Środa 26 Czerwca 2019r. - 177 dz. roku,  Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 12.06.09 - 15:58     Czytano: [2517]

Dział: Głos Polonii

Zaproszenie do Wilna

Z przyjemnością pragniemy poinformować Czytelników GI KWORUM, iż nasza Redakcja, otrzymała od Pana Jana Jareckiego, rzecznika prasowego „Światowego Zjazdu Wilniuków” list, w którym zwraca się z prośbą o rozpowszechnienie informacji, o „I Światowym Zjeździe Wilniuków”, który ma się odbyć w dniach 9 - 16 sierpnia w Wilnie, co niniejszym, z wielką radością czynimy.

W ramach Zjazdu odbędzie się szereg przedsięwzięć, propagujących współczesną kulturę Wilna i Litwy, wiele imprez integracyjnych ukazujących wielonarodowe i wielokulturowe oblicze litewskiej stolicy.
Będzie to tydzień, który przypomni o wielowiekowej obecności i pracy na rzecz Miasta Wielu Kultur i Narodów, Miasta Mickiewicza i Miłosza, Skargi i Piłsudskiego, Moniuszki i św. Faustyny, Miasta, zbudowanego na fundamentach tolerancji i porozumienia, Miasta Miłosierdzia, ale też wielu prób, jakie zgotował los Wilniukom...
Na Zjeździe czekamy na wszystkich byłych mieszkańców Wilna tych, którzy z różnych względów, musieli opuścić swoje miasto rodzinne, a także ich rodzin, potomków i przyjaciół – wszystkich, którzy uważają się za Wilniuków lub po prostu kochają i chcą poznać Wilno – napisał Jan Jarecki.

W imieniu organizatorów zapraszamy na bardzo ciekawą stronę internetową, utworzoną niedawno z tej właśnie okazji, gdzie można znaleźć wszystkie niezbędne informacje, dotyczące „I Światowego Zjazdu Wilniuków”, ale i nie tylko. Zamieszczono tam ciekawostki o Wilnie oraz informacje dla turystów. Dowiemy się również, m.in. kim są Wilniuki, z jakich narodowości i grup etnicznych składa się dzisiejsze społeczeństwo państwa litewskiego. Na stronie jest też specjalne miejsce na dyskusję.

Pragniemy zapewnić organizatorów „I Światowego Zjazdu Wilniuków”, że GI KWORUM w miarę swoich możliwości, będzie promowała to przedsięwzięcie, jak również informowała inne media i instytucje, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, o mającym się tu odbyć Zjeździe.

Z serdecznymi życzeniami udanego przedsięwzięcia i pozdrowieniem:
Zbigniew Skowroński
Polsko-Polonijna Gazeta Internetowa
KWORUM

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

26 Czerwca 1812 roku
Sejm Księstwa Warszawskiego proklamował przywrócenie Królestwa Polskiego.


26 Czerwca 1953 roku
Nikita Chruszczow przeprowadził zamach stanu w Moskwie. Aresztowano Ławrientija Berię.


Zobacz więcej