Sobota 24 Sierpnia 2019r. - 236 dz. roku,  Imieniny: Bartosza, Jerzego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 01.09.10 - 20:47     Czytano: [4136]

Dział: Interwencje

Jest sędzią i zarazem stroną

Warszawski sędzia Sądu Rejonowego Warszawa Śródmieście Piotr M. (jak ustaliliśmy – sędzia Piotr Maksymowicz) prowadzi sprawę karną oskarżonego, z którym pozostaje w cywilnym sporze prawnym.

Chodzi o przedsiębiorcę Macieja L., który wytoczył sędziemu Piotrowi M. sprawę cywilną za naruszenie dóbr osobistych. Sprawa toczy się przed Sądem Okręgowym w Warszawie.

Tyle tylko, że w tym samym czasie Maciej L. został oskarżony o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a w jego sprawie orzekać ma właśnie sędzia Piotr M. - Jak można oczekiwać obiektywizmu od sędziego, który jako obywatel pozostaje ze mną w sporze prawnym ? - pyta retorycznie Maciej L.

A cała sprawa jest absurdalna, bo jedynym "dowodem" oskarżenia są zeznania jednego policjanta i protokół z rzekomo moim podpisem (nie było badania alkomatem i badań krwi). Gdy zażądałem badania grafologa mojego rzekomego podpisu na protokole, akta sprawy zostały częściowo zniszczone !

Sędzia Piotr M. napisał pismo do Prezesa Sądu, że to oskarżony zniszczył. akta sprawy i dalej prowadzi sprawę.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście umorzyła sprawę zniszczenia akt i odmówiła wydania uzasadnienia postanowienia o umorzeniu.

Sędzia Piotr M. nawet nie stara się ukryć nienawiści do mnie - twierdzi oskarżony - gdy wpłynęło moje zwolnienie lekarskie, sędzia Piotr M. zażądał nagrań z monitoringu sądu, by sprawdzić kto złożył zwolnienie w biurze podawczym, a później ukarał lekarza sądowego grzywną 2 tysiące złotych za ... niezbyt precyzyjny - jego zdaniem – opis chorób.

Takich "przypadków" jest cała lista - dobrze, że Piotr M. nie może skazać mnie więcej niż na dwa lata pozbawienia wolności - ironizuje powód i zarazem oskarżony.”

Sprawę ujawnił portal onet.pl
nadesłał: Lex Nostrum

Wersja do druku

Agamemnon - 08.10.10 23:17
Jeśli już onet portal o esbeckiej proweniencji publikuje takie rzeczy znaczy to, że sprawy zaszły za daleko.

normalka - 23.09.10 13:20
To przecież u nas to narmalka, w kraju rządzonym przez ludzi, jakich sobie wybraliśmy.
Wystarczy podać przykaład "komisji hazardowej". Jak mogą obwiniać siebie samych, z większością głosów PO i PSL i decydującym głosie przewodniczącego Sekuły (a tak na marginesie, który teraz ubiegać się będzie o fotel prezia w Zabrzu, on używa nazwy niemieckiej).
Ale farsa!!!
A kolesiom nadal żyje się jeszcze lepiej, mordy wy moje.

jotbeka - 06.09.10 8:20
To jest normalka. Prokuratura oskrżyła mnie z art. 226 par. 1 kk, ze znieważyłem prokuratorów podczas i w związku z pełnienieniem przez nich funkcji. Jest to oszustwo, ponieważ skladałem zawiadomienia o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępst przez tych właśnie prokuratorów. A więc, nie w czasie. Niedawno, po raz drugi zostałem wezwany do Prokuratury Rejonowej w... Grodzisku Mazowieckim, a przecież ja mieszkam w Warszawie, i moje zawiadomienia składzane były w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, i oskarżani przeze mnie prokuratorzy pracują w Prokuraturze Renjonowej Warszawa Śródmieście Północ. Ale mam jeżdzić do.. Grodziska Mazowieckiego. W trakcie ostatniej podróży usiłowano mnie wepchnąć pod nadjeżdżający pociąg. Zapytałem panią prokurator na czyje zlecenie usiłowano mnie zamordować? Odpowiedź pani prokurator: To ja zadaję pytania, a nie wy.
W tej sytuacji, nie mam więcej pytań.
Chociaż... "- A cóż to za kraj? - A to Polska właśnie." (Teresa Paryna).

Włodzimierz Kowalik - 03.09.10 16:56
Niech powód Maciej L. opisze powyższy przypadek i wyśle do komisji prawnej Parlamentu Europejskiego.

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24 Sierpnia 1949 roku
Wszedł w życie Pakt Północnoatlantycki (NATO).


24 Sierpnia 1675 roku
Jan III Sobieski pokonał Tatarów w bitwie pod Lwowem.


Zobacz więcej