nie uszczuplał ich budżetów. Lekarz nie może być ani księgowym, ani kreatorem biznesu. Jego praca musi nosić znamiona misji i służby. Oczywiście godna zapłata to jeden z podstawowych warunków dobrej pracy lekarza. Lekarz nie może być wciąż prowokowany do strajków o swój materialny status. Ten zawód wymaga wyjątkowego spokoju i wyjątkowej koncentracji.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Marca 1454 roku
Król Kazimierz IV Jagiellończyk wydał przywilej inkorporacyjny. Prusy i Pomorze Gdańskie wcielono do Polski


06 Marca 1475 roku
Urodził się Michał Anioł włoski rzeźbiarz, malarz, architekt i poeta (zm. 1564)


Zobacz więcej