Niedziela 5 Lipca 2020r. - 187 dz. roku,  Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.03.14 - 10:36     Czytano: [1843]

Dział: Interwencje

Sukces akcji !

British Airways rezygnuje z wyświetlania filmu UMUV!

26 lutego otrzymaliśmy informację od British Airways o wycofaniu z programu “In Flight Entertainment” niemieckiego, rasistowskiego paszkwilu na Polskę i Polaków.

Tym samym brytyjski narodowy przewoźnik uznał polską argumentację o obelżywym, oszczerczym i rasistowskim charakterze tego filmu, zwróconym przeciwko Narodowi Polskiemu i żołnierzom Armii Krajowej.

Jest to istotny sukces Reduty, a równocześnie istotny argument w walce o dobre imię AK i Polski. Zarówno recenzja z New York Timesa jak i dzisiejsza decyzja BA uwidaczniają rzeczywisty charakter tego filmu.

Dziękujemy wszystkim sygnatariuszom protestu. Równocześnie zastrzegamy, że dopóki BA rzeczywiście nie usuną tego filmu z pokładów samolotów jesteśmy cały czas gotowi wznowić protest według przygotowanego harmonogramu. Nasze polskie doświadczenie mówi nam, że w kontaktach z Albionem liczą się fakty, a nie deklaracje.

Maciej Świrski
Reduta Dobrego Imienia

.........................

Poniżej tekst protestu w tej sprawie

„Unsere Mütter…” na pokładach samolotów British Airways. Bojkot!

British Airways uczestniczy w szkalowaniu Armii Krajowej. Reduta Dobrego Imienia wzywa do bojkotu!

Na pokładach British Airways rozpoczęto wyświetlanie niemieckiego filmu szkalującego Armię Krajową – „Unsere Mütter, unsere Väter” w ramach programu „In Flight Entertainment” czyli programu uprzyjemniania lotu.

British Airways przewozi rocznie miliony pasażerów (według dostępnych danych np. w 2012 roku – 37,5 mln). Wyświetlanie filmu UMUV na pokładach samolotów BA spowoduje, że pasażerowie, niejednokrotnie pierwszy raz słyszący o Armii Krajowej nabędą fałszywego przekonania nie tylko o charakterze największej armii podziemnej II wojny światowej, ale także o przebiegu II wojny światowej i charakterze narodowym Polaków.

Reduta Dobrego Imienia zwróciła się do władz British Airways o odstąpienie od zamiaru wyświetlania szkalującego serialu. Jednym z powodów jest m.in. nie tylko jawnie szkalujący charakter miniserialu, lecz także fakt, że BA będące narodowym przewoźnikiem lotniczym w Wielkiej Brytanii powinny z wielką ostrożnością podchodzić do wszystkich zdarzeń mających charakter obrażania uczuć jakiejkolwiek mniejszości. Znane są przypadki błyskawicznej reakcji BA w momencie urażenia uczuć Azjatów przez personel BA. Na monity ze strony Polaków BA odpowiedziało zdawkowym pismem działu kontaktu z klientami.

Przyszedł czas bardziej zdecydowanych działań – oprócz listów protestacyjnych do zarządu BA, które można podpisywać poprzez stronę www Reduty Dobrego Imienia (http://reduta-dobrego-imienia.pl/?p=670) trzeba rozpocząć bojkot konsumencki British Airways oraz bojkot obsługi tych linii lotniczych.

Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom wzywa wszystkich, którzy chcą być solidarni z obrażanymi żołnierzami Armii Krajowej, aby nie korzystali z linii lotniczych British Airways.

Jeśli mają wpływ na zakup biletów lotniczych do podróży służbowych – aby odstąpili od ich zakupu do czasu, aż szkalowanie Armii Krajowej na pokładach BA się zakończy. Dotyczy to szczególnie kierowników instytucji państwowych, posłów i senatorów, pracowników ministerstw i innych agend rządowych oraz firm z udziałem Skarbu Państwa.

Pracowników służb obsługujących na lotniskach samoloty BA lub mającymi styczność z załogami samolotów BA (Straż Graniczna, Służba Celna, Urząd Lotnictwa Cywilnego, pracownicy portów lotniczych,) wzywamy, aby wypełniali swoje obowiązki szczególnie sumiennie, zgodnie ze WSZYSTKIMI procedurami przewidzianymi w stosunku do załóg i samolotów, tak, aby BA odczuło, że Państwo Polskie zwraca uwagę na to jaki jest stan British Airways, linii lotniczych biorących udział w szkalowaniu historii kraju, którego obywatele przelewali krew w obronie Wielkiej Brytanii.

Wzywamy kooperantów BA w Polsce, aby w kontaktach BA, zarówno na poziomie oficjalnym jak i prywatnie uświadamiali pracownikom BA jakiego rodzaju uczynków dopuszcza się ich pracodawca.

Wzywamy polskich pracowników BA, zarówno w Kraju jak i za granicą, aby w ramach codziennych kontaktów z kierownictwem firmy żądali zaprzestania zniesławiania Armii Krajowej.

Wzywamy czytelników do wysyłania protestów nie tylko poprzez stronę WWW Reduty, ale także pisemnie na adres BA w Polsce (podany na końcu niniejszego apelu) oraz o dzwonienie z protestami na numery telefoniczne podawane przez BA do obsługi klientów – zablokujmy je, niech oszczercy nie robią interesów w Polsce i z Polakami.

Wzywamy Polaków w Wielkiej Brytanii do wysyłania protestów do władz British Airways.

Reduta Dobrego Imienia planuje jeszcze inne działania, o których ze zrozumiałych względów będzie informować w terminie późniejszym.

Maciej Świrski
Prezes Zarządu
Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom

Wersja do druku

Lubomir - 05.03.14 12:08
Swego czasu dużo mówiło się o hitleryzacji brytyjskiej oświaty. Chodziło o ponadprzecietną ilość publikacji i wydawnictw brytyjskich - poświęconych Niemcom, Hitlerowi, hitlerowcom i hitlerowskim obozom zagłady. Rzecz jasna apelowano o zmianę proporcji na rzecz wiedzy o Wielkiej Brytanii i Brytyjczykach. Dzisiaj znów ożył temat hitleryzacji...Istnieje wielka potrzeba degermanizacji europejskich mediów. Europa nie może zachłystywać się niemieckimi sukcesami, niemieckim: 'Deutschland, Deutschland ueber alles', czy niemiecką:'Ode an die Freude'.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05 Lipca 1921 roku
Zakończyło się III Powstanie Śląskie, które wpłynęło na korzystną dla Polski zmianę podziału Górnego Śląska


05 Lipca 1920 roku
Urodził się Ignacy Machowski, polski aktor (zm. 2001)


Zobacz więcej