Piątek 19 Kwietnia 2024r. - 110 dz. roku,  Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 05.02.15 - 19:39     Czytano: [1360]

Lady Kopatcher










Lawirantka – powiedział o premierce poseł Wipler, czym naraził się na atak prorządowych fanatyków, bo podobno takie określenie to jest „chamstwo spod budki z piwem”. Wykrzyczał to z sejmowej mównicy poseł Burak Pastewny, który obyczaje budki piwnej zna z autopsji. A przecież to bardzo delikatne słówko oddające krętactwa, kłamstwa, wpadki, jakie wyczynia Kopacz w poszukiwaniu efektownego „wizerunku”. Prawdopodobnie po to wywołana została awantura z górnikami.

Jak twierdzą znawcy, chodziło o to, by przy pomocy konfliktu stworzyć wizerunek polskiej Lady Thatcher, która bezlitośnie rozprawia się z podziemnymi leniami, którzy zaniżają wydajność na przodkach. Ruszyła akcja obelg w stosunku do górników i związków zawodowych. Przez kilka dni dobiegały z telewizorów gromkie wrzaski o przywilejach branży. O konieczności likwidacji i wygaszaniu kopalni. Odbyła się nocna sesja parlamentarna, w nastroju sejmów rozbiorowych. Przepchnięta została przez jurgieltników likwidatorska ustawa… Wydawało się, że projekt się udał i sukces żelaznej lady jest przesądzony…

Niestety, niestety, podziemie górnicze nie poznało się na zabawie wyższych sfer, potraktowało sprawę poważnie i raptem pojawiło się znienawidzone przez rządzących słowo STRAJK. Na ulicę śląskich miast wyszły tłumy. Solidarność tupnęła nogą… Strach sparaliżował szare komórki psiapsiółek niedoszłej Lady Thatcher. Wróciła do poprzedniego wcielenia Lady Kopatcher, „rzuciła się na wykładzinę robić brzuszki i intensywnie myśleć” (to był cytat) i popędziła do Katowic na negocjacje ze związkowcami. Po trzech dniach nastąpiło zakończenie konfliktu przez podpisanie porozumienia rządu z Dominikiem Kolorzem.

Zadziwiająco długo trwało podpisywanie setek stron przez obie strony. Porozumienia sierpniowe w 80 roku podpisywano znacznie krócej. Widocznie macherzy od propagandy chcieli stworzyć wrażenie historycznego sukcesu. Na pewno nie był to sukces rządu psiapsiółek.

Prawdziwy sukces polskiego węgla zależy od tego, czy połączone sztaby CBŚ ABW NIK CBA MSW, policji i prokuratury zdoła ją odnaleźć mafię węglową, a także ujawnić przyczyny, dla których Polska musi importować ruski węgiel po cenach dumpingowych. To nie wymaga żadnych ustaw, jedynie natychmiastowej decyzji. W zamian za embargo na polską żywność do Rosji – ogłoszenie embarga na rosyjski węgiel do Polski. Ale czy agenci na to pozwolą? Czy Lady Kopatcher zdobędzie się na taką niebywałą odwagę?

Jan Pietrzak

Wersja do druku

Lubomir - 05.02.15 20:41
Krzewiciele wolności zwierzęcej ostro buntują się w sprawie wolności do wyrażania niezadowolenia, z powodu likwidacji struktur gospodarczych własnego państwa. Krzewicielom wolności zwierzęcej dobrze rządzi się lemingami, przykutymi do telewizorów, a nie samodzielnie myślącymi obywatelami i patriotami. Krzewiciele wolności zwierzęcej chcieliby zamilczeć albo zagłuszyć krzyk krzywdzonych, tak jak dzieje się to po kolejnych rzeziach chrześcijan. Nie biorą pod uwagę, że jest to współudział w prześladowaniu i eksterminacji. Współudział w przestępczym sprawstwie. Polaków nie bawią występy kabaretowych małp, poprzerabianych w Tajlandii, czy innych ludozwierzów. Polacy chcą znów projektować i konstruować samoloty, statki, samochody, maszyny budowlane i rolnicze. Polacy chcą projektować i konstruować własne systemy obrony i własną broń. To prawo każdego suwerennego narodu i państwa. Kukły zawsze udają, że nic z tego nie rozumieją. Tylko do czego Polakom potrzebne są kukły?. Tym bardziej, gdy tak kosztowne jest ich utrzymanie.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Kwietnia 1934 roku
Urodził się Jan Kobuszewski, wybitny polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, artysta kabaretowy (zmarł w 2019r.)


19 Kwietnia 1988 roku
Zmarł Jonasz Kofta, polski dramaturg, satyryk (ur. 1942)


Zobacz więcej