Sobota 16 Lutego 2019r. - 47 dz. roku,  Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.09.12 - 19:42     Czytano: [2410]

Dział: Głos Polonii

Polska Tuska to kraj do dupy!

Komentarz Mariana Kałuskiego z Australii:

Polacy wybrali w 2007 i 2011 roku rząd do dupy i mają dzisiaj kraj do dupy!
Zgoda, dosadnie to powiedziane, a może nawet i wulgarnie, ale nikt przy zdrowych zmysłach i nie otumaniony propagandą Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej i sprzyjającym im głównym mediom PRL-bis czyli tzw. III RP musi przyznać, że jest to dosadnie powiedziana, ale trafna uwaga i gorzka prawda o większości dzisiejszych Polaków w Kraju, Platformie Obywatelskiej – jej politykach i o jej/ich Polsce. Dlatego chcę wierzyć, że ten komentarz ujrzy jednak światło dzienne. Bo jest także moją osobistą formą buntu i protestu przeciwko temu co wyprawia Tusk i jego banda.

Trafność tytułu mojego komentarza potwierdza już sam tytuł komentarza Marcina Hadaja „Polska. Niewiele działa tu jak należy”, zamieszczonego w “Dzienniku Gazeta Prawna” z 26 września 2012 roku, w którym autor pisze o skandalu polegającym na pomyleniu ciał ofiar katastrofy Tu-154.

To, że władza Tuska i jego bandy jest do dupy potwierdza także były minister rolnictwa Artur Balazs w jego rozmowie z dziennikarzami dziennika „Rzeczpospolita” (24.9.2012), która ma także jasno powiedziany tytuł: „Władza Tuska jest zepsuta”. Balazs uważa, że: „Jeszcze nigdy w ostatnim dwudziestoleciu nie było w Polsce takiego poziomu nepotyzmu i kolesiostwa”, jakie widzimy obecnie. Odnosi się wrażenie, że Tusk i jego banda nie troszczą się w ogóle o Polskę i Polaków, a tylko zachłystują się swoją dyktatorską (!) władzą i kręcą sobie lody, swojej rodzinie i swoim poplecznikom.

W tejże samej „Rzeczpospolitej” tylko z 22 września 2012 roku (a więc wszystko najświeższe wiadomości), biskup warszawsko-praski, abp Henryk Hoser, mówi o tym co myśli o większości dzisiejszych Polaków. Zapytany: „Co najbardziej uderzyło, gdy cztery lata temu wrócił do Polski?” po 34 latach spędzonych poza Polską (głównie w Watykanie) odpowiedział: „Dawniej byliśmy mądrym społeczeństwem, które umiało czytać między wierszami i nie dawało się nabrać silnej i przebiegłej propagandzie (komunistycznej). Dzisiaj dziwi mnie, że społeczeństwo jest tak naiwne, że ulega wszechobecnej reklamie. Jest przez nią ogłupione. Wyrazem braku mądrości i naiwności jest wiara w deklaracje polityków”. Obnaża tym samym antypolskie zachowania większości dzisiejszych głównych mediów, które są na usługach nowego – Tuskowego totalitaryzmu. Bowiem abp Hoser mówi wyraźnie, że „Grozi nam intelektualny totalitaryzm” – i taki jest tytuł tej rozmowy.

A jeśli ktoś się oburzy, że Tuskową Polskę nazywam PRL-bis to myślę, że poniższa informacja w pełni potwierdza, że tak jest: „Gen. Kazimierz Dudek, który "wsławił się" brutalnością w zwalczaniu opozycji w PRL, został pochowany z najwyższymi państwowymi honorami” - informuje nas Polska Agencja Prasowa (6.9.2012) w swoim tekście zatytułowanym „Skandal wokół pogrzebu "siepacza". Tak pochowali esbeka z honorami”.
I tylko mi Polski żal i patriotów polskich, którzy muszą cierpieć przez Tuska i jego bandę oraz ogłupiałych przez nich Polaków. Czy raczej polactwo?!

W tych dniach Platforma Obywatelska ponowni grozi Jarosławowi Kaczyńskiemu i Zbigniewowi Ziobrze postawieniem przed Trybunał Stanu za wyimaginowane przez POpaprańców ich grzechy.

Chcę wierzyć, że przyjdzie dzień, że Tusk i jego banda stanie przed Trybunałem Stanu nie za wyimaginowane grzechy, ale prawdziwe grzechy popełnione przez nich na Polsce i narodzie polskim.

Marian Kałuski
Australia

Wersja do druku

Agamemnon - 14.11.12 20:28
75% populacji danego społeczeństwa jest podatna na dezinformacje płynące z mass mediów, (por.: teoria analizy transakcyjnej Bernego) wynika z tego to, że przyczyny porażki wyborczej PiS (uważanej za partię narodową) tkwią w polityce przywódcy tej partii tj. w J. Kaczyńskim. Nie uwolnił on bowiem w sensie ustawowym ośrodków informacyjnych od manipulacji tzn. nie została uchwalona ustawa o przeciwdziałaniu manipulacji w mass mediach.
Nie zabezpieczył też praw podstawowych Narodu na wypadek wrogiego przejęcia władzy przez europejskie ośrodki antypolskie. Może nie chciał tego zrobić albo nie umiał tego zrobić, istnieje trzecia możliwość: człowiek ten nie posiadł sprawności dalekowzrocznego spojrzenia na otaczającą go rzeczywistość polityczną. Teraz się pcha do władzy. W jakim celu?

Artykuł pana Kauskiego prowokuje do myślenia.

MariaN - 26.10.12 9:55
Re: Demon1903 .....
To ja też chcę być takim "bezmózgowcem" jak Kałuski, Kaczyński i Ziobro. To będzie dla mnie zaszczyt znaleźć się w tym towarzystwie.
Z poważaniem
MN

Demon1903 - 25.10.12 14:22
Panie Marian Kałuski jesteś Pan takim samym bezmózgowcem jak Kaczyński, Ziobro i reszta tej zgraji. Szkoda, że uważa się Pan za Polaka...

Robert D Bastien - 23.10.12 5:32
W sytuacji "patowej" jaka się wyrażnie zarysowała, rozdzielona bruzdą miedzy pośladkami. Co w lustrzanym odbicu wskazuje na znak równości takich samych połówek, półdupków. Sporo innych części ciał, można by było sciągnąć z internetu, niesprawiedliwość dziejowa, polega na tym że nam odebrano zdolności wskrzeszania, dając ją niesprawiedliwie stronie przeciwnej. Tak wiec znani i szanowani łajdacy, są ciągle żywi - i to nie tylko mówi o tym brama w stoczni, ale i w KL Aushwitz. Dzieki temu zjawisku, przez konsekwencję tej pomyłki, zainstalował sie w Polsce rzad nierządem stojący, wszyscy wiedzą i znają dowody na ich popełnione grzechy a nikt sie nie wychylił aby zapukać grzecznie, poprosic o klucze i wypowiedzieć DZIERŻAWĘ, bez podnoszenia opłat - sami sobie podwyższali. Albo jeszcze innaczej, wyślemy do nich wybraną naszą njlepszą delegację, z kwiatami i podziekowaniami - trochę ryzykowne, bo jak rozpoznają "watachy" to po nas. Już sami widzimy, jaka to jest trudność dobrnąć do końca i powiedzieć: cel został zwieńczonym końcem i nawet nie było ważne że nie był obrzezanym. Ile sie nachodziłem, bezskutecznie wszyscy odmawiają, chciałem z żyjących ciał złożyć chociaż jednego generała, no bo wiecie z newsów Wprost,G..W i TVN, że w kazdym barbażynskim kraju jak ten, jest taki generał co robi za "pucz". W pozostawionych sovieckich koszarach zrobiłby "senatorium" dla sejmu i senatu, debata połaczonych izb na 4lata X 5, a cały rzad na "mokotów" historyczne IPN dla nich samych. Generały to same tchurze śmierdzące "Stoliczną", chyba dlatego wszyscy mówią NIET, tylko jeden coś przebąkiwał że się zastanowi, ale jemu zależy na emeryturze i spokoju, zapytałem ile ma lat 45, ale zapobiegliwy o ojczyznę, no to gdzie te CHŁOPY!. To jakie mamy wyjscie, aby ten burdel pozamiatać, chyba znowu trzeba będzie poprosic jakiegoś ksiedza o rewolucję i naprawę tego Pąństwa, - jak to ongiś bywało.

jaga - 12.10.12 22:27
Aj waj co to będzie, premier technyczny, rzad technyczny ante portas ,
już był w ogródku już witał się z gąską i nagle bool shit !!!.
Po dzisiejszym głosowaniu w Sejmie widać że Yarosław & his banda jest z wami blisko spokrewniony !! Tak samo nienawidzi Polski i Polaków.
Dobrze ktoś napisał...jaką trzeba być szują aby o kraju rodaków pisać że jest do dupy...
Król może się nie podobać, lecz o kraju tak Herr K. pisać, to wielkie świństwo . Nic nie pomoże pięknie wyrysowane drzewo genealogiczne, fotki w szlachetnych pozach, gdy słoma z butów wychodzi. WSTYD !!

Edzio - 10.10.12 11:38
"Gdzie dwoch Polakow tam trzy partie"
Nie dala Bozia rozuku Kaluskiemu, nie dala!

Stanislaw - 10.10.12 10:00
Czytajac ponizszy tekst nie chce wrecz wierzyc ze to wyszlo z pod Panskiego Panie Kaluski piora, Zawsze wydawalo mi sie ze mam do czynienia z czlowiekiem powaznym, rzeczowym i doroslym. Tyczasem to co Pan nagryzmolil stawia Pana w szeregu ludzi obcym sprawie Naszej Ojczyzny. Kazdy z nas ma prawo miec swoja opinie, jednak opinia to zupelnie co innego niz ublizanie.
Pan nie dorosl do swej roli, zblaznil sie Pan!
Gdyby Panskie gryzmoly byly dzielem Urbana, byloby to normalne, w Pana przypadku jednak to "kupa smiechu z przewaga kupy".

Czy pan Panie Kaluski ciagle jest posiadaczem Paszportu z Orlem Bialym?

Watpie!!

Wstd mi za Pana Panie “K” !!!

Mimo wsztstko, pozdrawiam Stanislaw Dominik Czekalowski ( niezrzeszony)

rangers - 09.10.12 1:45
Zaiste wielką trzeba być szmatą aby o kraju rodzinnym napisać że jest do dópy. Rację miał Marszałek mówiąc - Naród wspaniały tylko ludzie kurwy !

Jan Orawicz - 02.10.12 18:11
Panie Janie Sulejuk nie jest zupełnie tak jak Pan pisze. Dzisiaj może Pan mieszkać nawet na Księżycu, a będzie Pan miał doskonałe wieści o tym wszystkim,co dzieje się na Ziemi.Tak się dzieje dzięki rozwojowi różnym elektronicznym środkom przekazu. Oprócz tego my, Polacy żyjący za granicą mamy rodziny w Polsce,z ktorymi możemy się w kazdej chwili kontaktować za pomocą telefonów klasycznych,komórek i internetu.Te ostatnie przekażniki pozwalają nam nawet na to,że możemy w czasie rozmów widzieć siebie.To już nie tamten czas Panie Janie. Prawdą jestże podatki płacimy w tym kraju.w którym żyjemy.Ale jakby dodatkowym podatkiem jesteśmy często obciązeni pomocą finansową dla naszych rodzin, w naszej pierwszej i ukochanej Ojczyżnie Ale też często bardzo niepokoi nas los naszej Ojczyzny po 1989 roku,kiedy to czerwoni cwaniacy ponownie przejęli władzę w Polsce i się dalej szarogęszą.Przecież wśród nich jest wielu zbrodniarzy,którzy byli na usługach KGB,a ściślej czerwonego zaborcy Polski..Proszę spojrzeć Panie Janie ilu Polaków uciekło z kraju po prostu z głodu! Tek bardzo przykry exodus trwa!!! A jego końca nie widać!!! Co pozostanie po Polsce??! Aferały przeżyją! Dla nich Polska to skarbiec,z którego ich bezkarne łapy zgarniają dla siebie miliony...Można ten przykry temat jeszcze długo kontynuować,ale to jest miejsce tylko na komentarze.Jako Polak radzę Panu z całego serca przejrzeć na oczy. Pozdrawiam

Anutak - 30.09.12 23:44
Anusiak, mój komentarz 28.09.12 w pełni podtrzymuję.
Natomist to co prezentujesz to zwyczajowe chamstwo, "00" argumentów.
Mieszanka Hitlera z Bogiem, potwierdził pan kim pan jest - żegnam.

Anusiak - 30.09.12 18:28
Kilka postów wstecz data 26,09,2012 stoi napisane :
26.09.12 21:14
Tak, Polsce - krajowi mego urodzenia i ojczyźnie Polaków (A NIE POLACTWA!) należy się szacunek.
Ale czy szacunek należał się także PRL i gen. Jarozelskiemu?
Ja nie krytykuję Polski jako takiej. Ja krytykuję Polskę Tuska. I dałem kilka dowodów na słuszność tej krytyki. Jak komuś tych kilka przykładów jest za mało, to mogę ich dać dużo więcej. Try me! (rzucam wyzwanie).
Polska Tuska to obrzydliwość! A winę za to ponoszą ci mieszkańcy Polski - te polactwo, które na niego głosowało.
Bez głupiego polactwa nie było by Tuska, a Polska była by normalnym krajem.
Przykre to, ale taka jest prawda.
A tylko PRAWDA Was (mieszkańców Polski) wyzwoli - przywróci Wam Polskę, z której każdy z nas będzie dumny.

Marian Kałuski"

Anutak - naucz się czytać ze zrozumieniem tekstu. Siódmy i ósmy wiersz tekstu co go M.K. naskrobał, co fanzolisz że niby nie napisał ?
Ty z osłem się na łby pomieniał ?
Przepraszam osła, on niczemu nie winien.
Zaiste osobliwie rozumiecie słowa : Kochaj bliźniego swego jak siebie samego"
Wy siebie w lustrze nie akceptujecie towariszcz anutak, a co dopiero innego człowieka, a nie daj Boże aby myślał samodzielnie. To jest czysta herezja według waszych przewodników. Adolf H. i Ławrientij B. sa z was dumni. Mołodiec !!!

Anutak - 28.09.12 13:10
Anusiak, czyli dyżurny żydokomunista PO w akcji do obrony układów antypolskich rabowania Polski i jej obywateli. Tuska i jego przestępczej bandy parchawych popaprańców - to nie sa polacy! patriotyzm jest dla nich obcym określeniem - jak to okreslił obrazając Polaków osobiscie premier podobno tego Panstwa. Prezydent tez nie pozostał dłuznym - posadzajac nas o holokaust. - Najpierw, trzeba przeczytać i zrozumieć bardzo prosty i łatwy tekst. Niech pan nie stara sie tutaj nikogo okłamywać - czytelnicy też posiadają rozum - to co pan prezentuje nie istnieje w artykule M. Kałuskiego. Zyczę duzo ZDROWIA psychicznego - Anutak

Anusiak - 28.09.12 4:01
Chyba jednak M.K. jest indyferentny umysłowo, jeśli niepowodzenia swych sympatyków politycznych zwala na obecnie rządzących.
Wypisuje on głupoty, że "winę za to ponoszą ci mieszkańcy Polski - te polactwo, które na niego głosowało".
Otóż to nie ci co głosowali są winni jeśli korzystali z przysługujących im praw.
Winni są lenie i nieroby, którzy najpierw nie poszli na wybory a teraz strzępia się na wszelkich forach że jest źle. Prawda jest taka , że kto był leniem w młodości , ten wałkoniem będzie do końca marnego żywota i do nieba nie trafi .
Kto polactwo ogląda co rano w lustrze, ten wypisuje takie felietony.
Taki patriotyzm to se człowieku wsadź tam gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę . .

Robert - 27.09.12 4:50
Czy Polska jest własnośicą wszystkich polaków? - tutaj są poważne wątpliwosci, formalny wpis tożsamości niczego tak naprawde nie wyjaśnia. Podobnie jak stawianie na ważność miejsca urodzenia - a już karkołomne, ustalenie pochodzenia nie tylko rodziców, ale i ich przodków wiele pokoleń wstecz. Przeglądając rodzinne dokumenty /jestem ostatnim/ stwierdzam fałszowanie podstawowych dokumnentów personalnych przez bolszewicką swołocz. Polakom zamieszkujacym Polskie Kresy, fałszowano nawet nazwiska i miejsce urodzenia - stwarzajac pozory, że to nie byli Polacy, wszyscy urodzeni w ZSRR. Spora grupa właścicieli ziemskich, po zmianie danych personalnych, zostali zesłani na Syberię lub do Lagrów skad nigdy juz nie powrócili - brak danych w polskim rejestrze zesłanców, czy skazanców, prawdopodobnie są na liscie sovieckiej.
Jednoznacznym odnosnikiem co do określenia bezwzględnego Polska Moja Ojczyzna - to SUWERENNOŚĆ POLSKI tylko 20 lecia między wojennego.
W kazdym innym okresie, Polska nie była Państwem wolnym suwerennym a obecnie, mamy najgorszy okres historyczny demolowania Państwa, polskości, kultury, wynarodowienia i władzę która ma to na celu. Obecna Polska to nie jest kraj moich marzeń, dążeń, bezpieczeństwa naszych rodzin i przyszłość naszych dzieci i wnuków. Taką Polską nie potrafię się szczycić, czy ciągle żal musi nam sciskać serca. Mam tylko jedno pragnienie, chciałbym jeszcze pożyć w pełnej swiadomosci faktów, że jestem u siebie bezpieczny pełnoprawny obywatel.
Rzeczywiście, Polska Tuska to kraj do dupy! - czas już na lewtywę i spłukanie tej hańby upodlenia Narodu. kto chce nie trzyma - Robert

Jan Solejuk - 27.09.12 1:45
Jakie facet masz prawo krytykować Polskę, jeśli w niej nie żyjesz i nie płacisz podatków ?
Co możesz wiedzieć o Polsce Jaruzelskiego czy Tuska, Polsce w której nie mieszkasz lecz jesteś sługą obcego monarchy ?
Siwe włosy i parę skrobniętych książeczek nie upoważnia do obrażania Polaków do których wspólnoty narodowej deklarujesz przynależność.
Z daleka każdy jest odważny i ujada na Polskę ordynarnymi słowy, im dalej siedzi tym więcej ma do powiedzenia a każda porada to większa rewelacja .
Dawniej o takim mówiło się kawiarniany polityk ale w kawiarni wyrażano się przyzwoicie a nie jak furmani w knajpie "Pod batem" .

Marian Kałuski - 26.09.12 21:14
Tak, Polsce - krajowi mego urodzenia i ojczyźnie Polaków (A NIE POLACTWA!) należy się szacunek.
Ale czy szacunek należał się także PRL i gen. Jarozelskiemu?
Ja nie krytykuję Polski jako takiej. Ja krytykuję Polskę Tuska. I dałem kilka dowodów na słuszność tej krytyki. Jak komuś tych kilka przykładów jest za mało, to mogę ich dać dużo więcej. Try me! (rzucam wyzwanie).
Polska Tuska to obrzydliwość! A winę za to ponoszą ci mieszkańcy Polski - te polactwo, które na niego głosowało.
Bez głupiego polactwa nie było by Tuska, a Polska była by normalnym krajem.
Przykre to, ale taka jest prawda.
A tylko PRAWDA Was (mieszkańców Polski) wyzwoli - przywróci Wam Polskę, z której każdy z nas będzie dumny.

Marian Kałuski

Lubomir - 26.09.12 20:04
Polska nie jest własnością ani jakiegoś tam idioty, ani jakiegoś zdrajcy czy sługusa. Polska jest własnością wszystkich Polaków i należy jej się najwyższy szacunek. Również ze strony Pana, Panie Kałuski.

Wszystkich komentarzy: (17)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

16 Lutego 1939 roku
Urodził się Czesław Niemen (wł. Czesław Wydrzycki), piosenkarz, kompozytor, instrumentalista (zm. 2004)


16 Lutego 1983 roku
Zmarła Kazimiera Iłłakowiczówna, polska poetka. W latach 1926-1935 była sekretarką Józefa Piłsudskiego (ur. 1893)


Zobacz więcej