Czwartek 13 Grudnia 2018r. - 347 dz. roku,  Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.07.13 - 11:12     Czytano: [1228]

Dyktat państwa prawa


Zdecydowany głos z Jasnej Góry w obronie prymatu prawa Bożego nad prawem stanowionym. – Trzeba bardziej słuchać Pana Boga niż ludzi – przypominał ks. abp Sławoj Leszek Głódź podczas XXI Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.

Metropolita gdański zwrócił uwagę na problem relacji prawa Bożego i ludzkiego wywołany ostatnimi bulwersującymi wypowiedziami najwyższych przedstawicieli władz z prezydentem Bronisławem Komorowskim i marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem na czele. Obaj politycy, a także wtórujące im lewicowe media ustawicznie kwestionują prawo Boże i konieczność osadzenia demokracji na fundamencie wartości chrześcijańskich.

– Ostrożnie z szafowaniem pojęciem państwa prawa – ostrzegł metropolita gdański. Dziś usiłuje się tą wyświechtaną formułką przykryć różne niegodziwości, a nawet największe zbrodnie. – W imię państwa prawa – nacjonalistycznego – jechały pociągi do obozów koncentracyjnych. W imię państwa prawa – socjalistycznego – jechały także zwierzęce wagony na Syberię. W imię państwa prawa ginęli nasi najwięksi rodacy, a wśród nich także księża, w tym ks. Jerzy Popiełuszko – mówił do ponadpółmilionowej rzeszy pielgrzymów ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

– Trzeba bardziej słuchać Pana Boga niż ludzi. To jest podstawowe prawo – podkreślił z mocą metropolita gdański. Obowiązuje zawsze i nieodwołanie, zwłaszcza że dziś społeczeństwo, do którego Radio Maryja i Telewizja Trwam przedzierają się z prawdą, żyje w okresie paradoksów.

– Oto rozwodnicy uczą trwałości małżeństwa i jego świętości. Złodzieje uczą uczciwości. A wrogowie Kościoła, którzy nic nie mają wspólnego z Kościołem, uczą miłości do Pana Boga i Kościoła, jak należy żyć i postępować – nazywał po imieniu patologię postaw ks. abp Głódź.

Do nasilającego się oporu wobec głosu i prawa Bożego nawiązał też w homilii podczas wczorajszej Eucharystii na szczycie jasnogórskim ks. abp Wacław Depo, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP. Metropolita częstochowski odniósł się do konfrontacyjnych słów prezydenta Komorowskiego o tym, że „żyjemy dziś w świecie zróżnicowanym i nie ma jednego prawa Bożego”, oraz marszałka Borusewicza o tym, że pod względem moralnym jest dobro i zło, ale w polityce jest inaczej.

– Efekty negowania Bożego prawa przychodzą może nieco później, ale z tym mocniejszą lawiną złych skutków. Biblijny przekaz jest dramatycznie prosty: odrzucenie Boga i Jego praw zawsze prowadzi do śmierci człowieka – stwierdził metropolita częstochowski.

Ksiądz abp Sławoj Leszek Głódź i ks. abp Wacław Depo dziękowali Rodzinie Radia Maryja za tworzenie cywilizacji prawdy i rozwijanie apostolstwa prawdy. Tajemnica fenomenu tych mediów tkwi w tym, że słuchacze utożsamiają się z nimi, mówiąc: „To jest nasze Radio, to jest nasza Telewizja”.

– I niech tak zostanie – życzył metropolita gdański. – Przed nami wiele zadań – deklarował dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR, wyrażając wielką wdzięczność słuchaczom, że nie dają się zwieść propagandzie przeciwko biskupom i kapłanom.

– My, ludzie wierzący i kochający Pana Boga, wiemy, że nie można żyć na kolanach i nie będziemy przed nikim padać na kolana: przed żadną redakcją, przed żadnym przedstawicielem jakiejś instytucji. Nikt nas do upadania na kolana nie zmusi – zapewnił z mocą ojciec Janusz Sok, prowincjał Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

Małgorzata Rutkowska
Nasz Dziennik

Wersja do druku

Jan - 16.07.13 1:18
Do składników wskazanej przez kś abp L.Głódzia patologii, zaliczyć też takich
duchownych jak Lemański i jemu podobnych,a także szpiclów SB w koloratkach,
by nie nauczali wiernych wiary w Boga,nie spowiadali itp. i wreszcie opuścili
nasz Kościół Boży i poszli sobie do tego,któremu służyli,czyli do diabła!!!
Z Bogiem

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

13 Grudnia 1816 roku
Urodził się Werner von Siemens, niemiecki wynalazca i przemysłowiec (zm. 1892)


13 Grudnia 1981 roku
Ronald Reagan wprowadza sankcje gospodarcze wobec PRL.


Zobacz więcej