Sobota 30 Maja 2020r. - 151 dz. roku,  Imieniny: Ferdynanda, Zyndrama

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.02.15 - 12:00     Czytano: [1184]

Dział: Interwencje

Petycja do PKW


Jeśli obywatele w jakimś kraju mają jakiekolwiek wątpliwości co do uczciwości wyborów, to znaczy, że w takim kraju nie ma pełnej demokracji.

W ostatnich wyborach samorządowych było (wg PKW) ponad 5 mln nieważnych głosów. Wyniki podane przez PKW różniły się od exit polls tak, że eksperci nie umieją tego wytłumaczyć. Na Śląsku okręgowa komisja wyborcza wysłała do PKW 2 zbiorcze protokoły z wynikami różniącymi się o 130 tys. głosów. PKW do dziś nie opublikowała całościowych wyników wyborów listopadowych itd. Itd.

Nie chcemy mieć wątpliwości, czy wybrani przedstawiciele – radni, burmistrzowie, prezydent, parlamentarzyści – rzeczywiście są wybrani przez nas w wolnych wyborach. Dlatego domagamy się publikacji w Internecie na stronie www PKW skanów protokołów obwodowych komisji wyborczych niezwłocznie po zakończeniu liczenia głosów w tych komisjach. Tylko w ten sposób można przywrócić kontrolę obywateli nad procesem wyborczym, do którego zaufanie zostało poderwane podczas ostatnich wyborów samorządowych.

Osoby, które chciałyby poznać więcej szczegółów dotyczących Ruchu Kontroli Wyborów, proszę o zaznaczenie okna "Chcę otrzymywać informacje o innych działaniach organizacji Klub Ronina (zaznaczenie nieobowiązkowe)".

Józef Orzeł
Klub Ronina
Ruch Kontroli Wyborów


Petycja do Państwowej Komisji Wyborczej

Apelujemy do PKW, aby skany lub zdjęcia protokołów głosowania ze wszystkich Komisji Obwodowych PKW umieszczała na swojej stronie www.pkw.gov.pl NIEZWŁOCZNIE po zakończeniu liczenia głosów w Komisjach Obwodowych (poczynając od wyborów prezydenckich 10.05.2015)

Podpisz tę petycję teraz!

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

30 Maja 1640 roku
Zmarł Peter Paul Rubens, malarz.


30 Maja 1918 roku
W USA przedstawiciele emigracji czeskiej i słowackiej zdecydowali o powstaniu Czechosłowacji.


Zobacz więcej