Poniedziałek 27 Stycznia 2020r. - 27 dz. roku,  Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 07.05.10 - 11:18     Czytano: [2538]

Dział: Interwencje

W obronie Jana Pospieszalskiego


Stowarzyszenie Godność zrzeszające na Wybrzeżu byłych działaczy NSZZ SOLIDARNOŚĆ i więźniów politycznych z lat 1980 1989 stanowczo popiera twórczość publicystyczną w Telewizji Polskiej redaktora Jana Pospieszalskiego.
Jego program Warto rozmawiać emitowany w późnych godzinach wieczornych cieszy się dużą oglądalnością jednak czas emisji został wybrany przez kierownictwo TVP tak, aby zbyt dużo widzów go nie oglądało.

Wyemitowanie podczas dużej oglądalności filmów dokumentalnych Towarzysz Generał i Solidarni 2010 spowodowało wstrząs w społeczeństwie i wywołało wściekłość mediów liberalno - lewicowych .
Za wyemitowanie filmu Towarzysz Generał redaktor Anita Gargas została odwołana ze stanowiska. Protestowaliśmy przeciw jej odwołaniu. Obecnie trwa nagonka na realizatorów filmu dokumentalnego nagranego ku pamięci Prezydenta i Jego Małżonki wśród ludzi oczekujących w kolejce do Pałacu Prezydenckiego.

Twórców filmu bierzemy w obronę, bowiem tylko oni spośród wielu telewizji nagrali to, co czuli Polacy po katastrofie pod Smoleńskiem.
Rada Etyki Mediów zarzuca redaktorowi J. Pospieszalskiemu, że w tym reportażu naruszył zasady obiektywizmu, a także szacunku i tolerancji, co jest szczególnie naganne w sytuacjach dramatycznych i bolesnych całego społeczeństwa.

Rada Etyki Mediów przez lata nie dostrzegała powolnego zakłamywania rzeczywistości. Nie dostrzegała, że kreuje się nowy obraz Polski liberalno - lewicowej, w której nie ma miejsca na Polskę prowincjonalną i religijną. Patriotyzm ludzi prostych był ośmieszany. Media te kreowały Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na człowieka, którym w rzeczywistości nie był. Czy tak nie było w TVN? Czy nie dostrzega się tego w programie Tomasza Lisa itp.? Czy Gazeta Wyborcza nie ma sobie nic do zarzucenia? Dopiero tragedia pod Smoleńskiem uwiadomiła wielu Polakom, jak byli okłamywani. Zobaczyliśmy to społeczeństwie w kolejce do Pałacu, aby oddać hołd Prezydentowi. Zobaczyliśmy w tym dokumencie Polaków, jakimi są naprawdę.

Lewicowo-liberalne media od lat chcą usunąć ze sceny politycznej polską prawicę a szczególnie Prawo i Sprawiedliwość. Łatwiej będzie się Polska rządzić bez PiS, bez ujawniania afer, bez lustracji, bez IPN, bez osądzenia winnych za Grudzień 70 i stan wojenny. Czy nie do tego dążą środowiska liberalno - lewicowe i wspierające ich media?

Polska po katastrofie Smoleńskiej przeżywa wstrząs. Tego typu artykuły i oceny twórczości Jana Pospieszalskiego maja na celu przywrócenia dawnego porządku i uspokojenie środowisk i że wszystko jest pod kontrolą. W imieniu wielu szarych ludzi Sierpnia oświadczamy, że nie pozwolimy krzywdzić uczciwych twórców i będziemy bronić wolności słowa. Rada Etyki Mediów powinna bardziej oceniać media, które zakłamują polską rzeczywistość i sieją nienawiść na scenie politycznej. Od wielu lat to się dzieje.

Twórcom filmu - dokumentu, pani Ewie Stankiewicz i Janowi Pospieszalskiemu serdecznie dziękujemy.


Stanisław Fudakowski, Czesław Nowak
Stowarzyszenie „Godność”

Gdańsk, 5 maja 2010r.

Wersja do druku

ADA - 22.08.10 11:10
„Salceson ze szczura” – menu bezdomnych Polaków w Londynie może nie jest wyszukane, za to zdrowe i pożywne.To jest ta wymarzone Najjaśniejsza wyrodna ojczyzna ,sanacja żywcem wzięta z lat przedwojennych.

Danka - 22.08.10 10:38
A ty tłumaczysz II RP,czym ?, Berezę Kartuską ,okupacje ziem wschodnich,rozebranie wspólnie z Hitlerem Czechosłowacji,fałszowanie wyborów,krwawe pacyfikacje biedoty i bezrobotnych,mordy polityczne,sfingowane procesy,analfabetyzm,brutalna polonizacja rdzennej ludności na wschodzie,niszczenie cerkwi.Przestań bredzić bo jak to czytam sanacyjny odpadzie to mi się robi nie dobrze..

DRAN - 15.08.10 13:10
Lubomir ale ty odpad jesteś ,widać II RP tak nędznie broniła się przed czym?,tworząc obóz koncentracyjny.Wstydu nie masz , i tym tłumaczysz postępowanie władz PRL.

MariaN - 03.06.10 11:54
Kosiur jest jak traktor z broną - zniszczy, wzruszy, zagrabi, wyrówna....ale nic nie posieje bo nie ma siły. Po wyborach na tym gotowym już polu posieje swoje ziarno zwycieżca (pan palikota), śmiejąc się w puk z naiwnych.
Przed każdymi wyborami, od 20 lat zawsze ktoś albo nawołuje do bojkotu albo dyskredytując, mającego szansę, forsuje kogoś, kto osiągnąć może 1 do 2%......

renata - 14.05.10 0:13
Panie Janie nie mam absolutnie poglądów politycznych niemniej jednak od dawna przysluchując sie bełkotu telewizyjnych wypowiedzi zainspirowanych chorymi ambicjami kraczących dziennikarzy roznych stacji mam wrażenie ,ze my ten ich świat karier traktujemy calkowicie poażnie. Tak naprawdę to oni wmawiaja nam co dzień , że to są nasze pytania ! Pytają i tak naprawde nie wiedza o co oby sie nie narazić! Prosze przestańcie robic z nas idiotów! Sa , różne grupy spoleczne ale cały narod nie jest ciemnotą,. Wszystkie piekne garnitury i cudowne wypowiedzi oraz obrzydliwe słodkie uśmiechy nic tu nie pomogą wazylina jest dobra ale ciągle stosowana powoduje poślizgi. Atakuja pana za odwagę bo sami musza śpiewać ten sam hymn mówiąc że to przebój sezonu . Ale nie jest pan sam GWARANTUJĘ oby tylko starczyło sił , duzo jest takich ktorzy wiedzą o co w tym wszystkim gra!!! .Pozdrowienia dla Jarosława to jedyny gość który walczy o tą nasza poobijana OJCZYZNĘ!

Agamemnon - 09.05.10 20:20
PiS nie przeprowadzi reform państwa.

Dariusz Kosiur - 08.05.10 12:25
Szanowni Panowie
Programy J. Pospieszalskiego nie mają nic wspólnego z wolnością słowa, z obiektywizmem politycznym. Wpisują się jedynie w walkę polityczną między PiS (reprezentanta interesów JudeoUSA) i PO (reprezentanta interesów JudeoUE). J. Pospieszalski stoi po stronie PiS - oczywiście ta jego postawa jest opłacona.
Musicie Panowie wiedzieć, że ani PO, ani PiS nie reprezentują polskich interesów, a tym samym dziennikarze popierajacy jednych i drugich.
Polecam:
http://www.korespondent.pl/forum/viewtopic.php?t=477&sid=f65348f0a8582cde65132ee0ea839914

Dobro - 07.05.10 16:19
Dopiero tragedia pod Smoleńskiem uwiadomiła wielu Polakom, jak byli okłamywani. Z tym zdaniem zgadzam się 100%, tak podobnie zachowuje się większość istot żywych. Rzeczywistość to chwila życia na Ziemi, a nie ciągłe marzenia w gwiazdach z nonszalancja zaniedbań naprawy systemów bezpieczeństwa Narodu. Niema, co się dalej oszukiwać, zaczyna działać bezczynność inteligencji i inżynierii polskiej, zaszytej w swoich jaskiniach dobrobytu. Nawet listy z blachami im nie przeszkadzają.

Lubomir - 07.05.10 13:36
Wychodzą krzyżackie natury z PO-paprańców. Wychodzi ich chrześcijaństwo na pokaz, pod publiczkę. W życiu realnym wspierają 'rynsztok', prostytucję, złodziejstwo i zdradę. Polacy o wysokich kwalifikacjach moralnych i merytorycznych zwyczajnie przeszkadzają temu antypolskiemu barachłu. II RP przed wywrotowcami i zdrajcami broniła się Berezą Kartuską. Dlatego m.in. siłę morską Polski udawało się tworzyć a nie niszczyć.

Wszystkich komentarzy: (9)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

27 Stycznia 1756 roku
Urodził sie Wolfgang Amadeusz Mozart, kompozytor austriacki (zm. 1791)


27 Stycznia 1983 roku
Zmarł Louis de Funes, popularny francuski komik (ur. 1914)


Zobacz więcej