Czwartek 9 Lipca 2020r. - 191 dz. roku,  Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 25.02.11 - 22:23     Czytano: [2997]

Dział: Interwencje

Przeciwko agentom w polskiej dyplomacji

Gdańsk, 24.02.2011
Pan Donald Tusk
Prezes Rady Ministrów

LIST OTWARTY

Szanowny Panie Premierze

W imieniu byłych działaczy NSZZ „Solidarność” i więźniów politycznych zrzeszonych w Stowarzyszeniu „Godność” oświadczamy, że nasze środowisko jest zbulwersowane działalnością w służbie dyplomatycznej wolnej Polski agentów służb specjalnych w czasów PRL.
Zdemaskowany ostatnio Tomasz Turowski jest jednym z kilku ujawnionych na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Pytamy ilu jeszcze takich ludzi funkcjonuje w służbach dyplomatycznych niepodległej Polski. Dla nas, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę jest to sytuacja haniebna, świadcząca, że nadal tkwimy jako państwo w trudnych do ustalenia zależnościach.
Oczekujemy wyjaśnienia jaką rolę odgrywał agent Tomasz Turowski w organizacji wizyt w Katyniu Premiera i Prezydenta w kwietniu 2010r. Ci dyplomaci uwikłani w działalność agenturalną z czasów PRL mogą podlegać naciskom różnych sił mających swoje siedziby poza granicami naszego kraju.
Pytamy Pana Premiera jak to się dzieje, że oświadczenia lustracyjne tych osób nie były jawne dla ministrów spraw zagranicznych. A jeżeli były sprawdzane, to pytamy jak to się stało, że Tomasz Turowski nie został usunięty ze służb dyplomatycznych, a wręcz przeciwnie, awansował.
Kiedy w Republice Federalnej Niemiec okazało się, że w bliskim otoczeniu Willi Brandta działa agent STASI, kanclerz podał się do dymisji. Oczekujemy tego od ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Takie obowiązują standardy w polityce krajów demokratycznych. Nie można bagatelizować tej sprawy tak jak to czyni minister Radosław Sikorski.
Polskie MSZ zostało skompromitowane nie tylko w oczach Polaków ale na arenie międzynarodowej. Oczekujemy od Pana Premiera zdecydowanego stanowiska nie tylko w tej sprawie. Oczekujemy, że cała służba dyplomatyczna przejęta z czasów PRL odejdzie z MSZ.
Po 21 latach istnienia wolnej Polski stać nas na służbę dyplomatyczną wolną od agentów z czasów PRL.
Oczekujemy także ujawnienia zbioru zastrzeżonego, który jest siedliskiem upiorów
rodem z PRL i nadal oddziałujących na życie społeczne i polityczne.
Stanisław Fudakowski - Sekretarz Stowarzyszenia "Godność"
Czesław Nowak - Prezes Stowarzyszenia "Godność"

http://www.solidarni2010.pl/n,147,8,stowarzyszenie-quotgodnoscquot-prote...


Wersja do druku

Dobro - 12.03.11 15:18
Panie Włodzimierzu, teraz to nie takie proste.
http://fakty.interia.pl/prasa/news/czlowiek-ktory-obnazyl-uklad,1608746,16
Człowiek, który obnażył układ
- Udało mi się pokazać, że całe kierownictwo TVP przez kilka miesięcy nadskakiwało mi tylko dlatego, że myślało, że mam polityczne plecy - konkluduje Paweł Miter.
Serdecznie Pozdrawiam Redakcję i Czytelników Kworum.

Jan Orawicz - 03.03.11 2:02
Treść listu jest właściwa,ale niestety, to jeszcze jeden z setek listów o podobnej lub identycznej treści,które od tego adresata odpadają niczym groch
od ściany. Ten człowiek zapomnial szybko,że dzęki Narodowi znalazł się tam,gdzie jest! A jeżeli tak,to powinien posiadać choćby 1O% czasunku do
jego wyborców. Zamiast tego,cechuje go prostacka zasada nazwana olewaniem
intruzów. Tak tam się określa Polaków zatroskanych o swoją Ojczyzę.
Serdecznie pozdrawiam Szanownych Nadawców
listu.

Włodzimierz Kowalik - 26.02.11 22:55
Wy macie ich "wywalić" ze stanowisk i zastąpić swoimi kandydatami, a nie do nich wypisywać listy z "protestami i radami".

Agamemnon - 26.02.11 20:46
Trochę to dziwne, list o agentach do agenta.

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

09 Lipca 1945 roku
Zmarła Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, poetka, córka Wojciecha Kossaka.


09 Lipca 1521 roku
Na Wawelu zawieszono dzwon Zygmunta. Jak mówi legenda, dzwon został odlany ze zdobytych armat.


Zobacz więcej