Sobota 6 Czerwca 2020r. - 157 dz. roku,  Imieniny: Laury, Laurentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 21.02.12 - 12:25     Czytano: [1591]

Dział: Interwencje

Pomniki to nie martwe symbole

Wieczorem 17 lutego w centrum Białegostoku powiało Europą. Grupa młodych ludzi wznosząc okrzyki "Serbskie Kosowo, polski Śląsk" ruszyła w pochód. To Narodowe Odrodzenie Polski nie zapomniało o 4 rocznicy tragedii w Serbii. Odważnie ogłoszono "wszem i wobec", że byli, są i będą przeciwni oddaniu Kosowa we władanie przestępcom i podobnym próbom na naszej ziemi. Jak przystało na Polaków to co ważne zakończyli na stopniach Kościoła. Po uczczeniu ciszą poległych Braci Serbów manifestacja w adekwatnej do chwili atmosferze powagi została rozwiązana.

Jednak bezpieczne rozejście nie było w scenariuszu "władzy"

Na placu przed Kościołem zaroiło się od postaci w czerni. Rozległy sie komendy "brać" i przystąpiono do precyzyjnego spisywania uczestników legalnej manifestacji. Dla "podgrzania atmosfery" kilka "suk" z wielu parkujących przy pomniku Jana Pawła II rozpoczęło na placu niebezpieczne rajdy, choć było wyjątkowo ślisko, zapadł zmrok i padał śnieg. W ten to sposób "Podlaska Obcja" pokazała "Polaczkom". że nawet pod Katedrą nie powinni czuć się jak "u siebie".

Kto ma bystry wzrok i zechce spojrzeć na oblicze Błogosławionego Księdza Jerzego. który "oglądał tę scenę" z pobliskiego cokołu, sam może sie przekonać, że odmalowuje się na nim nie tylko wyraz troski czy żalu ale i wezwanie do działania. Kto jak kto ale On "te sprawy" zna najlepiej.

Lech Jacek Puchała Mystkowski

Wersja do druku

Jan Orawicz - 23.02.12 22:02
Brawo Młoda Polsko!!! Na Twoje serca,umysły i ramiona spada święty obowiązek bitwy o prawdziwą Polskę. To doskonale spostrzegacie, Kochani
Młodzi Polacy. Niechaj Wam Błogosławi Królowa Polski Matka Boska Częstochowdska. Zyję na świecie sporo lat i wierzcie mi,że Ona Was nie zawiedzie,jeżeli Wasze prośby popłyną do Królowej ze szczerych Waszych polskich serc. Tego Wam życzę!

Lubomir - 21.02.12 13:24
Niemcy nie po to powstawiali do polskiego {z nazwy} rządu swoich agentów, żeby ci pozostawali bezczynni. Za luksusowe życie na koszt Bundesregierung trzeba odpłacić gorliwością w niszczeniu Polski, Polaków i polskości. Stąd ten sabotaż na polskich stoczniach, na całym polskim przemyśle i na polskiej gospodarce. Stąd ten furiacki atak na polskie elity duchowne i intelektualne. Atak na polskie szpitalnictwo i szkolnictwo. Atak na polskie domy kultury i na finanse pozwalające krzewić kulturę. Oby nowy prezydent Krajów Niemieckich Joachim Gauck okazał się takim przyjacielem Polski, jak otaczający Bolesława Chrobrego indywidualni duchowni niemieccy czy niemieccy fabrykanci, którzy na znak solidarności z Polską, dobrowolnie stawali się Polakami. Wówczas działania Piątej Kolumny na rzecz rozbicia Polski, można byłoby zdemaskować i surowo ukarać.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Czerwca 1841 roku
Urodziła się Eliza Orzeszkowa, polska pisarka (zm. 1910)


06 Czerwca 1885 roku
Ludwik Pasteur po raz pierwszy zastosował szczepionkę przeciw wściekliżnie.


Zobacz więcej