Niedziela 5 Lipca 2020r. - 187 dz. roku,  Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 07.07.14 - 10:01     Czytano: [1757]

Dział: Interwencje

Proces polityczny w Myślenicach

KONFEDERACJA POLSKI NIEPODLEGŁEJ
„NIEZŁOMNI”www.slomka.bloog.pl
www.kpn-1979.pl


Katowice, 6 lipca 2014 r.


ZAPRASZAMY

7 lipca (poniedziałek) godz. 12.00 ogłoszenie wyroku w głośnym procesie politycznym III RP w sądzie w Myślenicach pod Krakowem.


KULISY SPRAWY

Sześć lat temu, 17 lipca 2008 roku, zakończył się proces A.Słomki oskarżonego przez prokuraturę w Katowicach o sfałszowanie własnego podpisu (!) na podstawie „ekspertyzy” biegłej - wieloletniej pracownicy laboratorium kryminalistycznego MO i SB. Wobec zgodnej opinii sądowych ekspertów o fałszywości opinii biegłej Sąd Rejonowy uniewinnił A. Słomkę.

Prokuratura nie wniosła apelacji.

W dniu ogłoszenia wyroku Prezes Sądu Rejonowego Katowice Zachód Krzysztof Hejosz nakazał nie wpuszczanie obywateli do budynku sądu (dziennikarzy, urzędującego posła na Sejm RP (interpelacja w sprawie - http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/6E38F7D9), radnych, księdza kapelana KPN, kombatantów i rodziny lidera Konfederacji) pomimo stanowiska całego trzyosobowego składu sędziowskiego, że wbrew stanowisku prezesa, proces oraz ogłoszenie wyroku ma w sposób oczywisty charakter jawny.

Pomimo wyroku uniewinniającego prezes Krzysztof Hejosz udzielił także wywiadu dla „Gazety Wyborczej” w którym stwierdził, że A. Słomka jest przestępcą.

Również zaraz po ogłoszeniu wyroku 17 lipca 2008 przed budynkiem sądu w Katowicach tajniacy spektakularnie aresztowali Adama Słomkę na podstawie decyzji sędziego Anny Matuszczyk z wydziału cywilnego tegoż sądu, pod pretekstem niestawienia się A. Słomki na rozprawie 15 miesięcy wcześniej (w sprawie tej sąd wysyłał wezwania „omyłkowo” na inny adres…).

Nakaz wykonania kary porządkowej aresztu nie był opatrzony klauzulą wykonywalności oraz zawierał dane personalne jakiejś innej osoby ze Szczecina.

Pomimo tego funkcjonariusze osadzili Adama Słomkę na 14 dni w areszcie śledczym w Katowicach.

Podczas tego nielegalnego aresztowania dwa razy wprowadzono kryminalistów z gangu „Krakowiaka” na spacer do przetrzymywanego w odosobnieniu lidera KPN.

Gangsterzy ci zagrozili A.Słomce pobiciem „jeżeli nie zaniecha dalszego pisania skarg”. Zawiadomienie o przestępstwie gróźb karalnych prokuratura zignorowała mimo decyzji sądu, który nakazał jej wszcząć w tej sprawie śledztwo.

31 lipca 2008 r. odbył się jeden z licznych wieców Konfederacji i Solidarności Walczącej (z udziałem K. Morawieckiego) w sprawie bezprzykładnych represji: zmistyfikowanych zarzutów biegłej z SB, utajnienia procesu politycznego oraz aresztowania działacza opozycji niepodległościowej w sprawie cywilnej. Funkcjonariusze służb specjalnych nagrywali przebieg zgromadzenia specjalnym wozem z kamerami w sposób nieformalny (nielegalny, identycznie jak z 99 proc. podsłuchów).

Na podstawie filmowej kompilacji kilku wieców KPN-Niezłomnych m.in. pod pomnikiem Armii Czerwonej postawiono zarzut szkalowania prezesa Hejosza podczas wiecu opozycji. Natomiast na podstawie zeznań dwóch „skruszonych” mafiosów z gangu „Krakowiaka” Prokuratura Okręgowa w Katowicach postawiła A. Słomce zarzut namawiania ich „do pobicia, połamania nóg i wysłania do piachu” prezesa K.Hejosza

Obaj gangsterzy, jawni konfidenci CBŚ, skazani za ciężkie zbrodnie na wieloletnie wyroki wiezienia, otrzymali natychmiast przepustki zdrowotne w odbywaniu kary i uciekli do Anglii.

Sąd Najwyższy przekazał precedensowa sprawę lidera Konfederacji do rozpatrzenia „bezstronnemu” sądowi w Myślenicach.

Pierwsze rozprawy odbywały się jawnie z udziałem publiczności, dziennikarzy TVP, Radia Kraków, PAP, prasy, itp. Następnie, gdy prowokacja została zdemaskowana, na wniosek prezesa K.Hejosza sprawę utajniono.

Ponadto prowadząca proces wiceprezes Sądu Rejonowego w Myślenicach Katarzyna Proksa-Kosek postanowiła wysłać lidera Konfederacji na badania psychiatryczne pod pretekstem (uwaga) pobicia A.Słomki w areszcie w 1986 roku przez funkcjonariuszy służby więziennej [co notabene jest przedmiotem śledztwa IPN]. Psychiatrzy z Krakowa napisali, iż fakt pobicia ćwierć wieku temu w komunistycznym więzieniu „w ogóle nie może być podstawą kwestionowania poczytalności A.Słomki”. Pomimo jednoznacznego stanowiska lekarzy z kliniki w Krakowie-Prokocimiu sędzia Katarzyna Proksa-Kosek wysłała list gończy i nakazała aresztowanie A.Słomki celem „przymusowego zbadania skazanego”…

Po interwencji senatorów śp. Zbigniewa Romaszewskiego, mec. Piotra Andrzejewskiego, Jadwigi Rudnickiej i innych opozycjonistów (np. Ryszarda Majdzika) Adam Słomka został zwolniony po kilku tygodniach z więzienia w Wadowicach.

30 czerwca 2014 r. na zakończenie procesu prokurator Prokuratury Okręgowej w Katowicach Tomasz Pałka wniósł o skazanie A.Słomki na karę dwa razy po półtorej roku więzienia. Mecenas Wiesław Podrecki wniósł o uniewinnienie, a Adam Słomka o ściganie zbrodniarzy komunistycznych z prokuratury i służb specjalnych.

Zapraszamy 7 lipca (poniedziałek) godz. 12.00 nastąpi jawne ogłoszenie wyroku w procesie lidera KPN-Niezłomni w sądzie w Myślenicach pod Krakowem.


Wiec świadomych obywateli przed sądem pod hasłem „dość bezprawia, dość bezkarności zbrodniarzy” rozpocznie się o godzinie 11.30.

Prosimy o rozpowszechnianie tej informacji

Za Biuro Prasowe Niezłomnych
/-/ Ireneusz Wolański
www.niezlomni.net


FILM Z PROCESU W MYSLENICACH

https://www.youtube.com/watch?v=z4ekaBIGnYc


Obecnie zwiastun, a pełną relację filmową z ogłoszenia wyroku i procesu zamieścimy w przyszłym tygodniu.

Kontakt: Adam Słomka, tel. 601 64 60 80

Bloog Adama Słomki

....................................................................................................................................
Z ostatniej chwili:
Katowice, 7 lipca 2014 r.

ADAM SŁOMKA OCZYSZCZONY Z ZARZUTÓW!

Dziś Sąd Rejonowy w Myślenicach uniewinnił lidera Konfederatów Adama Słomkę od zarzutów sformułowanych pod jego adresem, które miały polegać m.in. na nakłanianiu na więziennym spacerniaku „świadków koronnych” („skruszonych mafiosów” z gangu Krakowiaka - agentów CBŚ) do pobicia / zabicia prezesa Sądu Rejonowego Katowice Zachód Krzysztofa Hejosza oraz do pomawiania prezesa tego sądu o działania niezgodne z prawem. Sąd uznał, że przedstawione przez prokuraturę rzekome dowody są zupełnie niewiarygodne.

Lider KPN-NIEZŁOMNI zapowiedział przy tym, że w najbliższym czasie podejmie działania na rzecz wyciągnięcia konsekwencji służbowych i karnych wobec członków zorganizowanej grupy przestępczej działającej w śląskim wymiarze sprawiedliwości oraz jednostkach policji, którzy stali za kierowaniem pod jego adresem fałszywych informacji o charakterze pomówień oraz skierowali uwagę opinii publicznej na jego rzekomą przestępczą działalność w celu ataku na środowisko Konfederatów.

Warto wspomnieć, że już w 2008 roku w tej sprawie do ministra sprawiedliwości zwrócił się z interpelacją poselską poseł KP PiS Stanisław Pięta (vide - http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/6E38F7D9 ).

Konfederacja domaga się bezzwłocznego usunięcia za służby w policji oraz wymiaru sprawiedliwości wszystkich funkcjonariuszy, którzy z pełną premedytacją – z użyciem mediów – pomawiali posła trzech kadencji, członka Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy i więźnia politycznego PRL o jakiekolwiek związki ze „światem przestępczym” i naruszania prawa.

(-) Ireneusz Wolański
Biuro Prasowe NIEZŁOMNYCH

Wersja do druku

Jan Orawicz - 19.07.14 17:20
Prokurator T.Pałka powinien być w terminie natychmiastowym usunięty
z prokuratury z odebraniem prawa wykonywania tego zawodu. W tej
sprawie musi wystąpić, po prostu cały kulturalny Naród Polski. Inaczej
czerwone zbiry zatrudnieni w sadownictwie i Policji będą ciągle znęcać
się nad Polakami z krwi i kości. Na co pozwala główny stróż prawa
Prezydent III RP. Na co pozwala premier i minister resortu sądownictwa?
A w końcu, na co pozwala Sejm, i Senat??! I proszę, jaka powszechna i
rozległa jest tolerancja bezprawia - co tu mówić w II PRL!!! Zobacz
Polski Narodzie, ile Polskę kosztuje Twoje zaspanie i Twoja znieczulica
na ogromne zło byłych czerwonych prawników i czerwonej policji. Jak
można dalej się znęca nad prawymi Polakami,którzy mieli i nadal mają
odwaga wskazywać palcami i słowem byłych kacyków i pachołów krasnego
zaborcy Polski. To woła o pomstę do Nieba!!! Pozdrawiam

~Kazimierz Z - 18.07.14 19:38
To jest jeden z wielu przykładów na to,kto pracuje w Policji.
W kraju, w którym prawo i służby porządkowe są
zdyscyplinowane nie ma miejsca na bezprawie. A zatem
wszyscy uczestnicy z sądownictwa i Policji,którzy znęcali się
nad Panem Słomką, powinni być teraz aresztowani. Za namawianie
przestępców w celu odebrania Słomce życia, powinni dostać dożywotkę!!
I proszę, jak wygląda postkomunistyczne sądownictwo i MO pod
pokrywkową nazwą Policja?! No,ale jeżeli się Polacy, wszyscy nie obudzą,
to łotry z sądownictwa i Policji będą nadał uprawiać nie PRAWO,ale
b a n d y t y z m !!! Jak do tej pory, wychodzi na to,że zaistniała
konieczność tworzenia "Oddziałów Samoobrony Społecznej" na wzór
polskiego podziemia zbrojnego z czasów II wojny światowej. Nie
można dalej pozwalać na gnębienie nas Polaków przez pozostałości
komunistycznego bandytyzmu !!!

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05 Lipca 1817 roku
Zmarł Michał Dymitr Krajewski, polski pisarz i działacz oświatowy, członek Towarzystwa Przyjaciół Nauk (ur. 1746)


05 Lipca 1920 roku
Urodził się Ignacy Machowski, polski aktor (zm. 2001)


Zobacz więcej