Sobota 29 Lutego 2020r. - 60 dz. roku,  Imieniny: Lecha, Lutomira

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 10.06.09 - 11:25     Czytano: [3107]

Dział: Interwencje

Apel o wycofanie się
Apel do portalu aukcyjnego Allegro.pl o wycofanie się ze sponsorowania koncertu Madonny

Ów występ należy odwołać.
Winnych tego przedsięwzięcia trzeba ujawnić.
Kościół i Naród powinien z mocą protestować: „non possumus!”

(Ks. Stanisław Małkowski)

Szanowni Państwo,

Zaangażowanie społeczne firm jest wielką wartością samą w sobie. Zdarza się jednak, że decyzje o sponsorowaniu konkretnych przedsięwzięć podejmowane są zbyt pochopnie. Wówczas wizerunek sponsora zamiast zyskiwać – traci. Bywa, że sponsor już w ogóle nie może odbudować dawnej swojej pozycji i zaczyna być utożsamiany z owym niefortunnym przedsięwzięciem. Wydaje się, że z czymś takim mamy do czynienia teraz, przy sponsorowaniu przez Państwa koncertu Madonny, która przez katolików postrzegana jest jako obrazoburcza Antymadonna.

Już sama data jej występu zaplanowanego na 15 sierpnia br. musi poruszać każdego Polaka. W tym dniu przypada bowiem niezwykle ważne dla katolików święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz rocznica Cudu nad Wisłą. Wybór takiej właśnie daty dokonany przez skandalizujących specjalistów od wizerunku Madonny nie wydaje się być dziełem przypadku. Wierzę, że z całkiem innym zamysłem portal aukcyjny Allegro.pl podjął decyzję sponsorską.

Zwracam się więc do Państwa z apelem o wycofanie się z tego raniącego uczucia religijne i patriotyczne Polaków przedsięwzięcia. Zwracam się nie tylko jako katolik, Polak i radny województwa mazowieckiego – na terenie którego ma odbyć się rzeczony koncert , ale również jako użytkownik Państwa serwisu aukcyjnego. Dodam również, że w swoim regionie reprezentuję Stowarzyszenie Unum Principium – inicjatora chociażby tzw. „Protestu Bydgoskiego” (www.krucjata.serwis.propolonia.pl), który skutecznie przeciwstawił się zamiarowi zrealizowania spektaklu muzycznego, podczas którego publiczność miałaby dokonać sądu nad Jezusem Chrystusem i za pomocą SMS-ów zadecydować o jego ewentualnym ukrzyżowaniu.

Wsparci przez biskupa miejsca oraz katolickie media spotkaliśmy się wówczas ze zrozumieniem sponsorów, którzy zdystansowali się od tego przedsięwzięcia. Jesteśmy przekonani, że i Państwo wezmą pod uwagę specyfikę uczuć łączących Polaków z Matką Bożą i nie będą przyczyniać się do upokarzania ich przez wspieranie obscenicznej piosenkarki. Jeśli jednak uznacie Państwo, iż nasze uczucia nie są na tyle ważne i istotne, aby wycofać się – zresztą jako jedyny sponsor – z organizacji koncertu, zastrzegamy sobie prawo do wszelkiej przewidzianej prawem formy protestu.

Marian Brudzyński
Popieram: http://www.propolonia.pl/petycje.php?id=11

W dniu dzisiejszym pan Marian Brudzyński, radny województwa mazowieckiego, skierował na ręce Prezydent Miasta Warszawy, Burmistrza Warszawy Bemowa oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pisma zawierające prośbę o zmianę decyzji zezwalającej na organizację koncertu Madonny zaplanowanego na dzień 15 sierpnia na Lotnisku Bemowo w Warszawie. Podobne w treści pisma trafiły do rąk radnych miasta i dzielnic Warszawy, jak również radnych województwa mazowieckiego.

Oburzenie społeczności lokalnej i katolików z całego kraju jest tak duże, że Stowarzyszenie Unum Principium postanowiło zainicjować powołanie międzyśrodowiskowego komitetu protestacyjnego, którego zadaniem będzie koordynacja działań.

Spotkanie organizacyjne komitetu przewidziane jest na najbliższą sobotę w Zakroczymiu. Zainteresowanych wsparciem tej inicjatywy prosimy o kontakt z panem Marianem Brudzyńskim: 0-504 03 91 03

Prosimy w dalszym ciągu o popieranie protestu. Pod tym linkiem także treść pisma do portalu aukcyjnego Allegro.pl: Popieram: http://www.propolonia.pl/petycje.php?id=11

Krzysztof Zagozda, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Unum Principium, tel. 513056985Poniżej treść pisma do Prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz


Szanowna Pani Prezydent,

Zwracam się do Pani z prośbą o zapobieżenie przedsięwzięciu, które w sposób niezwykle upokarzający rani uczucia religijne i patriotyczne mieszkańców Warszawy i wszystkich Polaków.

Na dzień 15 sierpnia - kiedy to przypada tak ważne dla katolików święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz rocznica Cudu nad Wisłą - zapowiadany jest na Lotnisku Bemowo koncert niezwykle perwersyjnej piosenkarki posługującej się pseudonimem Madonna.

Wierzę, że tylko z powodu nieuwagi urzędników kierowany przez Panią urząd wydał zgodę na zorganizowanie rzeczonego koncertu w symbolicznym dla nas dniu.

Zwracam się więc z apelem, aby przez wzgląd na szczególną w tym dniu pamięć o zasługach, bohaterstwie i godności warszawian ginących w obronie stolicy przed bolszewicką nawałą, wycofała Pani swoje poparcie dla koncertu piosenkarki -skandalistki o wizerunku obrazoburczej Antymadonny.

Marian Brudzyński
Radny Województwa Mazowieckiego

Wersja do druku

Robert - 27.03.12 12:57
Kiedy to się skończą komunistyczne zawieruszki, czy ten kraj będzie stanowił o sobie samym zgodnie z wola NARODU POLSKIEGO. Ta roznegliżowana poczwara sztana w ludzkim wizerunku - nie potrafiąca uszanowac siebie i Boga w Polsce - to ochydztwo i obraza, nas wszystkich.

Stefan Buchholz - 27.03.12 5:24
Witam,
Proszę nie zamieszczać teksów TW SB Jerzego Prusa. Polonijne media dość szczegółówo opisały ten przypadek. Pisały też solidarnościowe wydawnictwa więc trzeba to uszanować dając kopa ujawnionym agentom bezpieki.
Stefan Buchholz

Monika - 02.08.09 10:46
Alez robicie sie stare panny. Gdzie demokracja, gdzie tolerancja, gdzie Polak-Katolik? Ludzie troche wiecej milosci do innych.
Caluje
M

Dr.Koper - 18.06.09 13:28
Decydenci wydajacy pozwolenie na wystep Madonny w dn.15.sierpnia powinni ustapic lub zostac zmuszeni do ustapienia .
Jesli dzialali z głupoty , to takich nam nie trzeba.Jesli działali z premedytacja chcac pomniejszyc pamiec narodu w tak istotnym dniu nie tylko dla Polaków lecz całej Europy /Bitwa warszawska jeszt uznana za bitwe ,ktora uratowała Europe przed komunizmem / i Polsce przedłużyła niepodległosc ,należy tymbardziej ich napietnowac i usunac z życia politycznego.
Ale kto to zrobi ?? Nawet PIS siedzi cicho i liczy głosy do parlamentu Europejskiego.Karuzela sie kreci i interes idzie dalej

wędrowniczek - 17.06.09 11:33
W "Dzienniku" piszą o Apelu: ...Kolejną próbę storpedowania koncertu Madonny przypuścił Marian Brudzyński, radny sejmiku mazowieckiego. W liście protestacyjnym przygotowanym w imieniu Komitetu Obrony Wiary i Tradycji Narodowych "Pro Polonia" Brudzyński przedstawia się jako katolik, Polak, ale również jako użytkownik Allegro, i zwraca się o wycofanie ze sponsoringu imprezy...
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article399822/Allegro_zbankrutuje_przez_Madonne_.html

Malgorzata z NJ - 14.06.09 1:37
Oświadczenie

Klub Jagielloński im. sw. Kazimierza w Newark NJ popiera protest Ks. Stanisława Małkowskiego, Pana Marian Brudzynskiego i innych przeciwko niestosownemu koncertowi Madonny w tak szczegolnym dniu jak 15 Sierpnia osoby, ktora nie ma nic wspolnego z najglebsza tradycja religijna i niepodleglosciowa, bo jest to nie tylko Świeto Cudu nad Wisłą 1920 r., ale i zarazem Swieto Wojska Polskiego oraz Swięto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Nie pozwolmy bezczescic naszych swiat religijnych i panstwowych, bo narody nie majace swietosci, tak jak narody nie majace pamieci - musza zginac i dlatego nie mozemy byc obojetni na takie prowokacje.

Klub Jagiellonski im. sw. Kazimierza
Moderatorzy:
dr. Stanisław Śliwowski, Jerzy Prus, Andrzej Burghardt, Małgorzata Stanco-McGrath, ks. Andrzej Ostaszewski - kapelan

Lubomir - 10.06.09 15:08
Pogańsko-krzyżacka pobożność pani Waltz?. A przecież wieść gminna warszawska głosiła, że pani prezydent ma osobiste kontakty nawet z Duchem Świętym...Coś to zalatuje czosnkiem i fałszem. Ludzie uczciwie wierzący troszczą się o jak najlepszy wizerunek swojego Kościoła. Nie ośmieszają go, ani nie pomniejszają.

Wszystkich komentarzy: (7)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29 Lutego 1792 roku
Urodził się Gioacchino Rossini, kompozytor włoski, autor m.in. oper "Cyrulik sewilski", "Wilhelm Tell", "Kopciuszek"


29 Lutego 1402 roku
W katedrze na Wawelu odbył się ślub króla Władysława Jagiełły z Anną Cylejską, wnuczką Kazimierza III Wielkiego


Zobacz więcej