Sobota 6 Czerwca 2020r. - 157 dz. roku,  Imieniny: Laury, Laurentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 20.01.15 - 12:20     Czytano: [2635]

Dział: Interwencje

Petycja w/s filmu „Ida” (Aktual.)


Prezes Fundacji Reduta dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom, Maciej Świrski, w związku z nominacją do Oskara filmu "Ida" wystosował petycję do Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

W petycji autor domaga się od Agnieszki Odorowicz, stojącej na czele PISF, aby oglądający ten film widz, szczególnie ten nie znający historii, miał dodatkowe informacje o okupacji niemieckiej, przemilczane w filmie a których brak, całkowicie zniekształca obraz sprawców i ofiar, tragicznych lat IIWŚ.

W filmie nie ma np. wzmianki, że rodzice głównej bohaterki zostali zamordowani podczas okupacji niemieckiej – o Niemcach nie ma w tym filmie ani słowa! Widz, nie znający historii odnosi wrażenie, że zabójstwa Żydów w Polsce są na porządku dziennym i że historyczne wydarzenie jakim był Holokaust jest zawiniony przez Polaków – pisze m.in. w petycji Maciej Świrski.

Pan Maciej Świrski prosi wszystkich zatroskanych o dobre imię Polski aby złożyli podpis pod petycją i informowali innych o tej inicjatywie.

Wejdź na stronę Reduty i podpisz petycję.............................................................................................................................
4 marca 2015r.
Nasi przyjaciele z Solidarnych2010-Zielona Góra w porozumieniu z Tadeuszem Płużańskim organizują akcję informującą o antypolskim filmie „Ida”, który otrzymał Oscara na tegorocznej gali w Hollywood. Film fałszujący historię.
Dlatego powstała ulotka odkłamująca naszą historię.


Wersja do druku

Richard Lawman - 16.02.15 22:42
Obejzalem film kilka razy, mimo wysilkow nie udalo mi sie znalezdz wlasciwie zadnych walorow artystycznych z wyjatkiem jednego, znakomita operatorska robota, przepiekne czarno-biale zdjecia z gama szarych poltonow. Ale ten rodzaj fotografii zawsze przyciaga oko. Reszta to naciagany pseudo-psychologiczny dramat, o dziwo nie osoby, ktora jest postacia tytulowa filmu i rzekoma ofiara lecz uzaleznionej od alkoholu, sfrustrowanej, puszczajacej sie na okolo osoby, ciotki Idy - komunistycznego sedziego. O ile pamietam to w gomulkowskiej Polsce panoszyli sie na wszystkich nieomal stanowiskach skomunizowani Zydzi. W telewizji w filmie, na stanowiskach ministrow, czlonkowie PZPR, dziennikarze, w UB - jeden nawet byl bandyta - ze swoim szoferem napadal kobiety na ulicach, porywal je, gwalcil a potem mordowal - taki sobie polski Beria - zydlaczek. Poza tym, ten ktory przyznaje sie do morderstwa rodzicow Idy musialby miec 5 lat kiedy to zrobil, bo w filmie nie wyglada na wiecej niz 30 lat, a auta "moskwicz", ktorym jezdzi pani Sedzia pojawily sie dopiero pod koniec panowania Gomulki tzn. lata 1965-1971r. Jeden wielki kicz artystyczny, montarzowy, merytoryczny a nade wszystko plugawe pierdniecie rezysera, ktory za zydowskie pieniadze postanowil sie za wszelka cene wykreowac. Nie rozumiem zachwytu krytykow - a, chyba, ze to Zydzi.
Pozostaje z najglegszym szcunkiem,
Richard Lawman

Lubomir - 21.01.15 7:43
Chodzi o przysłowiową parę w gwizdek?. Żeby nie nastąpiła niekontrolowana eksplozja nastrojów społecznych, różni nadzorcy Polaków i społeczni kontrolerzy, starają się najwyraźniej upuszczać coś nieco pary. To taka 'solidarność kontrolowana'. Nadzorców Polaków i społecznych kontrolerów bardzo cieszy, gdy cała akcja nie kończy się napiętnowaniem, agentów obcych interesów, tylko kolejną wojną polsko-polską. W Europie widać zawiązywanie się różnych ruchów przeciwko notorycznym szkodnikom. Wróg coraz częściej definiowany jest jako 'Czwarta Rzesza'. Tyle, że trzymający kasę, chcą ugrać dla siebie jak najwięcej. Gdy ugrają swoje, kopną w przysłowiowy tyłek - iluzoryczną rzeszę. Oby wówczas po Polsce nie została tylko pamięć. Bo już dzisiaj różni komentatorzy współczesności, usiłują nam wmówić, że Polska może znakomicie funkcjonować bez własnej gospodarki, bez własnych banków, bez własnej kultury a nawet...bez Polaków. Czyż w przeszłości inaczej mówili najwięksi z polakożerców?. Tylko tamci polakożercy mało kiedy wyrośli, jedząc polski chleb. Obecni gryzonie, są niejako własnego chowu. Taka zdrada boli bardziej. Ale przecież dzisiejsi celebryci robią medialne kariery na opowieściach o swoich zdradach, zarówno tych małych, jak i wielkich. Pies i suka mają niekiedy więcej lojalności wobec swoich rodzin, niż telewizyjni czy kinowi przebierańcy. To swołocz poniżej zwierzęcego poziomu, pretendująca do statusu jakichś ober-ludzi.

His - 20.01.15 20:55
Petycja ta stanowi walkę tylko z jednym elementem spośród doskonale zorganizowanego masowego ataku na wielu frontach na naszą Ojczyznę i kuturę europejską.
Żeby sobie odpowiedzieć kto zorganizował ten masowy front proponuję zapoznać się z dwiema książkami, których dobre recenzje znalazłem na stronach pozniżej :

http://www.fronda.pl/forum/ewolucjonistyczna-analiza-zaangazowania-zydow-w-xx-wieczne-ruchy-intelektualne-i-polityczne-kevina-macdonalda,39008.html

http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=3&t=20952

Żeby polski Goj w POlsce awansował politycznie, materialnie lub zyskał prestiż społeczeństwa musi zderzyć się z tzw. wolnymi mediami, które są w rękach żydostwa. Sprawa tu jest prosta, drogi awansu stoją otworem tylko dla zdeprawowanych, zboczonych i innych wszelkiej maści dewiantów.
Do kogo ma być skierowana ta petycja czy do :
Prezydęta Komorowskiego, który chce przekazać pieniądze ze sprzedaży polskich lasów na okup dla Żydów a w 2006 roku głosował za wypłatą tego okupu (ustawa nr 133 2006 rok).
A może do Tuska, który przeszedł bardzo pomyślnie żydowskie testy i wysoko awansował przynajmniej materialnie.
Mamy też premierzycę Kopaczową, która w Paryżu pokazała Polakom po czyjej jest stronie.
Jest też Kaczyński, który za nasze pieniądze wybudował pomnik muzeum i siedzibę V kolumny dla żydostwa.
A może tą petycję lub raczej prośbę o łaskę wysłać bezpośrednio do Aaadama Szechtera lub Aleksandra Stolzmana żeby ją przedstawili swoim mocodawcom zza oceanu ?

Lubomir - 20.01.15 14:21
Trudno dzisiaj znaleźć w polskojęzycznej kinematografii obrazy na miarę 'Krzyżaków', czy 'Quo vadis?'. Twórców filmowych zastępują tfurcy, którzy jedynie patrzą jak dowalić Polsce, Polakom i polskości, i jak zrobić jeszcze na tym kasę. Antypolonizm sączy się z ekranów w porażającym tempie. Dopiero po czasie można niekiedy dowiedzieć się, że film był zrobiony za niemieckie pieniądze i na zamówienie Niemców. Renegaci i szkodnicy wiedzą, że kiedy zniszczy się i zatruje ducha narodu, to już tylko zostają ludzkie wraki, a nie obywatele gotowi walczyć o ojczyste sprawy.

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Czerwca 1973 roku
Z włoskich części zmontowano pierwszego Polskiego Fiata 126p.


06 Czerwca 2010 roku
W Warszawie odbyły się uroczystości beatyfikacyjne ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy św. przeniesiono Jego relikwie do Świątyni Opatrzności Bożej


Zobacz więcej