Niedziela 15 Grudnia 2019r. - 349 dz. roku,  Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 14.05.11 - 12:24     Czytano: [1861]

Dział: Interwencje

Kibice oświadczają
Oświadczenie Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców

Szanowni Państwo, zwracamy się w imieniu Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców - organizacji łączącej pracę kilkudziesięciu Stowarzyszeń Kibiców w całej Polsce.
Wydana niedawno przez rząd pokazowa wojna, to wydarzenie w demokratycznym kraju niespotykane. Zwykli kibice stali się wrogiem publicznym numer jeden. Nie zważając na obowiązujące prawo oraz gwałtownie malejące wskaźniki naruszeń porządku na stadionach publikowane przez Policję postanowiono zniszczyć i rozbić ruch kibicowski w Polsce.

Stowarzyszenia Kibicowskie i nieformalne grupy współpracujące z OZSK podjęły decyzję o rozpoczęciu protestu do czasu zaprzestania narastających represji. Podczas nadchodzącej kolejki ligowej na większości polskich stadionów piłkarskich nie będzie prowadzony zorganizowany doping.

Przypominamy, że dzięki najwierniejszym fanom angażującym się w życie kibicowskie swojego klubu – szare trybuny polskich stadionów nabrały kolorytu. Często efektowne oprawy oraz choreografie to jedyny czynnik przyciągający widzów na zaniedbane stadiony i spotkania o wątpliwym poziomie piłkarskim. Stowarzyszenia Kibiców uczestniczą także w życiu lokalnych społeczności organizując na ich rzecz setki akcji rocznie.

Protestujemy przeciwko:

1) odpowiedzialności zbiorowej, która przybrała formę masowego zamykania stadionów i absurdalnego zakazu wyjazdów;
2) zatrzymaniom „w blasku kamer telewizyjnych i fleszy aparatów fotograficznych” przy użyciu Grup Realizacyjnych Policji (przeznaczonych do zatrzymywania szczególnie niebezpiecznych przestępców) osób odpowiedzialnych za oprawy meczowe, odpalenie pirotechniki czy prowadzenie dopingu;
3) wprowadzeniu zasady "zero tolerancji" skutkującej setkami mandatów w całej Polsce za drobne przewinienia popełniane przez kibiców, które na co dzień są niezauważane przez organy ścigania;
4) karaniu za picie alkoholu przed i po meczach w sytuacji gdy Rząd pracuje nad zmianą ustawy mającej dopuścić do sprzedaży piwa na stadionach;
5) wprowadzaniu cenzury na stadionach przez zakazanie prezentowania transparentów dotyczących aktualnej sytuacji społecznej;
6) zakazom stadionowym za okrzyki wynikające z atmosfery i klimatu meczu, które obecne są w życiu codziennym i publicznym;

Nasz protest będzie trwał dopóki instytucje publiczne będą wykorzystywane do prowadzenia wojny przeciwko obywatelom Rzeczpospolitej Polskiej.

Bardzo prosimy wszystkich kibiców o zrozumienie, gdyż walczymy o prawa nas wszystkich. Prosimy również o wsparcie naszej walki, inicjatyw oraz pomysłów. Nie pozwólmy, aby w ramach źle rozumianego interesu politycznego i medialnego niszczono naszą pasję.

Zaznaczamy, że działalność OZSK i środowisk kibicowskich nie jest i nigdy nie będzie w żaden sposób związana z jakąkolwiek partią czy ugrupowaniem politycznym.
Piłka nożna dla kibiców!

Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców OZSK.pl
Wersja do druku

Antoni - 07.06.11 11:27
Kibiców interesują tylko mecze a nie Polska, która tonie. Mentalność poniżej poziomu z czasów saskich.

Dobro - 18.05.11 22:14
Kibicowanie jest formą zbiorowego wypoczynku i łączenia się Narodu za pomocą sportu zasilającego finansowo Skarb Państwa. Naród jednoczy się w punktach wypoczynku, sportu, religii, pracy we własnym Państwie. Miejsca, które są naturalnymi bezpiecznikami ujścia nadmiaru pozytywnej energii Narodu są często atakowane przez dywersję..

Lubomir - 17.05.11 7:57
Do Euro-2012 musimy wychować się nawzajem. Polski kibic nie może być bezmózgowcem, gardzącym językiem polskim i polską kulturą. Obserwujący nas obcokrajowcy nie mogą utożsamiać nas wyłącznie z dwoma słowami: 'Polak' i 'kurwa'. Trzeba zmusić do myślenia tych 'liberałów', którzy wstydzą się sklecić jednego normalnego zdania po polsku, jedynie warcząc na siebie w jakimś sołdacko-kryminalnym żargonie. Takie słowne gry stają się naszym eksportowym wizerunkiem. To nic, że 'rynsztok, stał się ulubionym sposobem komunikacji nuworyszów. Nie jest to ani żadna inteligencja, ani elita. To menele tylko nieco zamożniejsi. Swoje fortuny porobili na prywatyzacyjnych przekrętach, na handlu środkami odurzającymi lub na alkoholowej kontrabandzie. To żaden wzór do naśladowania. Polacy potrafią prezentować się znakomicie. Świadczą o tym 'rzeki Polaków' przepływające z wielką godnością i kulturą - przez Rzym, czy kibice dopingujący polskich skoczków narciarskich. Chcieć to znaczy móc!.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

15 Grudnia 1981 roku
ZOMO rozpoczęło pacyfikację kopalni Manifest Lipcowy. Padły pierwsze strzały do górników.


15 Grudnia 1923 roku
Urodził się Leon Niemczyk, polski aktor filmowy i teatralny (zm. 2006)


Zobacz więcej