Poniedziałek 8 Marca 2021r. - 67 dz. roku,  Imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 05.06.14 - 19:33     Czytano: [2208]

Dział: Nasze zdrowie

Eutanazja po belgijsku

W Belgii co miesiąc w wyniku eutanazji ginie 150 osób!


Gwałtownie rośnie liczba eutanazji w Belgii. Codziennie dokonuje się w tym kraju 5 osób. Co więcej niemal w 1/3 przypadków eutanazji dokonuje się bez zgody „pacjenta”. Amerykański bioetyk Wesley J. Smith twierdzi, że jest to jaskrawy dowód na istnienie zjawiska, które można określić jako cywilizacja śmierci.

Liczba eutanazji przeprowadzanych w Belgii wzrosła w ubiegłym roku o 27 proc. W 2013 r. dokonano 1816 eutanazji. Tymczasem w 2012 było ich 1432. Oznacza to wzrost o 26,8 proc.

Wbrew twierdzeniom postępowców eutanazji są poddawani nie tylko ciężko chorzy. Zabijani są także starsi, osoby z zaburzeniami psychiatrycznymi czy np. „zdesperowani transseksualiści”. Co więcej, liczne przypadki eutanazji są dokonywane bez zgody pacjenta. Dowodzą tego dane Canadian Medical Association. Zgodnie z nimi aż w 32 proc. przypadków eutanazji dokonano bez zgody pacjenta. O panującej w Belgii kulturze śmierci świadczą też inne statystyki. Zgodnie z nimi co czwarty pacjent, który ulega odwodnieniu, jest w ten sposób zabijany wbrew jego woli.

W lutym 2014 r. belgijski parlament zezwolił na eutanazję śmiertelnie chorych dzieci. Belgia stała się pierwszym krajem świata z tak "liberalnym" prawem. W Holandii nieletni mogą decydować o swojej śmierci, pod warunkiem, że ukończyli 12 lat. W Belgii nie ma takiego wymogu. Wystarczy uznanie dziecka za zdolnego do podjęcia decyzji i opinia psychologa.
Źródło: nationalinterest.org
Mjend

PCh24.pl

Wersja do druku

Jonhson Konserwa - 11.12.14 6:56
Z tego co wiem muslimy siegaja w belgii powoli ale siegaja po wladze i tak samo jak katolicy nie toleruja eutanazji jak wprowadza szariat i kalifat belgistanu to o zgode urzedasow z pe nie beda pytac o zgode zapowiada sie ciekawy spektakl rodem isis zycze belgom powodzenia eutanazja w muzulmanskim wydaniu bez zastrzyku i swiadczen tylko kosa i kula w leb niech belgia kopie dalej grob zycze frajerom powodzenia nie zal mi ich

Agamemnon - 09.06.14 10:01
Kto odpowiada za ten stan rzeczy. Bruksela. Tam znajduje się centrum ludobójcze.

Agamemnon - 07.06.14 15:52
U władzy utrzymują się ludzie będący na niskim poziomie intelektualnym oraz o niewystarczającej formacji moralnej.
Naruszenie prawa do życia ujawnia te władze jako nieetyczne i stawia je w rzędzie zbrodniarzy.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

08 Marca 1822 roku
Urodził się Ignacy Łukasiewicz, aptekarz, pionier przemysłu naftowego (zm. 1882)


08 Marca 1761 roku
Urodził się Jan Potocki, polski pisarz, podróżnik, polityk, historyk (zm. 1815)


Zobacz więcej