Czwartek 18 Lipca 2019r. - 199 dz. roku,  Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 01.08.09 - 9:55     Czytano: [3252]

Dział: Interwencje

Protest Stowarzyszeń w Warszawie

Źle się dzieje w Państwie Polskim. Dotyczy to wszystkich dziedzin. A szczególnie wymiaru sprawiedliwości, a właściwie obecnie, niesprawiedliwości. Codzienne informacje z gazet, czy telewizji bądź własne doświadczenie mówi jednoznacznie, iż sięgamy dna.
I na tle tej beznadziei stoją pojedynczy ludzie oraz 30 stowarzyszeń z różnych miast: Bielska-Białej, Łodzi, Rzeszowa, Szczecina, Koszalina, Częstochowy, Poznania, Sanoka którzy walczą o zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Nie dysponują środkami wielkimi ani możliwościami prezentacji swoich działań, ale stawiają sobie za cel, naprawę wymiaru sprawiedliwości.

Na stronach internetowych: www.aferyibezprawie.org i www.aferyprawa.com opisywane są przypadki łamania praw człowieka, niszczenia firm, i wszelkie niegodziwości funkcjonariuszy publicznych, którzy mają stać na straży prawa i bronić obywatela, gdy tymczasem robią coś innego. Inicjatywa protestu w Warszawie 08.09.2009 ma na celu zwrócenie rządzącym i społeczeństwu, że tylko w jedności i będąc zdeterminowanym, możemy przywrócić prawo w naszej Ojczyźnie.
Poniżej podaję komunikat :

W związku z bezprawnymi próbami ograniczania udziału stowarzyszeń w rozprawach nie tylko karnych ale także przed sądami cywilnymi (patrz. postanowienie SN sygn. V CZ8/09 z dnia 12.03.2009r.), milczeniem Ministra Sprawiedliwości oraz Sejmowej Komisji Praw Człowieka i Sprawiedliwości, w sprawie udziału stowarzyszeń w postępowaniach przed sądami oraz nagrywaniem spraw, zwracamy się do wszystkich organizacji, stowarzyszeń, fundacji o podjęcie wspólnej akcji protestacyjnej w Warszawie w dniu 8.09.2009 r pod hasłem:

"Stop prokuratorsko - sądowej ochronie dla przestępców i oszustów, w państwowych garniturach , na państwowych posadach, za państwowe pieniądze"


Katastrofalny stan braku pamięci polskich prokuratorów (zobacz amnezja prokuratorów na komisjach śledczych), i ich spółki biznesowe bez odpowiedzialności z polskimi sędziami i ZUS powodują, że w majestacie prawa okradają nas z godności, mieszkań, emerytur, prawa do sprawiedliwego procesu, rodzinnych majątków itp. Giną: Pańko, Papała a ostatnio strażnik więzienny w sprawie Olewnika. Ustawa o prokuraturze to kolejny bubel polskiego sejmu.

Należy przygotować się do akcji protestacyjnej ciągłej, nie wykluczając założenia miasteczka pod SEJMEM RP oraz siedzibą Premiera RP, do skutku. Prosimy o kontakt organizacje zainteresowane przyłączeniem się do protestu, na nasz e-mail;
info@aferyibezprawie.org
Pozostałe informacje szczegółowe przekazywane będą pocztą elektroniczną, po potwierdzeniu udziału.

Polski protest stowarzyszeń: Warszawa 8.09.2009
- PRZEŚLIJ DALEJ

Josepf Dichman

Wersja do druku

Eugeniusz Nehrebecki - 11.09.09 20:48
Drodzy Rodacy piszecie o protestach i założeniu miasteczka przed Sejmem, ale nie wiecie że tam stale protestuje Ruch Suwerenności Narodu Polskiego -przeciwko okradaniu i zniewalaniu naszego państwa ??? Dzisiaj dowiedziałem się tam, że w niedzielę o godzinie 19 tej będzie Msza w Katedrze Sw. Jana na Starym Mieście , na którą zaprasza się wszystkich Polaków Katolików domagających się uznania Jezusa Chrystusa za Króla naszej Ojczyzny !!! Mam nadzieję że tam się z Wami spotkamy !!!
Pozdrawiam Polaków wiernych Bogu i Ojczyźnie !!!

(Adm.) - 07.09.09 13:24
Protesty przed Sądami Okręgowymi. 8 września przed Sądami Okręgowymi zorganizowane zostaną protesty przeciwko łamaniu praw obywatelskich, bezprawiu, dyskryminacji, korupcji. Wykaz pikietowanych sądów w dniu 8 września 2009 godz. 9 - 13. Dlaczego protestujemy: szczegóły na stronie www.aferyibezprawie.org.

Połóżmy kres despotyzmowi arogancji oraz fałszerzom z prokuratur i sądów. Stop bezprawiu. Chcemy nagrywania rozpraw, udziału stowarzyszeń w sprawach karnych i cywilnych, jawnego wyznaczania sędziów. Wykaz sądów pod którymi będą pikiety:
WARSZAWA - Sąd Okręgowy, Al. Solidarności 127 -
ŁÓDŹ – Sąd Okręgowy , Pl. Dąbrowskiego 5 – WROCŁAW - Sąd Okręgowy , ul. Sądowa 1- OPOLE – Sąd Okręgowy, Pl. Daszyńskiego 1 RZESZÓW – Sąd Okręgowy, Pl. Śreniawitów 3 KROSNO – Sąd Okręgowy , ul. H. Sienkiewicza –
KRAKÓW – Sąd Okręgowy, ul. Przy Rondzie 7 –
CZĘSTOCHOWA – Sąd Okręgowy, ul. Dąbrowskiego 23/25 –
GLIWICE – Sąd Okręgowy, ul. Kościuszki 15 – organizator : Stowarzyszenie Obrony Pokrzywdzonych –
KATOWICE – Sąd Okręgowy, ul. Andrzeja 16/18 – organizator : Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu –
BIELSKO – BIAŁA - Sąd Okręgowy. ul. Cieszyńska 10, -
KIELCE – Sąd Rejonowy

Kate48 - 01.09.09 6:25
Postanowienie ma dane prawidłowe, niemniej jednak nie jest publikowane. Natomiast musi być kolportowane drogami służbowymi (wewnętrznymi) sądownictwa, bowiem moje Stowarzyszenie spotkało się z identyczną odmową w Środzie Wielkopolskiej.
Fragment uzasadnienia grożny dla Stowarzyszeń:

"Niniejsza sprawa nie jest natomiast sprawą o roszczenia, które służą ochronie równości oraz niedyskryminacji i zabezpieczają przed bezpodstawnym bezpośrednim lub pośrednim zróżnicowaniem praw i obowiązków obywateli. Tego typu roszczenia przysługują np. pracownikowi w sprawach o naruszenie zasady równego traktowania w zatrudnieniu (art. 183d k.p., art. 47 § 2 pkt 1 lit. b k.p.c.). Niniejsza sprawa jest „sprawą o zapłatę”, przy czym żądanie powoda zostało oparte na przepisach regulujących odpowiedzialność kontraktową."

Przepis mówi, że Stowarzyszenia mogą działać w sprawach o roszczenia z zakresu dyskryminacji przez bezpodstawne bezpośrednie lub pośrednie zróżnicowanie praw i obowiązków obywateli.

Natomiast Sąd Najwyższy celowo fałszuje tekst kodeksu i twierdzi, że chodzi o roszczenia nie "z zakresu", tylko wprost wyłącznie odszkodowaniom o dyskryminację.

Tak więc Stowarzyszenie nie ma prawa uczestniczyć w postępowaniu, gdy skrzywdzonemu przysługuje roszczenie o realizację odmówionego prawa w sytuacji, gdy skorumpowany urzędnik nie chce stoosować prawa.

Kate48 - 31.08.09 8:46
Nie znalazłem w LEX powoływanego postanowienia SN. Czy wszy6stkie dane są prawidłowe?

Zet - 06.08.09 8:04
Przepisy prawa są traktowane instrumentalnie. Panuje zupełna samowola. Wypuszcza się groźnych przestępców, wielkich aferzystów a skazuje się ludzi np za 5 groszy, biednego ucznia za jazdę do szkoły bez biletu. Jak długo naród będzie ciemiężony jak w Afryce przez układy mafijne?

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Lipca 1925 roku
W Niemczech ukazała się książka Adolfa Hitlera "Mein Kampf".


18 Lipca 1948 roku
Urodził się Jan Chrapek, polski duchowny katolicki, biskup radomski. Zginął w wypadku samochodowym w 2001 roku


Zobacz więcej