Poniedziałek 27 Stycznia 2020r. - 27 dz. roku,  Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 01.09.10 - 20:47     Czytano: [4199]

Dział: Interwencje

Jest sędzią i zarazem stroną

Warszawski sędzia Sądu Rejonowego Warszawa Śródmieście Piotr M. (jak ustaliliśmy – sędzia Piotr Maksymowicz) prowadzi sprawę karną oskarżonego, z którym pozostaje w cywilnym sporze prawnym.

Chodzi o przedsiębiorcę Macieja L., który wytoczył sędziemu Piotrowi M. sprawę cywilną za naruszenie dóbr osobistych. Sprawa toczy się przed Sądem Okręgowym w Warszawie.

Tyle tylko, że w tym samym czasie Maciej L. został oskarżony o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a w jego sprawie orzekać ma właśnie sędzia Piotr M. - Jak można oczekiwać obiektywizmu od sędziego, który jako obywatel pozostaje ze mną w sporze prawnym ? - pyta retorycznie Maciej L.

A cała sprawa jest absurdalna, bo jedynym "dowodem" oskarżenia są zeznania jednego policjanta i protokół z rzekomo moim podpisem (nie było badania alkomatem i badań krwi). Gdy zażądałem badania grafologa mojego rzekomego podpisu na protokole, akta sprawy zostały częściowo zniszczone !

Sędzia Piotr M. napisał pismo do Prezesa Sądu, że to oskarżony zniszczył. akta sprawy i dalej prowadzi sprawę.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście umorzyła sprawę zniszczenia akt i odmówiła wydania uzasadnienia postanowienia o umorzeniu.

Sędzia Piotr M. nawet nie stara się ukryć nienawiści do mnie - twierdzi oskarżony - gdy wpłynęło moje zwolnienie lekarskie, sędzia Piotr M. zażądał nagrań z monitoringu sądu, by sprawdzić kto złożył zwolnienie w biurze podawczym, a później ukarał lekarza sądowego grzywną 2 tysiące złotych za ... niezbyt precyzyjny - jego zdaniem – opis chorób.

Takich "przypadków" jest cała lista - dobrze, że Piotr M. nie może skazać mnie więcej niż na dwa lata pozbawienia wolności - ironizuje powód i zarazem oskarżony.”

Sprawę ujawnił portal onet.pl
nadesłał: Lex Nostrum

Wersja do druku

Agamemnon - 08.10.10 23:17
Jeśli już onet portal o esbeckiej proweniencji publikuje takie rzeczy znaczy to, że sprawy zaszły za daleko.

normalka - 23.09.10 13:20
To przecież u nas to narmalka, w kraju rządzonym przez ludzi, jakich sobie wybraliśmy.
Wystarczy podać przykaład "komisji hazardowej". Jak mogą obwiniać siebie samych, z większością głosów PO i PSL i decydującym głosie przewodniczącego Sekuły (a tak na marginesie, który teraz ubiegać się będzie o fotel prezia w Zabrzu, on używa nazwy niemieckiej).
Ale farsa!!!
A kolesiom nadal żyje się jeszcze lepiej, mordy wy moje.

jotbeka - 06.09.10 8:20
To jest normalka. Prokuratura oskrżyła mnie z art. 226 par. 1 kk, ze znieważyłem prokuratorów podczas i w związku z pełnienieniem przez nich funkcji. Jest to oszustwo, ponieważ skladałem zawiadomienia o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępst przez tych właśnie prokuratorów. A więc, nie w czasie. Niedawno, po raz drugi zostałem wezwany do Prokuratury Rejonowej w... Grodzisku Mazowieckim, a przecież ja mieszkam w Warszawie, i moje zawiadomienia składzane były w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, i oskarżani przeze mnie prokuratorzy pracują w Prokuraturze Renjonowej Warszawa Śródmieście Północ. Ale mam jeżdzić do.. Grodziska Mazowieckiego. W trakcie ostatniej podróży usiłowano mnie wepchnąć pod nadjeżdżający pociąg. Zapytałem panią prokurator na czyje zlecenie usiłowano mnie zamordować? Odpowiedź pani prokurator: To ja zadaję pytania, a nie wy.
W tej sytuacji, nie mam więcej pytań.
Chociaż... "- A cóż to za kraj? - A to Polska właśnie." (Teresa Paryna).

Włodzimierz Kowalik - 03.09.10 16:56
Niech powód Maciej L. opisze powyższy przypadek i wyśle do komisji prawnej Parlamentu Europejskiego.

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

27 Stycznia 1756 roku
Urodził sie Wolfgang Amadeusz Mozart, kompozytor austriacki (zm. 1791)


27 Stycznia 1926 roku
W Londynie John Logie Baird zaprezentował swój nowy wynalazek nazwany telewizorem


Zobacz więcej