Piątek 19 Kwietnia 2024r. - 110 dz. roku,  Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 30.12.12 - 17:34     Czytano: [1824]

Macierewicz do prokuratora generalnego


Przewodniczący zespołu parlamentarnego ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej w liście otwartym do prokuratora generalnego apeluje o zmianę prokuratorów nadzorujących śledztwo smoleńskie oraz przyjęcie hipotezy eksplozji jako głównej w badaniu tragedii przez prokuraturę.

W liście otwartym Antoni Macierewicz zwrócił się także do Andrzeja Seremeta o ponowne zbadanie posiadanego przez prokuraturę materiału dowodowego oraz zweryfikowanie nieprawdziwych informacji dotyczących śledztwa smoleńskiego.

Ponadto Antoni Macierewicz przypomniał, że 19 grudnia 2012 r. prokurator generalny na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego przedstawił relację z podejmowanych przez prokuraturę działań w sprawie katastrofy smoleńskiej. Przewodniczący sejmowej komisji ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej wskazał na „szereg błędów, przekłamań i przemilczeń” w zaprezentowanym przez Seremeta stanowisku, które „w sposób zasadniczy deformują obraz działań prokuratury oraz faktyczny stan wiedzy na temat przyczyn i okoliczności, które doprowadziły do tragedii smoleńskiej”.

- Straszliwa i niemająca precedensu w historii świata śmierć prezydenta i prawie całej elity państwowej wymaga szczególnej staranności i odpowiedzialności w badaniu i przedstawianiu wyników śledztwa - czytamy w liście Antoniego Macierewicza do Andrzeja Seremeta.

Antoni Macierewicz podkreśla, że jak najszybciej powinny zostać przeprowadzone badania, pozwalające zidentyfikować rodzaj użytego ładunku wybuchowego, miejsca jego oddziaływania i siły wybuchu oraz zakresu zniszczeń, a przede wszystkim sposób, w jaki został on do prezydenckiego samolotu wprowadzony i zdetonowany.

Ponadto Antoni Macierewicz zadeklarował, że „bez względu na okoliczności”, kierowany przez niego parlamentarny zespół badający okoliczności katastrofy smoleńskiej będzie zawsze wspierał Prokuraturę i organa Państwa we „wszystkich wysiłkach zmierzających do wyjaśnienia okoliczności tej katastrofy”.

Pełna treść listu otwartego Antoniego Macierewicza do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta w najbliższym numerze tygodnika "Gazeta Polska" dostępnym od 2 stycznia.

Niezależna.pl

Wersja do druku

janusz - 12.01.13 2:38
P.Macierewicz zwraca się do generalnego prokuratura Seremeta....Chyba tylko dlatego aby formalności stało się zadość.bo ani p. Macierewicz,czy ktokolwiek znający dotychczasową działalność prokuratury i Seremeta,liczy że w/w podejmie jakiekolwiek dzialania w kierunku właściwej dzialalności prokuratury.Pismo to nabierze znaczenia wówczas gdy w Polsce znowu zacznie obowiązywać prawo a instytucje państwa będą działać zgodnie ze swoim przeznaczeniem.Zdaje sobie z tego p.Macierewicz i prok. Seremet...

Jan - 02.01.13 20:14
Tak po prawdzie to już brakuje słów na temat nieszczęścia tego samolotu. Badania polskich i zagranicznych uczonych stwierdzają jednoznacznie,ze samolot został rozerwany wybuchem bomb zainstalowanych na jego pokładzie.
Były to bomby wypełnione trotylem, jako klasycznym silnym materiałem wybuchowym kruszącym. Znaleziono też cząstki dynamitu. Czyli materiału wybuchowego - także klasycznego,powstającego z nitrogliceryny z mieszaniną trocin lub piaskiem okrzemkowym.Taką bombę zainstalowano na tzw. wypadek nie zdetonowania bomby z trotylu. A to z tej prostej przyczyny,że dynamit jest czulszy na detonatory. Inaczej zapalniki. Detonatory uruchomiono zdalnie za pomocą fal radiowych. Teraz tylko chodzi o odkrycie najtrudniejsze.
A więc kto gdzie i kiedy zainstalował te bomby w tym samolocie? Czemu przed odlotem kontrola samolotu przez specsłużby nie wykryła tych śmiertelnych ładunków?

Robert - 31.12.12 10:30
Co do odwagi rzetelności i poświecenia dla sprawy zamachu smoleńskiego, działania w szerokim spektrum wiedzy politycznej jak i technicznej z zespołami specjalistów - Pan Antoni Maciarewicz, zasługuje na wielkie uznanie.
Natomiast ten list, robi wrażenie że idzie się na zbyt daleko idace uproszczenia i zmiękczanie stanowisk o których decyduje prawo, bez względu na posiadanie immunitetu.
Nie powinno się ponownie weryfikować dotychczasowego śledztwa? i ustaleń Komisji z jej raportami i prokuratorskimi dokumentami końcowymi.
Ten Akt. prawny został dokonany i zamknięty - nie wolno nic poprawiać, fałszowanie publiczne dokumentów? Te dotychczasowe Komisje i raporty, powinny być zaaresztowane i przedmiotem postepowania karnego.
Powinno nastapić, ponowne powołanie zupełnie nowej komisji i śledztwa expertów z udziałem specjalistów miedzynarodowych. Robert

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Kwietnia 1979 roku
Dokonano próby wysadzenia pomnika Lenina w Nowej Hucie.


19 Kwietnia 1899 roku
Zmarł Stanisław Kierbedź, konstruktor mostów (ur. 1810)


Zobacz więcej