Poniedziałek 8 Marca 2021r. - 67 dz. roku,  Imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 28.10.13 - 19:03     Czytano: [1913]

Dział: Nasze zdrowie

Szwedzcy lekarze w Polsce

Szwedzcy lekarze, na praktykach zawodowych w Polsce

Polskie szpitale otwarte dla gości z północy

Polska, posiada dobrą opinię publiczną, jeśli chodzi o sprawy świadczenia usług medycznych. Są one na bardzo wysokim poziomie, a jednocześnie wiążą się z niewysokimi cenami. Jak podają informacje internetowe, ceny za usługi medyczne w Polsce, są częstokroć mniejsze niż jedna trzecia stawek w innych państwach europejskich. Niebawem możemy się więc spodziewać, coraz liczniejszych wizyt pacjentów z zagranicy-

Turystyka medyczna informuje


- We współczesnym świecie, bardzo wiele osób nie posiada ubezpieczenia zdrowotnego.- mówiła Julie Conner specjalistka turystyki medycznej z USA. Wiele zatem pacjentów, zmuszonych jest korzystać z płatnej służby zdrowia. Wspomniani pacjenci, którzy leczą się prywatnie w Polsce, są niezwykle zadowoleni z odebranych usług medycznych. Jest ten fakt bodźcem, aby do Polski napływali pacjenci z innych krajów- dopowiada Joe Kogel ze Szwecji, chirurg naczyniowy.

Zagraniczne problemy kardiologiczne

- Co roku, wykrywa się u pacjentów w Szwecji milion przypadków zaburzeń pracy serca. Leczenie takowych przypadłości kardiologicznych, wiąże się z niesamowitymi kosztami. Jak zatem donosi Joe Kogel, już teraz szukamy tańszego ratunku w Polsce. Zagraniczne leczenie problemów kardiologicznych, to koszt zaczynający się w odpowiednim przeliczeniu od 30 tysięcy dolarów, ale w zależności od kliniki i stosowanych metod może on wynieść nawet 130 tysięcy dolarów. W Polsce podobne leczenie można przeprowadzić za jedną trzecią pierwotnie wymienianej wartości cenowej. Zatem, zachęcać będziemy naszych szwedzkich pacjentów, aby korzystali z wysokiej klasy polskich metod leczenia - kończy szwedzka specjalista chirurg.

Moim zdaniem

- Od trzynastu lat pracuję w Szwecji, na kontrakcie budowlanym. Moja żona miała zapalenie żył kończyn dolnych, zatem wstępne jej leczenie w Szwecji, kosztowało nas wielomiesięczny mój zarobek. Aby zatem szukać medycznego ratunku dla mojej żony, postanowiliśmy pojechać do Polski, by tam tą patologiczną przypadłością, zajęli się polscy lekarze specjaliści. Po miesięcznej kuracji, powróciliśmy do Szwecji i zarówno żona jak i ja jesteśmy zadowoleni z leczenia, jakiemu poddała się moja żona w Polsce. Tanio i solidnie, to możemy powiedzieć na ten temat- relacjonuje Andrzej Tolak.

Szwedzi jadą do Polski

Jak zatem widzimy, zainteresowanie polskimi usługami medycznymi nieodwołalnie przejawiają Szwedzi. - Polskie placówki medyczne mają ogromny potencjał - mówiła Liza Zetterberg Ravel firmy CE Travel AB ze Szwecji. - Dla nas liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo pacjenta, czyli wykwalifikowany personel – relacjonuje kobieta. Jako najatrakcyjniejsze usługi medyczne, z których Szwedzi chętnie skorzystaliby w Polsce, Liza Zetterberg wymienia stomatologię i zabiegi dentystyczne, operacje serca i opiekę kardiologiczną, a także operacje i zabiegi kolan, żył i bioder. Na pomoc lekarską w takim zakresie Szwedzi muszą czekać w kolejkach miesiącami albo też płacić, astronomiczne kwoty w prywatnych klinikach.

Mało polskich lekarzy

Jak donoszą polskie media, szwedzcy lekarze, także chcą pracować w Polsce, ponieważ mniej jest tu polskiej kadry medycznej zatem, warunki do nabycia lekarskiej praktyki, są o wiele dogodniejsze niż w Szwecji. Wiąże się ten fakt z tym, iż już w niedługim czasie, możemy spodziewać się wizyt zarówno pacjentów, jak też i lekarzy, z drugiej strony morza Bałtyckiego.

Co na to szwedzcy pacjenci

Przy wyborze kraju, w którym chciałbym być leczony względnie dobrze konsultowany, ważnych jest kilka czynników, a mianowicie: moje bezpieczeństwo, jakość usług i kompetencje lekarzy, cena usług, ale także infrastruktura i ogólnie warunki turystyczne. Polska wypada na tym tle świetnie, ale rodzime placówki nie będą przyciągać klientów zza granicy, dopóki nie zapewnią sobie odpowiedniej reklamy – dopowiada Z. Telloda ze Szwecji.

Do korzystania z usług medycznych w Polsce zachęca cudzoziemców konsorcjum w składzie: Europejskie Centrum Przedsiębiorczości, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Ameds Centrum. Program „Promocja branży turystyki medycznej", jest wspierany przez Ministerstwo Zdrowia, które także zachęca szwedzkich lekarzy na polskie praktyki zawodowe.

Ewa Michałowska - Walkiewicz

Wersja do druku

Jan Orawicz - 07.11.13 20:11
Panie Zbych szanujmy się jako Polacy. Za dużo różnego rodzaju uszczypliwości.
Ja mieszkam w Ameryce i muszę szczerze przyznać,że Amerykanie się szanują!
Krzywym okiem przyglądają nam się Polakom, jak my często sami siebie, tu na obczyżnie brzydko traktujemy. Zwracając na to uwagę, muszę przyznać,że sam nie jestem świętoszkiem,bo od czasu do czasu i ze mnie wykapnie jadzik
na drugiego Człowieka. Ale staram się usilnie o to,by zwalczyć w sobie takie
brzydkie pobudki. Tak czasami myślę ,że te minusowe przywary załapaliśmy w bardzo ciężkich czasach, w jakich znalazła się nasza Ojczyzna. Przecież sporo lat bombardowała nas kultura zaborców, powodując wyrwy w naszej rodzimej
kulturze. 5O lat był niszczona Ostoja naszej rdzennej kultury, oparta na Dekalogu. Nasz Kościół był cały czas pod lupą zaborców. Ten przykry spadek odziedziczyliśmy po nich. To jest temat rozległy,a zarazem głęboki,bo jest z wieloma ważnymi wątkami,które legły u podstaw naszej obecnej moralności.
To są dość subtelne czynniki,by - je tak na oko zauważyć. Pozdrawiam

Lubomir - 07.11.13 17:15
Re: zbych Skrzyżowanie osła z kobyłą nazywa się mułem, a ty najwyraźniej demonstrujesz, że jesteś kimś takim. Zdarza się, że pies wabi się czarek a kucyk - tadek. Jednak imię własne ludzi pisze się z dużej litery, np Zbigniew, Zbyszek czy Zbyszko . Zaś słowo odnoszące się do Szwecji pisze się 'szwedzki', a nie 'szwecki'. Nie ośmieszaj się i nie pchaj się na afisz. Szukaj stronników w wykupionym przez kapitał niemiecki 'Onecie'. Tam chamstwo i sianie zamętu, cieszą się wielkim uznaniem.

zbych - 07.11.13 15:47
lubomir . Tobie nawet szwecki lekarz nie jest w stanie pomoc

Lubomir - 29.10.13 17:20
Szwedzi, zarówno lekarze jak i chorzy muszą uwijać z wizytami w Polsce, póki euronaziści nie zlikwidują większości polskich szpitali i klinik, pod pozorem jakiejś irracjonalnej restrukturyzacji.

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

08 Marca 1968 roku
Wiec studencki na Uniwersytecie Warszawskim zapoczątkował tzw. wydarzenia marcowe


08 Marca 1917 roku
Urodziła się Hanna Skarżanka, polska aktorka (zm. 1992)


Zobacz więcej