Wtorek 19 Marca 2019r. - 78 dz. roku,  Imieniny: Aleksandryny, Józefa,

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 12.06.09 - 15:58     Czytano: [2510]

Dział: Głos Polonii

Zaproszenie do Wilna

Z przyjemnością pragniemy poinformować Czytelników GI KWORUM, iż nasza Redakcja, otrzymała od Pana Jana Jareckiego, rzecznika prasowego „Światowego Zjazdu Wilniuków” list, w którym zwraca się z prośbą o rozpowszechnienie informacji, o „I Światowym Zjeździe Wilniuków”, który ma się odbyć w dniach 9 - 16 sierpnia w Wilnie, co niniejszym, z wielką radością czynimy.

W ramach Zjazdu odbędzie się szereg przedsięwzięć, propagujących współczesną kulturę Wilna i Litwy, wiele imprez integracyjnych ukazujących wielonarodowe i wielokulturowe oblicze litewskiej stolicy.
Będzie to tydzień, który przypomni o wielowiekowej obecności i pracy na rzecz Miasta Wielu Kultur i Narodów, Miasta Mickiewicza i Miłosza, Skargi i Piłsudskiego, Moniuszki i św. Faustyny, Miasta, zbudowanego na fundamentach tolerancji i porozumienia, Miasta Miłosierdzia, ale też wielu prób, jakie zgotował los Wilniukom...
Na Zjeździe czekamy na wszystkich byłych mieszkańców Wilna tych, którzy z różnych względów, musieli opuścić swoje miasto rodzinne, a także ich rodzin, potomków i przyjaciół – wszystkich, którzy uważają się za Wilniuków lub po prostu kochają i chcą poznać Wilno – napisał Jan Jarecki.

W imieniu organizatorów zapraszamy na bardzo ciekawą stronę internetową, utworzoną niedawno z tej właśnie okazji, gdzie można znaleźć wszystkie niezbędne informacje, dotyczące „I Światowego Zjazdu Wilniuków”, ale i nie tylko. Zamieszczono tam ciekawostki o Wilnie oraz informacje dla turystów. Dowiemy się również, m.in. kim są Wilniuki, z jakich narodowości i grup etnicznych składa się dzisiejsze społeczeństwo państwa litewskiego. Na stronie jest też specjalne miejsce na dyskusję.

Pragniemy zapewnić organizatorów „I Światowego Zjazdu Wilniuków”, że GI KWORUM w miarę swoich możliwości, będzie promowała to przedsięwzięcie, jak również informowała inne media i instytucje, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, o mającym się tu odbyć Zjeździe.

Z serdecznymi życzeniami udanego przedsięwzięcia i pozdrowieniem:
Zbigniew Skowroński
Polsko-Polonijna Gazeta Internetowa
KWORUM

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

19 Marca 1951 roku
Kraje zachodnie podpisały umowę o powstaniu Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali


19 Marca 1981 roku
Milicja i SB brutalnie interweniowały wobec delegatów NSZZ Solidarność, podczas sesji w Bydgoszczy


Zobacz więcej