Piątek 18 Października 2019r. - 291 dz. roku,  Imieniny: Hanny, Łukasza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 31.01.10 - 18:11     Czytano: [2943]

Dział: Interwencje

Afera w białostockiej prokuraturze

– Prokuratura Okręgowa w Lublinie tuszuje sprawę !

Prokuratura Okręgowa w Lublinie wydała postanowienie o umorzeniu śledztwa, pomimo, iż wcześniej zarzuty w tej sprawie postawili śledczy Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej.

Śledztwo dotyczyło sfałszowania tłumaczeń kilku tysięcy dokumentów z języka rosyjskiego zleconych przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku etatowemu pracownikowi Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku i jego małżonkowi. W uzasadnieniu zarzutu śledczy stwierdzili, iż charakter popełnionych w tłumaczeniu błędów świadczy o umyślnym ich popełnieniu.

Niebawem po postawieniu zarzutu sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Lublinie, która umorzyła śledztwo wobec nie stwierdzenia popełnienia przestępstwa, pomimo że - jak sama przyznała - jest wiele błędów, małżeństwo dokonało tłumaczeń (przysięgłych !) nierzetelnie, niestarannie, takie tłumaczenia zasługują na naganę, etc.

Tłumaczenia kosztowały polskiego podatnika ok. 300 tys. złotych (trzysta tysięcy złotych). Wysokości wypłaconych kwot nie można ustalić, bo poginęły rachunki, a śledczy Prokuratury Okręgowej w Lublinie nie chcieli wystąpić o wyciąg z rachunków bankowych.

Teraz trzeba dokonać tłumaczeń na nowo - ciekawe czy białostocka prokuratura znów zleci je pracownikowi białostockiego wymiaru sprawiedliwości ?

Jednocześnie informujemy, iż występujące w sprawie osoby są „bohaterami" publikacji zamieszczonych w „Dziennik Gazeta Prawna":

www.dziennik.pl/wydarzenia/article534207/Czy_byl_przeciek_z_tajnych_sledztw...
www.dziennik.pl/polityka/article535294/Ujawnili_prawde_o_aktach_Wyrzucili... www.dziennik.pl/wydarzenia/article535013/Byly_przecieki_ze_sledztw_Bedzie...

Nadesłał: Maciej Lisowski
Dyrektor LEX NOSTRUM

Wersja do druku

Stanisław Bujnicki - 08.02.10 13:55
To prawda. Sam widziałem i sprawdzałem.
Działali umyślnie i na zamuwienie.
Zamiast prawidłowej nazwy firmy logistycznej, nazwali je Seks-trans-serwis. Wynik tłumaczenia był taki, że przeciędiorca płacił nie za dostawe towaru, a za seks na międzynarodowym poziomie.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Października 1922 roku
Działalność rozpoczęła rozgłośnia radiowa BBC.


18 Października 1558 roku
Dzień ten uważa się za moment powstania poczty w Polsce.


Zobacz więcej