Czwartek 18 Lipca 2019r. - 199 dz. roku,  Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.06.14 - 13:22     Czytano: [1486]

„Tuska misja to dymisja”

- naród wychodzi na ulice. Antyrządowe manifestacje w całej PolsceO jedności prawicy, której nie było od lat podczas manifestacji, a także niezapomnianym widoku podskakujących wspólnie starszych pań i panów wspólnie z młodzieżą - mówi portalowi niezalezna.pl Dariusz Walusiak, reżyser, w latach 80. członek antykomunistycznej opozycji.


Brałeś udział we wtorkowej antyrządowej manifestacji w Krakowie. Ulicami Krakowa przeszło kilka tysięcy osób z różnych ugrupowań w zgodzie i jedności.
Tak. Ważne było to, że nie było de facto jednego organizatora, ale ponad 20 różnych organizacji szeroko pojętej prawicy wezwało do uczestnictwa w tej demonstracji. Było więc m.in. Prawo i Sprawiedliwość, Klub Gazety Polskiej, Studenci dla Rzeczypospolitej, KPN „Solidarność”, Kongres Nowej Prawicy, Prawica Rzeczypospolitej po ugrupowania narodowe jak Młodzież Wszechpolska czy Narodowe Odrodzenie Polski czy ONR. Wcześniej raczej każdy osobno organizował swoje protesty, a teraz nastąpiło zjednoczenie tych środowisk.

Jaki był tzw. przekrój wiekowy?
Było bardzo dużo młodzieży, przede wszystkim studenckiej. W ich imieniu przemawiał Paweł Kurtyka pod Krzyżem Katyńskim, gdzie rozpoczęła się manifestacja. Byli też kibice Wisły Kraków krzyczący: „Donald matole, twój rząd obalą kibole”, jak i kibice Cracovii. Szli również byli opozycjoniści, a także ludzie starsi.

Co utkwiło ci w pamięci?
Właśnie ta jedność, której nie było od lat. Tak jak kiedyś Pomarańczowa Alternatywa ośmieszała komunistyczny system i rozładowywała atmosferę gdy pojawiała się milicja, tak we wtorek taką rolę spełniało hasło: „Kto nie skacze ten za Tuskiem hop, hop, hop”. Niezapomniany był widok podskakujących wspólnie starszych pań i panów wspólnie z młodzieżą. Oprócz tego jednoczyła nas też pamięć o Żołnierzach Wyklętych i hasła: „Cześć i chwała bohaterom” czy „Bóg, Honor i Ojczyzna”. Na całej trasie manifestantom towarzyszyła policja gotowa do akcji, ale było spokojnie. To był protest wielopokoleniowy, bo szły w nim całe rodziny. My też byliśmy całą rodziną, z 4-letnim synem.

Co jeszcze skandowano?
Zapamiętałem: „Tusk ty łotrze w Krakowie nikt cię nie poprze”, „Gród Kraka wolny od lewaka”, „Rząd pod sąd”, „Tuska misja to dymisja”, „Platforma śmiecie wy naród oszukujecie”.

Jak zakończyła się demonstracja?
Pod urzędem wojewódzkim, gdzie stał kordon policyjny rozwiązano demonstracje po odśpiewaniu Roty i hymnu narodowego. Na koniec zapowiedziano kontynuowanie protestu jeżeli rząd nie poda się do dymisji. Krzyczano „Wrócimy po was”. Ważne, aby nie dać się podzielić, bo widzimy przecież co robi rząd, jak „szanuje” Polaków.

Niezależna.pl
Zdjęcia z demonstracji: Julia Popławska- Walusiak

       Wersja do druku

Rudy Maniek - 26.09.14 0:54
Agamemnon o jakie błędy J.Kaczyńskiego chodzi tobie?
Przestań mętlkiować! Zostaw wreszcie w spokoju, tak
wspaniałych Polaków i PATRIOTÓW JAK KACZYŃSCY!
Czepiasz się tych Polaków solidarnościowców,niczym
rzep psiego ogona! A za to,że uznali Wielgusa, jako TW
w koloratce.Ale tego z palca nie wyssali,bo są w IPN
na to dowody i to tak, jasne jak czerwcowe słońce na
błękicie!! Wychodzi na to,że obstaje szuja za szują!
Proszę, pokaż dowody,że Wielgus nie był TW!

Rudy Maniek - 25.09.14 23:25
Agamemnon nie czepiaj się J.Kaczyńskiego!! Ponieważ widać,że robisz to
odpłatnie! Jak prezydentami i premierami wiadomo kto był, to ciebie spod
ksywy Agamemnon nie było, jako krytykanta. O,zapewne tamci odpowiadali
tobie,bo byli w 2 kolorach - czerwoni i różowi!! Jeden Kaczyński już dawno
poległ wiadomo z czyjej łapy,a żyjący Jego brat wadzi,że jeszcze żyje!!!
Muszę przyznać,że tow. Agamemnona nigdzie nie zauważyłem,by wyraził
ubolewanie Polaka nad stratą polskiego Prezydenta J. Kaczyńskiego.A zatem,
trudno się dziwić,że szczypią go patrzydła na widok dr J.Kaczyńskiego.
No ale, pod ksywą zgrywa bohatera. Czemu nie pokażesz swego imienia i nazwiska? Takich cwaniaków spod ksywy trudno jest honorować. To są
szpiclowaci!!

Agamemnon - 25.09.14 18:16
Nikt na Kaczyńskiego nie wylewa pomyj. Na nikogo nie wolno, wylewać pomyj. Natomiast trzeba mówić prawdę o Kaczyńskim również, a to dlatego, że jego błędy ważą losy Polski. Ten , kto namawia, lub wywiera jakiekolwiek nacisk, by o Kaczyńskim pisać dobrze z pominięciem tego co mam ufundował przygotowuje grunt do następnych jego błędów. Przeciwnik wykorzysta każdy jego błąd , tak jak to wykorzystały ośrodki antypolskie i bez trudu dokonały wrogiego przejęcia władzy w Polsce. Jeśli piszemy o tych błędach to tylko dlatego, by ten zechciał w swojej łaskawości ich raczej nie powielać. A są to błędy szkolne.

MariaN - 01.07.14 13:06
Ja już dawno mówiłem, wręcz krzyczałem, aby prawica nareszcie się zjednoczyła. Ponieważ do tworzenia jakiejkolwiek inicjatywy potrzebne są obecnie pieniądze i to duże, cała odpowiedzialność za jednoczenie spada czy ktoś chce czy nie na PiS. I ten, kto będzie znów wylewał pomyje na Kaczyńskiego i innych z jego partii w nadchodzącym okresie, kiedy Partię Obłudy należy dobić, będzie sprzymierzeńcem Tuska. Niestety, za mało czasu jest aby powstało coś nowego

Lubomir - 28.06.14 13:40
Polacy często uważają, że z dwojga złego lepszą sytuacją jest obecność w publicznej przestrzeni Polski - germanofilów, niż rusofilów. 'Deutsche Bank' , 'Raiffeisen Bank' czy 'Volkswagen Bank' przynajmniej udzielą kredytu na zakup starego mercedesa czy volkswagena. Rosyjskie banki nie są tak wszechobecne w Polsce i nie dają tylu szans na 'szybki dobrobyt'. Jednak to Polska musi być epicentrum projektów dotyczących rozbudowy a nie likwidacji polskiego rynku pracy, nie likwidacji polskiego systemu bankowo-finansowego. Niemieccy doradcy, podobnie jak niemieccy agenci dążą do całkowitej germanizacji i likwidacji Polski a nie do odrodzenia potęgi Rzeczypospolitej Polskiej. We wszechstronnym rozkwicie Rzeczypospolitej Polskiej znakomicie uczestniczyli w przeszłości Włosi i ich przede wszystkim należałoby zaprosić do wszechstronnej kooperacji. Odrodzenie nie byłoby nigdy i nigdzie możliwe bez Włochów. W ostatnim czasie zlikwidowano we Włoszech 120 tysięcy fabryk. Wiele z nich z powodzeniem mogłoby kontynuować swoją działalność w Polsce i w krajach ościennych Rzeczypospolitej Polskiej. Włosi to wróg nr 1 niemieckiego euronazizmu. Przeszkodą na drodze do ustanowienia niemieckiej Europy jest zarówno Watykan ze swoim krzyżem i świętymi, jak i Rzym z cywilizacją europejską. Ale przecież dla Polski Włochy mogą być sojusznikiem nr 1 w Europie. Tak było w czasach naszego duchowego przewodnika JPII. Tak może być nadal. Odnowa Polski czy Europy bez udziału Włoch, to rzecz niemożliwa do spełnienia.

Stary-nowy - 28.06.14 13:20
Lubomirze napisałeś: "Odnowa Rzeczypospolitej Polskiej idzie w parze z odnową Europy".
Niech nas Bozia broni od tej odnowy - takiej odnowy - jaka ma miejsce w europejskim eurokołchozie z niemiecką lokomotywą z siedzibą w Brukseli. To stamtąd płyną dyrektywy jak "odnowić" Rzeczpospolitą i to tak, żeby zniknęła z niej polskość, nasza WIARA i to wszystko co polskie i piękne...
To już raczej wolę przyjąć tezę p. Orawicza, że "Naród (jest) w większości po hipnozie" - niestety - a pisaniem tylko na wiwat - my tego Narodu nie przebudzimy - nie odnowimy.
Odnowę należy zacząć od budowy solidnych fundamentów prawnych, ekonomicznych, moralnych, edukacyjnych i od solidnej pracy nad duchową odnową każdego Polaka - w tym nas samych - piszących internautów.
S-n

Jan Orawicz - 26.06.14 22:15
Szanowna Pani Julio,tylko kto sprawi te dymisję Tuska?
Naród w większości po hipnozie, zadanej przez wiadomych
hipnotyzerów, nie jest zdolny do szerszego otwarcia oczu.
A hipnotyzerzy nie próżnują!! Inaczej cała ta paka draka, na
czele ze swoim pakowcem-drakowcem byłaby, już tam,gdzie
dla bezpieczeństwa państwa być powinna !! Pozdrawiam

Lubomir - 26.06.14 22:10
Wszystko zależy jakie decyzje zapadną w centrum dowodzenia w Berlinie. Być może we Franfurcie nad Odrą albo we Frankfurcie nad Menem tresowana jest kolejna nocna zmiana antypolskiej sztafety. Ważne, że Polska budzi się do życia. Odnowa Rzeczypospolitej Polskiej idzie w parze z odnową Europy. Niemieckim hegemonom stawiają tamę zarówno Włosi, jak i Brytyjczycy. Każde z tych państw jest w stanie odegrać o wiele bardziej pozytywną - cywilizacyjną rolę w Europie, niż egoistyczne i ultranacjonalistyczne Niemcy.

Wszystkich komentarzy: (8)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Lipca 1925 roku
W Niemczech ukazała się książka Adolfa Hitlera "Mein Kampf".


18 Lipca 1948 roku
Urodził się Jan Chrapek, polski duchowny katolicki, biskup radomski. Zginął w wypadku samochodowym w 2001 roku


Zobacz więcej