Środa 12 Sierpnia 2020r. - 224 dz. roku,  Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 18.03.11 - 22:15     Czytano: [2297]

Dział: Interwencje

Obrońmy życie każdego dziecka!

Ruszyła kampania Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, mająca na celu zmianę ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.
W niedzielę 20 i 27 marca 2011 r. w większości parafii katolickich w Polsce, po mszach świętych, zbierane będą podpisy osób popierających projekt ustawy zakazującej aborcji.
W roku 2009 zabito w polskich szpitalach 538 dzieci, a Sąd Najwyższy w 2010 roku uznał że prawo do aborcji jest dobrem osobistym kobiety.
Dosyć bycia ciągle w defensywie !
Wzywamy polskie społeczeństwo obywatelski, wszystkich ludzi sumienia, by udzielili poparcia projektowi ustawy wpisując się na listy Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej. Powstrzymajmy falę zabójstw w polskich szpitalach. Projekt ustawy poparty co najmniej 100 tysiącami podpisów przekażemy w kwietniu pod głosowanie Sejmu - dajmy posłom szansę aby zrobili coś dobrego.
Już niedługo beatyfikacja sługi bożego Jana Pawła II, orędownika cywilizacji życia, przypomnijmy jego słowa:
"Wołam do wszystkich ojców i matek mojej Ojczyzny i całego świata, do wszystkich ludzi bez wyjątku: każdy człowiek poczęty w łonie matki ma prawo do życia!"

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej
Koordynator kampanii w Białymstoku
Krzysztof Chańko

projekt ustawy na www.stopaborcji.pl

Wersja do druku

Dobro - 02.04.11 13:20
Dziękuję za odpowiedź.
Polska Demokracja Cyfrowa ostrzega.
Nadchodzi apokalipsa, życie stracą wszyscy: bogaci, biedni, silni i słabi. Jest jeszcze czas zatrzymać apokalipsę, polską demokracją cyfrową i ratować życie na Ziemi. Nie rozdrabniam się na partie polityczne, ponieważ z demokracją nie mają nic wspólnego. Przerwać należy patologię Państwowej Komisji Wyborczej, która nie rozumie pełnej woli Narodu i nawet nie umie policzyć prawdziwej liczby posłów.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Dramatyczne-wyznanie-pracownikow-Fukushimy,wid,13281746,wiadomosc.html?ticaid=1c0e4
Życie na Ziemi stworzył Bóg.

Jan Orawicz - 01.04.11 22:25
Szanowny Panie Dobro bardzo sobie cenie Pana komentarze,ale aż wierzyć mi się niechce w to,że Pan nie pojmuje staropolskiego powiedzenia- "Wyłożyć kawę na ławę". A to w tym wypadku znaczy,że organizatorzy wspaniałej walki o ratowanie życia dzieci poczętych, przedstawiają tę sprawę w sposób jednoznaczny z koniecznością prawnego usankcjonowania, inaczej zakazu zabijania dzieci pocżetych. W prawnym aspekcie ujął tę ważną sprawę Pan Agamemnon.Tutaj należy mocno podkreślić,że Kościół w sprawach ochrony dzieci poczętych odgrywa fundamentalną rolę. Ojciec Święty Jan Paweł II - chyba nie było dnia w Jego Świetym życiu - by zamordyzmu dzieci w łonie matek nie przeżywał z ogromnym przejęciem. No,ale kto zechce wypić tę kawę wyłożoną na ławę.Czyli kto zechce usankcjonować prawnie wstrzymanie zamordyzmu dzieci w łonie matek?Wiemy jakich mamy Posłów i Senatorów,od których zależy
uchwalenie odpowiedniej ustawy zabraniającej zabijania dzieci nienarodzonych.
W tym zakresie ,jak zawsze duży opór stawiają komuniści z SLD,a przed wyborami wzrasta ich siła. O czym to świadczy?!!!
Serdecznie pozdrawiam

Dobro - 27.03.11 19:57
Szanowny Panie Janie to kawą nie jest. Na ławie jest pot wyciśnięty z Polskiego Narodu za pozwoleniem 35 000 profesorów z wyższym wykształceniem i niestety kościoła.

Jan Orawicz - 27.03.11 1:36
- Tak, to jest wyłożona kawa na ławę, tylko kto ją wypije?!

Dobro - 26.03.11 16:24
Agamemnon, czy te paserstwo można unieważnić? Jest podstawa – fałszywe wybory.
Nie dobrze jest, aby ludzie nieposiadający kwalifikacji moralnych pełnili takie wysokie Urzędy kompromitując i wprowadzając w ślepy zaułek prawo obowiązujące Polaków i Polski Wymiar Sprawiedliwości.
Prawo, jeśli nie jest wykonywane zgodnie z zasadami etyki i samo nie pochodzi z natury bytu ludzkiego (prawa naturalnego) jest prawem wątpliwym a zatem niezobowiązującym.
Szczególnie nie powinny obowiązywać, fałszywe wybory powszechne z ograniczoną wolą do sprzeciwu i zakazem wskazania równowagi. Brak pełnej woli Narodu w zmanipulowanych wyborach, jest główną podstawą polskiej tragedii.

Agamemnon - 19.03.11 22:54
Myśl w antropologii filozoficznej prawa formułowana jest w sposób ścisły.
Tymczasem członkowie Sądu Najwyższego pomijają przesłankę w postaci ludzkiego podmiotu jakim jest człowiek w swoim rozwoju ontogenetycznym;
stąd możemy mówić o funkcjonowaniu tego składu Sądu Najwyższego
w opozycji do antropologii naukowej. Ludzie ci zatem sami się wykluczają jako do niczego nie przydatni.
Powinni jednak ponieść konsekwencje karne, za zniesławienie wysokiego Urzędu Wymiaru Sprawiedliwości.

Agamemnon - 19.03.11 0:14
"Sąd Najwyższy w 2010 roku uznał że prawo do aborcji jest dobrem osobistym kobiety."

Sąd Najwyższy nie posiada uprawnień kwestionowania praw podstawowych człowieka, w tym przypadku prawa do życia. Prawo to jest niezbywalne.
Stanowisko takie jest kompromitacją tegoż Sądu. Prywatne poglądy osób wchodzących w skład Sądu Najwyższego w żadnym wypadku nie mogą deprecjonować ludzkich praw. Żadna kobieta nie posiada prawa do zabijania swoich dzieci.
Sad Najwyższy nie posiadł jeszcze poznania istoty prawa.
Nie dobrze jest aby ludzie nie posiadający kwalifikacji moralnych pełnili
taki wysoki Urząd kompromitując wymiar sprawiedliwości.
Prawo jeśli nie jest wykonywane zgodnie z zasadami etyki i samo nie pochodzi z natury bytu ludzkiego (prawa naturalnego) jest prawem wątpliwym a zatem niezobowiązującym.

Wszystkich komentarzy: (7)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

12 Sierpnia 1970 roku
ZSRR i RFN zawarły układ, w którym m.in. RFN oświadczyła, że nie będzie wysuwać żadnych roszczeń terytorialnych


12 Sierpnia 2000 roku
Na Morzu Barentsa zatonął rosyjski atomowy okręt podwodny "Kursk".


Zobacz więcej