Środa 22 Stycznia 2020r. - 22 dz. roku,  Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 12.08.10 - 21:00     Czytano: [4582]

Dział: Interwencje

KLUB INTELIGENCJI POLSKIEJ oświadcza
OŚWIADCZENIE
Klubu Inteligencji Polskiej przy SFPNP

10. 04. br. miała miejsce katastrofa pod Smoleńskiem w której zginęli prezydent RP. z małżonką, elita dowódców WP. Prezes NBP, senatorowie, posłowie i inne znaczące w państwie osoby. Razem 96 osób. Była to, niespotykana w świecie katastrofa, w której zginęła elita narodu.

W uroczystościach żałobnych wzięło udział tysiące ludzi, przez wiele dni, składając hołd tym, którzy zginęli, w miejscu urzędowania tragicznie zmarłego w katastrofie prezydenta. Dla złożenia hołdu zmarłym przyjeżdżali ludzie z całego kraju składając w w/w miejscu wieńce, kwiaty, zapalając znicze w odruchu wielkiego żalu i smutku wobec śmierci tylu znakomitych postaci. W tym miejscu postawiono także krzyż, jako przyjęty od wieków w Polsce symbol upamiętnienia życia tych, którzy zginęli.

Krzyż miał charakter tymczasowy i zawierał przekaz dla aktualnej władzy, że będzie stał w miejscu jego wzniesienia do czasu zastąpienia go innym, trwałym obiektem pamięci. Stoi w tym miejscu już od czterech miesięcy, a władze nie podjęły żadnych kroków w celu jego zastąpienia bardziej trwałym pomnikiem. Mało tego; ostatnio stał się przedmiotem kontrowersji, a nawet konfliktu dzielącego nasze społeczeństwo. Konflikt ten zrodził się z inspiracji redakcji Gazety Wyborczej , szerzącej od lat w swych publikacjach antypolskie i anty chrześcijańskie treści. Bieg wypadków przedstawiał się następująco:

1. Dziennikarz Gazety Wyborczej zadał prezydentowi elektowi prowokacyjne pytanie co zrobi z krzyżem postawionym koło pałacu namiestnikowskiego przez oddających hołd zmarłemu w katastrofie prezydentowi i towarzyszących mu osób.

2. Pytany odpowiedział, że każe go usunąć, nie wspominając o innej formie upamiętnienia katastrofy. Przedstawiciele tysięcy obywateli, zwolenników prezydenta, który zginął w katastrofie, stanęło w obronie krzyża. Wobec poprzedzającej tragedię nagonki prasowej, na szanowaną postać przywódcy narodu, jego obrażanie, ośmieszanie i upowszechnianie fałszywych oskarżeń, jak również powrót do tej zniesławiającej propagandy po okresie żałoby, grupa ludzi sprzeciwiających się tej haniebnej akcji profanacji pamięci ofiar katastrofy, zakładając, że władze zechcą krzyż usunąć z miejsca, w którym stanął w czasie powszechnej żałoby po zmarłych, postanowiła trwać stale na straży świętego symbolu, do czasu decyzji władz o postawieniu w tym miejscu innego, bardziej trwałego obiektu.

3. Niestety, przez cztery miesiące od dnia tragicznego wydarzenia, aktualne władze nie podjęły żadnych działań uczczenia pamięci ofiar, zgodnych z polską i chrześcijańską tradycją. Jest to czas dostatecznie długi dla realizacji budowy trwałego pomnika tych tragicznych zdarzeń.

4. Z chwilą pojawienia się konfliktu władze nie zdobyły się na podjęcie odpowiednich decyzji (budowy trwałego pomnika) dla jego rozładowania, a niejasne i wygłaszane z opóźnieniem wypowiedzi nie dawały gwarancji obrońcom krzyża, że dawane mgliste obietnice będą przez władze zrealizowane.

5. Jakby na potwierdzenie tych obaw, reżymowa prasa i środki przekazu podjęły szeroko zakrojoną propagandę ośmieszania i dezawuowania żądań obrońców krzyża i podważających sam krzyż jako symbol oddawania czci zmarłym.

6. Urzędnicy rządowi (konserwator zabytków) zaczęli głosić, że krzyż w tym miejscu nie odpowiada normom estetycznym!

7. Władza, poprzez swych nieformalnych zwolenników organizowała zbiegowisko koło krzyża i jego obrońców, a zgrupowana tam młodzież wykrzykiwała obelżywe hasła wobec religii, krzyża, hierarchii kościelnej i samej wiary. Drwiny, ośmieszanie postaw obrońców krzyża, parodie, bulwersujące i znieważające religię transparenty i plakaty pokazywano stale w telewizji (niby niezależnej).Na antenie radia i w telewizji dowcipkowano z ludzi broniących krzyża i to wszystko za przyzwoleniem władzy.

8. Jej przedstawicielka, pani Gronkiewicz Waltz, prezydent Warszawy dała nawet przyzwolenie dla sympatyków swej partii, by w godzinach nocnych (ciszy nocnej) robili koło krzyża „zadymę”.

9. Premier rządu nie podjął żadnych kroków dla uspokojenia sytuacji w kraju, a przeciwnie podsycał nienawiść skrajnych elementów głosząc, że bez jego ingerencji czas wszystko sam rozwiąże, a jeśli się nie uda użyje środki fizycznego przymusu by usunąć, nie gromadzących się dewiantów i chuliganów, lecz osób stojących na straży krzyża!

Klub Inteligencji Polskiej z niesmakiem obserwuje działanie władz miejskich jak również kancelarii prezydenta, które miast łagodzić, przyczyniają się do rodzenia podziału i konfliktów na tle religijnym i narodowym obywateli kraju.

Klub Inteligencji Polskiej reprezentujący inteligencję o różnych poglądach politycznych (prawicy i lewicy) i światopoglądowych (chrześcijańskich i agnostycznych) przypomina władzom, że krzyż jako symbol upamiętniający zmarłych nikomu nie przeszkadza, a miejsce w którym powstaje raczej zdobi jego otoczenie (architektoniczne lub urbanistyczne) i nadaje mu pewne znamię świętości utrwalonej na tej ziemi przez wiele pokoleń Polaków. Jest dla wierzących i niewierzących obywateli naszego kraju symbolem Dekalogu, czyli zasad, które pozwalają rozwijać się społeczeństwom w zgodzie i harmonii.

Przewodniczący Klubu Inteligencji Polskiej
Doc. Dr Rudolf Jaworek

Wersja do druku

podajdalej11 - 14.04.11 9:13
Wpisz do przegladarki: YouTube - TVG-9 Low Pass TU-154 Jest Mozliwy
Od podajdalej11 4/10/11,USA
Jako byly adwokat,prokurator i sedzia sadu kolezenskiego w 47Szps. stwierdzam, ze w postepowaniu kontrolera w Smolensku w dniu Kwiecien 10 / 2010 brak bylo LOGIKI.
Kontroler w Smolensku 10 kwietnia 2010 roku powinien powiedziec zalodze Tu154M, ze podwozie jest wysuniete czesciowo a ladowanie doprowadzi do katastrofy.Kontynulowanie naprowadzania samolotu przez kontrolera potwierdza, fakt ze warunki pogodowe byly dostateczne a podwozie bylo widoczne przez lornetki kontrolera.
Mr.Jan Tarwid. Kapr.Rez.Lot.Pol.47Szps.
=======
Click here: YouTube – TVG-9 Low Pass TU-154 Jest Mozliwy
Od podajdalej 11 April 10, 2011, USA
As a former attorney, prosecutor and Judge of Colleague Court in the 47th Training Regiment of helicopters,
I profess that the behavior of the air controller in Smolensk was illogical. The air controller in Smolensk on April 10, 2010 had to tell the crew of the TU-154M that the landing gear is partially extended and landing will result in disaster. The continued guiding of the plane by the air controller proved the fact that the weather conditions were satisfactory and that the TU-154M’s landing gear was seen by the air controller to be in the right position through their binoculars.
Mr. Jan Tarwid. Kapr. Rez, Lot, Pol, 47Szps.

Cham po zawodowce - 14.03.11 17:50
KLUB INTELIGENCJI POLSKIEJ ?
Czy aby przypadkiem komus nie odbija? Tylko w Polsce mozna takie chore kluby znalezc, widac tylko my mamy inteligentnych inaczej.

podajdalej11 - 29.01.11 7:20
Pragne jeszcze dodac konczac aktywne pisanie ze przechodze na "Krasulapakt" owanie,
oraz zapraszam ODWAZNYCH do pomocy. Mr.Jan Tarwid, Pierwszy zolnierz "Krasulapakt"
===========================
Propozycja Kasandry,
podajdalej11, Jesli masz odwage Polaka lub Rosjanina: Jan.28/2011, USA.
Niezmiennie z uporem Kasandry proponuje Rodakom i braciom Rosjanom:
1) Zorganizowania w Smolensku miedzynarodowego wspolzawodnictwa w ladowaniu podczas mgly bez procedur i bez kontrolera. Na warunkach jakich ladowal Tu-154, w Smolensku w dniu 10 kwietnia 2010 roku.
Cel wspolzawodnictwa to jak uniknoc podobna katastrofe Smolenska w przyszlosci.
2) Zorganizowanie w Smolensku corocznego miedzynarodowego turnieju szachowego pod nazwa „Przeslanka do wypadku” w celu upamietnienia katastrofy Smolenskiej z dnia 10 kwietnia 2010 roku.
Wiecej info pod:
Wpisz do przegladarki:
1) Sensacyjne zeznania pilota Jaka-40. To byl wyrok smierci dla Tu-154
2) Click here: Pamieci ofiar katastrofy TU-154M – 47 Szkolny Pulk Smiglowców.
Mr.Jan Tarwid.Kapr.Rez.Lot.Pol.47Szps.
E-mail: tarwidemb@aol.com
Zagadke szachowa wysylam BEZPLATNIE.

podajdalej11 - 26.12.10 9:57
From podajdalej11 USA Dec, 26/2010 USA
Please circulate this poem according to recognition, which I wrote under the title “Life”.
Life on earth is ruled by him who holds the assertion to control the wind scattering the pages, hoping that the unbelievers convert.
Autor: Mr. Jan Tarwid.
YouTube - Ostatnia minuta Papieza JPII
P.S. I am expecting those who have the knowledge to accept the challenge to put up the glove, and prove on an open square that they will be able to control the wind on earth and keep turning the pages, assuming that they will convert the faithful into unbelievers.
Or let them stop being ridiculous and interfering in our faith.

podajdalej11 - 26.12.10 9:54
From: podajdalej11 USA Dec, 26 / 2010 USA
A test for reconciliation.
An appeal from a reservist to compatriots.
Let’s ask the government and ourselves when will the currently living presidents of the Republic, in the name of national unity, start an inquest which will without any doubt eliminate the participation of President Ryszard Kaczorowski in the decision to persist on a landing in Smolensk and in the joint alcohol drinking with State President Lech Kaczynski. I believe this is recommended in the thanks that President Riszard Kaczorowski expressed during the transfer of the insignia of state powers.
Mr.Jan Tarwid.Kpr.Rez.Lot.Pol.47Szps. E-mail: tarwidemb@aol.com
P.S. If the Presidents of the Republic don’t have the desire to do so, then maybe they should suggest to Mr. Jaroslaw Kaczynski the role of ambassador in this case and as a 100% guarantor for the full clarification of the Smolensk accident and leave to themselves the role of consultants in this affair.
More info under keywords: przeslanka do wypadku, Mr.jan tarwid, 47Szps, zagadka szachowa.

podajdalej11 - 03.11.10 15:44
Od podajdalej11 Nov.03/2010 USA
Rodacy w celu wzmocnienia wiary prosze rozpowszechniac wedlug uznania wiersz, ktory napisalem pod tytulem,
Zycie
Zyciem na ziemi rzadzi ten,co kontroluje wiatr gdy kartkami przewraca
liczac na to, ze niewiernych nawraca.
Autor Mr.Jan Tarwid.
P.S.Licze na to ze Ci co maja wiedze to podniosa rekawice i pokaza na otwartym placu, ze to Oni potrafia na ziemi kontrolowac wiatr i kartkami przewracac liczac na to ze wiernych na niewiernych beda nawracac.Albo niech przestana sie osmieszac i do Naszej wiary mieszac
YouTube - Ostatnia minuta Papieza JPII

podajdalej11 - 03.11.10 15:40
Od.podajdalej11 Nov.03/2010 USA
W odniesieniu do w/w wpisu cytuje,"1. Dziennikarz Gazety Wyborczej zadał prezydentowi elektowi prowokacyjne pytanie co zrobi z krzyżem postawionym koło pałacu namiestnikowskiego przez oddających hołd zmarłemu w katastrofie prezydentowi i towarzyszących mu osób."
Pragne zadac moje pytanie liczac na to ze bedzie umieszczone w gazecie.
-------
Od.podajdalej11 Nov, 03/2010 USA
Odezwa Rezerwisty do Rodakow!!!
Rodacy zadawajmy pytania kiedy? obecnie zyjacy Prezydenci RP zaczna w imie jednosci narodowej dochodzenie wykluczajace ponad wszelka watpliwosc udzial Prezydenta RP, Ryszarda Kaczorowskiego w decyzi wymuszania ladowania w Smolensku i wspolnego picia alkoholu z Prezydentem RP, Lechem Kaczynskim .
Uwazam ze jest to wskazane w podziekowaniu za przekazane insygnia wladzy panstwowej.
Mr.Jan Tarwid.Kpr.Rez.Lot.Pol.47Szps.
P.S. Jezeli Prezydenci RP takiej woli nie maja to moze zaproponuja
Panu Jaroslawowi Kaczynskiemu, role Ambasadora w tej sprawie jako 100% gwaranta wyjasnienia
katastrofy Smolenskiej do konca. Zostawiajac sobie role kosultantow w tej sprawie.
Wiecej info pod haslem: swiatla zdradzieckie, Mr.jan tarwid, 47Szps,zagadka szachowa.
--------

Lubomir - 13.08.10 21:23
Pan premier Pawlak od czasu przedłużenia kontraktu gazowego z Moskwą, chodzi jak na prochach... Sprawia wrażenie wciąż nieobecnego intelektualnie i emocjonalnie. Wątpliwa sprawa, żeby reagował na bieżące wydarzenia. Chwilami wygląda na przerażonego tym co dzieje się wokół niego. Milczenie uznał najwyrażniej za najlepszą strategię na przetrwanie. Pewnie potem znów wkroczy na scenę polityczną jak młody lew. No może jak młody zając.

rudolf jaworek - 13.08.10 11:22
LIST OTWARTY DO PANA PREMIERA WALDEMARA PAWLAKA

Szanowny Panie Premierze!
Kontrowersje w sprawie upamiętnienia katastrofy pod Smoleńskiem włączają w spór coraz szersze kręgi naszego społeczeństwa. Wśród dwóch gejzerów wzajemnej nienawiści stanowi Pan oazę spokoju. Sądzę, że Pan i Pańskie stronnictwo mogłyby pogodzić zwaśnione strony uświadamiając posłów, że wspomniana katastrofa przez swą skalę nie ma podobnych w historii Polski, Europy, a może nawet i świata. Dlatego wymaga odpowiedniego upamiętnienia w miejscu urzędowania zmarłej w katastrofie głowy państwa. Powinno powstać w tym miejscu dzieło artystyczne odpowiednie do skali i znaczenia wydarzenia.
Dzieło takie, zgodnie z wielowiekową tradycją Polaków powinno uwzględnić w swym kształcie symbol chrześcijaństwa (krzyża) i polskości manifestowane przez ofiary katastrofy w ich życiu przed tragicznym wydarzeniem.
To tragiczne wydarzenie w życiu narodu nie da się zapomnieć ani pomniejszyć. Jeżeli współcześni nie docenią jego wagi uczynią to następne pokolenia.
Wierzę, że Pan, Panie Premierze swym autorytetem może wpłynąć na aktualny bieg wypadków i przekonać rządzących o potrzebie wzniesienia się ponad spory teraźniejszości. Pańska inicjatywa w tej dziedzinie może przysporzyć Panu i stronnictwu wiele sympatii wśród współczesnych.
Doc. dr Rudolf Jaworek

Wszystkich komentarzy: (9)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

22 Stycznia 1921 roku
Urodził się Krzysztof Kamil Baczyński; poeta, żołnierz AK, uczestnik powstania warszawskiego (zm. 1944)


22 Stycznia 1874 roku
Urodził się Wincenty Witos, polski polityk ludowy (zm. 1945)


Zobacz więcej