Środa 1 Kwietnia 2020r. - 92 dz. roku,  Imieniny: Grażyny, Zygmunta

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.03.14 - 10:36     Czytano: [1829]

Dział: Interwencje

Sukces akcji !

British Airways rezygnuje z wyświetlania filmu UMUV!

26 lutego otrzymaliśmy informację od British Airways o wycofaniu z programu “In Flight Entertainment” niemieckiego, rasistowskiego paszkwilu na Polskę i Polaków.

Tym samym brytyjski narodowy przewoźnik uznał polską argumentację o obelżywym, oszczerczym i rasistowskim charakterze tego filmu, zwróconym przeciwko Narodowi Polskiemu i żołnierzom Armii Krajowej.

Jest to istotny sukces Reduty, a równocześnie istotny argument w walce o dobre imię AK i Polski. Zarówno recenzja z New York Timesa jak i dzisiejsza decyzja BA uwidaczniają rzeczywisty charakter tego filmu.

Dziękujemy wszystkim sygnatariuszom protestu. Równocześnie zastrzegamy, że dopóki BA rzeczywiście nie usuną tego filmu z pokładów samolotów jesteśmy cały czas gotowi wznowić protest według przygotowanego harmonogramu. Nasze polskie doświadczenie mówi nam, że w kontaktach z Albionem liczą się fakty, a nie deklaracje.

Maciej Świrski
Reduta Dobrego Imienia

.........................

Poniżej tekst protestu w tej sprawie

„Unsere Mütter…” na pokładach samolotów British Airways. Bojkot!

British Airways uczestniczy w szkalowaniu Armii Krajowej. Reduta Dobrego Imienia wzywa do bojkotu!

Na pokładach British Airways rozpoczęto wyświetlanie niemieckiego filmu szkalującego Armię Krajową – „Unsere Mütter, unsere Väter” w ramach programu „In Flight Entertainment” czyli programu uprzyjemniania lotu.

British Airways przewozi rocznie miliony pasażerów (według dostępnych danych np. w 2012 roku – 37,5 mln). Wyświetlanie filmu UMUV na pokładach samolotów BA spowoduje, że pasażerowie, niejednokrotnie pierwszy raz słyszący o Armii Krajowej nabędą fałszywego przekonania nie tylko o charakterze największej armii podziemnej II wojny światowej, ale także o przebiegu II wojny światowej i charakterze narodowym Polaków.

Reduta Dobrego Imienia zwróciła się do władz British Airways o odstąpienie od zamiaru wyświetlania szkalującego serialu. Jednym z powodów jest m.in. nie tylko jawnie szkalujący charakter miniserialu, lecz także fakt, że BA będące narodowym przewoźnikiem lotniczym w Wielkiej Brytanii powinny z wielką ostrożnością podchodzić do wszystkich zdarzeń mających charakter obrażania uczuć jakiejkolwiek mniejszości. Znane są przypadki błyskawicznej reakcji BA w momencie urażenia uczuć Azjatów przez personel BA. Na monity ze strony Polaków BA odpowiedziało zdawkowym pismem działu kontaktu z klientami.

Przyszedł czas bardziej zdecydowanych działań – oprócz listów protestacyjnych do zarządu BA, które można podpisywać poprzez stronę www Reduty Dobrego Imienia (http://reduta-dobrego-imienia.pl/?p=670) trzeba rozpocząć bojkot konsumencki British Airways oraz bojkot obsługi tych linii lotniczych.

Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom wzywa wszystkich, którzy chcą być solidarni z obrażanymi żołnierzami Armii Krajowej, aby nie korzystali z linii lotniczych British Airways.

Jeśli mają wpływ na zakup biletów lotniczych do podróży służbowych – aby odstąpili od ich zakupu do czasu, aż szkalowanie Armii Krajowej na pokładach BA się zakończy. Dotyczy to szczególnie kierowników instytucji państwowych, posłów i senatorów, pracowników ministerstw i innych agend rządowych oraz firm z udziałem Skarbu Państwa.

Pracowników służb obsługujących na lotniskach samoloty BA lub mającymi styczność z załogami samolotów BA (Straż Graniczna, Służba Celna, Urząd Lotnictwa Cywilnego, pracownicy portów lotniczych,) wzywamy, aby wypełniali swoje obowiązki szczególnie sumiennie, zgodnie ze WSZYSTKIMI procedurami przewidzianymi w stosunku do załóg i samolotów, tak, aby BA odczuło, że Państwo Polskie zwraca uwagę na to jaki jest stan British Airways, linii lotniczych biorących udział w szkalowaniu historii kraju, którego obywatele przelewali krew w obronie Wielkiej Brytanii.

Wzywamy kooperantów BA w Polsce, aby w kontaktach BA, zarówno na poziomie oficjalnym jak i prywatnie uświadamiali pracownikom BA jakiego rodzaju uczynków dopuszcza się ich pracodawca.

Wzywamy polskich pracowników BA, zarówno w Kraju jak i za granicą, aby w ramach codziennych kontaktów z kierownictwem firmy żądali zaprzestania zniesławiania Armii Krajowej.

Wzywamy czytelników do wysyłania protestów nie tylko poprzez stronę WWW Reduty, ale także pisemnie na adres BA w Polsce (podany na końcu niniejszego apelu) oraz o dzwonienie z protestami na numery telefoniczne podawane przez BA do obsługi klientów – zablokujmy je, niech oszczercy nie robią interesów w Polsce i z Polakami.

Wzywamy Polaków w Wielkiej Brytanii do wysyłania protestów do władz British Airways.

Reduta Dobrego Imienia planuje jeszcze inne działania, o których ze zrozumiałych względów będzie informować w terminie późniejszym.

Maciej Świrski
Prezes Zarządu
Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom

Wersja do druku

Lubomir - 05.03.14 12:08
Swego czasu dużo mówiło się o hitleryzacji brytyjskiej oświaty. Chodziło o ponadprzecietną ilość publikacji i wydawnictw brytyjskich - poświęconych Niemcom, Hitlerowi, hitlerowcom i hitlerowskim obozom zagłady. Rzecz jasna apelowano o zmianę proporcji na rzecz wiedzy o Wielkiej Brytanii i Brytyjczykach. Dzisiaj znów ożył temat hitleryzacji...Istnieje wielka potrzeba degermanizacji europejskich mediów. Europa nie może zachłystywać się niemieckimi sukcesami, niemieckim: 'Deutschland, Deutschland ueber alles', czy niemiecką:'Ode an die Freude'.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

01 Kwietnia 1896 roku
Urodziła się Pola Gojawiczyńska, pisarka ("Dziewczęta z Nowolipek") (zm. 1963)


01 Kwietnia 1548 roku
Zmarł Zygmunt I Stary, wielki książę litewski i król Polski (ur. 1467)


Zobacz więcej