Poniedziałek 8 Marca 2021r. - 67 dz. roku,  Imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.07.14 - 16:40     Czytano: [2022]

Dział: Nasze zdrowie

Niepowtarzalna godność

osoby ludzkiejOświadczenie Caritas Polska w sprawie aktualnych działań i dyskusji w wymiarze publicznym dotyczących osoby ludzkiej oraz świadczeń medycznych na jej rzecz


OŚWIADCZENIE


Caritas od 25 lat posługuje chorym, niepełnosprawnym, dzieciom i terminalnie chorym. Caritas Polska z niepokojem obserwuje toczącą się w kraju dyskusję oraz podejmowane decyzje w sferze realizacji praw do ochrony i opieki nad ludźmi chorymi, niezależnie od ich wieku i stanu rozwojowego.

Caritas w Polsce to instytucje bardzo dobrze rozpoznawalne i cieszące się zaufaniem w społeczeństwie, przede wszystkim dzięki realizacji misji niesienia pomocy potrzebującym bez względu na ich wyznanie, rasę i narodowość. Jedną z form pomocy są Stacje Opieki Caritas, które świadczą pomoc przewlekle chorym, niepełnosprawnym, starszym. Praca ta ma charakter wielowymiarowy, obejmując nie tylko świadczenia medyczne, ale też wsparcie społeczne i duchowe. Ta działalność cieszy się szacunkiem nie tylko chorych, ale też lokalnych społeczności oraz władz, które wielokrotnie publicznie dawały temu wyraz.

Z ogromną troską traktujemy próby ograniczania wolności sumienia czy ośmieszania osób i działań, promujących ogólnoludzkie wartości na czele z prawem do życia i jego ochrony. Jako ważną i pilną sprawę widzimy potrzebę bardziej efektywnego wykorzystania funduszy i nakładów na działalność medyczno-opiekuńczą i ochrony zdrowia.

Zwracamy się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, mediów oraz władz o tworzenie klimatu wzajemnego szacunku w dyskusji, z uwagi na niepowtarzalną godność osoby ludzkiej niezależnie od jakości jej życia, uwzględniając zarówno dobro każdego człowieka, jak i całego społeczeństwa.

Z wyrazami szacunku
Ks. Marian Subocz
Dyrektor Caritas Polska

Wersja do druku

Lubomir - 04.07.14 23:10
'Caritas Polska' jeszcze się broni. Jeszcze symbolizuje ją Chrystusowy krzyż. Polskie 'Pogotowie Ratunkowe' najwyraźniej już skapitulowało przed masonami, satanistami i innymi poganami. Na polskich karetkach pogotowia nie ma już krzyży, są natomiast symbole pogańskiego bożka Eskulapa. Chyba na wniosek rzymskiej masonerii. Tam gdzie są Boży ludzie, tam w pobliżu czai się najwyraźniej szatan.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

08 Marca 2009 roku
Zmarł prof. Zbigniew Religa, wybitny chirurg, były min. zdrowia, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Chorował na nowotwór płuc


08 Marca 1761 roku
Urodził się Jan Potocki, polski pisarz, podróżnik, polityk, historyk (zm. 1815)


Zobacz więcej