Czwartek 9 Lipca 2020r. - 191 dz. roku,  Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 20.05.11 - 23:20     Czytano: [2002]

Dział: Interwencje

Kibice żużla przyłączają się do protestu


"Nagonka na kibiców spowodowana jest tylko i wyłącznie otwartą krytyką Rządu". Propagandzie PO i mediów dowodzącej, że stadiony piłkarskie zostały opanowane przez złych kiboli, w przeciwieństwie do sympatyków innych dyscyplin, kłam zadają kibice żużla z 13 miast, w których działają kluby żużlowe.

Oto ich oświadczenie:

Niezależnie od dyscypliny razem walczymy!

W ostatnim czasie, a dokładniej po meczu Pucharu Polski w Bydgoszczy, możemy zaobserwować zdecydowane nasilenie ataków na środowisko kibicowskie w Polsce. Atakom tym, pośród wielu nadużyć i kłamstw w mediach, towarzyszy stosowanie przez Rząd odpowiedzialności zbiorowej. Nagonka na kibiców spowodowana jest tylko i wyłącznie otwartą krytyką Rządu, trwającą na stadionach od wielu miesięcy. Z powodu nieudolności służb bezpieczeństwa i braku pomysłów na rozwiązanie sytuacji, zamknięto nowe, wybudowane za setki milionów publicznych złotych, najbezpieczniejsze stadiony w Polsce – w Poznaniu i Warszawie. Następnie zakazano wejścia na mecze kibicom piłkarskim z Wrocławia, Lubina i Łodzi, przez co wielu kibiców, często całych rodzin, po raz pierwszy od lat opuściło mecze swoich drużyn. Wreszcie zakazano kibicom piłkarskim wszystkich klas rozgrywkowych jeżdżenia na mecze wyjazdowe swoich drużyn.

Rząd Platformy Obywatelskiej z Premierem Donaldem Tuskiem na czele, a także politycy wszystkich innych partii politycznych zasiadających w Sejmie RP, nie potrafiąc poradzić sobie z przeprowadzeniem reform, z problemem bezrobocia, wysokich cen, nierównych dróg, braku autostrad itp. nakładają coraz to nowe zobowiązania na obywateli. Jazda prywatnym samochodem powoli staje się luksusem, a w miastach zwiększane są czynsze za mieszkania komunalne. Ludziom żyje się coraz gorzej (drożej!), a „języka debaty publicznej” polityków powstydziłby się w swoim miejscu pracy każdy kibic, przychodzący na mecze jakiejkolwiek drużyny, w jakiejkolwiek dyscyplinie sportowej. Kibic, który wobec złej sytuacji w kraju stał się „czarną owcą”, a co za tym idzie „kozłem ofiarnym”.

Czy problem ten dotyczy tylko kibiców piłkarskich? Nie! Ostatnio zakazy dotknęły również kibiców innych dyscyplin, w tym także żużla! Za siedzenie na płocie i intonowanie przyśpiewek, które olbrzymia większość ludzi na stadionie uważa za nieodzowną część widowiska sportowego, kibicowi grozi zakaz stadionowy, grzywna, a nawet więzienie. Członka Grupy Ultras, przygotowującego barwną oprawę cieszącą oko zarówno na żywo, jak i w wielu galeriach meczowych, porównuje się do bandyty demolującego miasto i bijącego niewinne osoby. Czy naprawdę my, kibice żużlowi chcemy oglądać mecz bez zorganizowanego dopingu i barwnej oprawy? Czy po tym jak Główna Komisja Sportu Żużlowego, mimo gorącego sprzeciwu i zawodników i kibiców, wprowadziła tłumiki brzmiące jak zdezelowana kosiarka do trawy, damy sobą pomiatać i zgodzimy się na wszystko co wymyślą panowie w garniturach?

Nie jesteśmy zwolennikami łamania prawa, nie nawołujemy do poparcia wybranej partii politycznej, jednak nie godzimy się na to, żeby nasza pasja, miłość, poświecenie i chęć zrobienia czegoś dla klubu było w taki sposób piętnowane. W porozumieniu ze wszystkimi liczącymi się Stowarzyszeniami jak i grupami kibicowskimi działającymi na trybunach stadionów żużlowych z przykrością informujemy że podczas najbliższej kolejki ligowej (być może także w trakcie kolejnych) zamierzamy poprzeć protest kibiców piłkarskich i również zaprotestować przeciwko polityce Rządu. Protestujemy także przeciwko działaniom Głównej Komisji Sportu Żużlowego, które prowadzą do zabicia atmosfery na stadionach, bez której każda dyscyplina sportowa (niezależnie czy to piłka nożna czy speedway) prędzej czy później upadnie.

Podpisano:
Apator Toruń - Stowarzyszenie Kibiców Sportu Żużlowego „Net Fans”, Stowarzyszenie Sympatyków Sportu Żużlowego „Krzyżacy”, Ultras Familiares 08
Falubaz Zielona Góra - Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Falubaz"
GKM Grudziądz - Stowarzyszenie Kibiców GKM-u Grudziądz "Giekaemowcy", Ultras Brigade 05
Polonia Bydgoszcz - Ultras From Polonia
Polonia Piła - Grupa Ultras Polonia Piła '09
Sparta Wrocław - kibice
Stal Gorzów - Stowarzyszenie Kibicow Stali Gorzów "Stalowcy", Ultras Sonadores
Stal Rzeszów - CŻPB
Start Gniezno - Start Gniezno Internet F@ns
Unia Leszno - Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Unia Leszno, Ultras Unia Leszno
Unia Tarnów - PROSTACY'05~Ultra Brigade
Włókniarz Częstochowa - kibice
Wybrzeże Gdańsk - Stowarzyszenie Kibiców Wybrzeża Gdańsk, Ultras Wybrzeże."


Za: niezalezna.pl

Wersja do druku

Lubomir - 24.05.11 9:15
Polscy kibice z dumą pokazują światu polski sztandar. Polityczni kibole Herr Thuzka chcieliby ten sztandar wsadzać do psiej kupy. Stąd ta antykibicowska furia politycznych kiboli i całej tej bandy degeneratów i renegatów. Tyle, że ta niszczycielska swołocz, coraz bardziej alienuje się spośród Polskiego Narodu. Ich zdradziecka robota wychodzi co rusz. Judasz w furii odkrywa zdradzieckie karty. Przeczuwa swój haniebny finał. Starcie zdrajcy kontra polscy kibice może tylko bardziej oczyścić środowisko polskich sympatyków sportu. Może bardziej uwrażliwić ich na sprawę promocji polskiej kultury i promocji piękna i potęgi polskiego języka.

Bronek - 24.05.11 8:22
Lepiej byłoby ,żeby stowarzyszenia kibicow zatroszczyły się o los tonącej Polski a nie o możliwość wycia na stadionach.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

09 Lipca 1920 roku
Utracono dwa polskie pociągi pancerne: "Iwaszkiewicz" pod Czarnym Ostrowiem i "Konarzewski" pod Bobruskiem.


09 Lipca 1917 roku
Żołnierze z Legionów Polskich odmówili złożenia przysięgi na wierność dwóm cesarzom i zostali internowani.


Zobacz więcej