Sobota 30 Maja 2020r. - 151 dz. roku,  Imieniny: Ferdynanda, Zyndrama

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.04.15 - 20:17     Czytano: [1450]

Dział: Interwencje

W/s skandalicznej wypowiedzi dyr. FBI

Dyrektor FBI w swoim przemówieniu w Muzeum Holocaustu uznał, że Polacy byli "wspólnikami morderców" podczas Holokaustu. Ta wypowiedź zniesławia naród Polski i burzy dotychczasowe doskonałe relacje narodów polskiego i amerykańskiego, które cementowały się na Polach bitew, w walce konspiracyjnej, pracy wywiadowczej i wytrwałej pracy pokojowej. Dyrektor James B. Comey w swojej wypowiedzi zamazuje także odpowiedzialność prawdziwych sprawców zagłady Żydów. Dlatego Reduta Dobrego Imienia - Polska Liga przeciw Zniesławieniom domaga się za pośrednictwem Ambasadora Mulla od Rządu Stanów Zjednoczonych, oprócz przeprosin zniesławionego narodu polskiego także jasnego określenia kto był prawdziwym sprawcą Holokaustu.
Taka deklaracja przetnie możliwości dalszych oszczerstw.
Podpisując ten list przyłączasz się do protestu Reduty Dobrego Imienia - Polskiej Ligi przeciw zniesławieniom.List do Ambasadora USA w Polsce Stephena D. Mulla w sprawie skandalicznej wypowiedzi dyrektora FBI Jamesa B. Comeya


Pan Ambasador USA w Rzeczypospolitej Polskiej
Stephen D. Mull
Aleje Ujazdowskie 29/31
Warszawa

Szanowny Panie Ambasadorze,

Washington Post w dniu 16 kwietnia 2015 r. zamieścił na swoich stronach internetowych tekst, którego autorem jest pan James B. Comey, Dyrektor Federalnego Biura Śledczego – tekst, który według redakcji jest zapisem przemówienia wygłoszonego w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie. Znalazł się w tym przemówieniu passus w którym Dyrektor jednej z najważniejszych instytucji państwowych Stanów Zjednoczonych mówi:
„In their minds, the murderers and accomplices of Germany, and Poland, and Hungary, and so many, many other places didn’t do something evil. They convinced themselves it was the right thing to do, the thing they had to do. That’s what people do. “

Co po polsku znaczy:

„W ich mniemaniu mordercy i ich wspólnicy z Niemiec, Polski, Węgier i wielu, wielu innych miejsc nie zrobili czegoś złego. Przekonali siebie do tego, że uczynili to, co było słuszne, to, co musieli zrobić. To co ludzie robią.”

Odnośnie tego fragmentu w imieniu tysięcy członków i sympatyków Polskiej Ligi przeciw Zniesławieniom chciałbym zadać pytania:
1. Czy Pan Ambasador i Rząd USA posiada dowody na istnienie systemowych wspólników Holokaustu z Polski winnych wymordowania 3 mln Żydów? Czy sądzeni byli w Norymberdze? Chociażby wymienieni w akcie oskarżenia?
2. Kim byli wymienieni przez p. Comey’a mordercy? Z jakiego kraju? Z kontekstu wynika, że nie z Niemiec, a to oznacza, że nie było to masowe morderstwo zorganizowane przez czynniki państwowe. W takim razie czy było to morderstwo prywatne? Dokonane przez naród Nazi, który nie miał własnego państwa? Jeśli tak, to słowa p. Comey’a są kolejnym krokiem w zacieraniu śladów po rzeczywistych sprawcach Holokaustu.
3. Czy opinia p. Comey’a jest zgodna ze stanowiskiem Rządu USA? Jeśli nie, czy Rząd USA oficjalnie odetnie się od niej i wyciągnie konsekwencje wobec p. Comey’a?

Wyrażamy najgłębszy protest przeciwko kłamstwu i zniesławieniu, którego dopuścił się Dyrektor James B. Comey.

Polska jest jednym z najstarszych państw europejskich i przez stulecia swojego istnienia dawała schronienie Żydom prześladowanym w innych krajach. Żydzi polscy padli ofiarą niemieckiego barbarzyństwa, tak samo jak i Polacy podczas II Wojny Światowej. Niemcy podczas niej zabili po ok. 3 mln Żydów i Polaków

Przez ponad 200 lat istnienia Stanów Zjednoczonych nasze narody darzyły się przyjaźnią i nigdy nie toczyły przeciwko sobie wojen. Polacy wnieśli znaczący wkład w rozwój Stanów Zjednoczonych, Amerykanie walczyli także o wolność Polski, zniewolonej najpierw przez Niemców, a potem przez rosyjskich komunistów. Polacy są najbardziej pro-amerykańskim narodem na świecie.

Wypowiedź pana Comey’a, ważnego członka administracji Pańskiego kraju jest burzeniem tradycyjnie dobrych stosunków pomiędzy Polakami a Amerykanami. Mamy nadzieję, że nie jest to celowe działanie wynikające z jakichś politycznych rachub.

Za Pańskim pośrednictwem przekazujemy Rządowi Stanów Zjednoczonych wezwanie do przeprosin zniesławionego narodu polskiego i jasnego, jednoznacznego określenia kto był sprawcą Holokaustu.

Z poważaniem
Maciej Świrski
Prezes Zarządu
Warszawa, 19.04.2015

PODPISZ SIĘ POD LISTEM

Wersja do druku

MariaN - 24.04.15 16:31
Mam propozycję dla rządu. Jeśli dyrektor FBI nie ma zamiaru przeprosić Polaków za zniesławienie a Biały Dom czyli prez. Obama nie reaguje, więcej, nie pozwala przepraszać to należałoby zamrozić stosunki z USA, niech zacznie coś się dziać. I wszystkich skarżyć do sądu i żądać milionowych odszkodowań. Trudno, niech dojdzie do skandalu, niech świat się dowie, że ci wszyscy bezczelnie kłamią, może wreszcie coś to zmieni, bo sytuacja będzie coraz gorsza. Jest zmowa żydów amerykańskich i Niemców. Ale ten rząd nic nie zrobi , bo rzadza nami zdrajcy lub szantażowani.

Lubomir - 20.04.15 21:15
Hm...Dyrektor FBI wypowiada się, jak gdyby był wspólnikiem spadkobierczyni Abwehry i Stasi. Jak gdyby był wspólnikiem BND, albo przynajmniej był świeżo po jakimś szkoleniu ideologiczno-historycznym w Berlinie. Niemcy potrafią sponsorować i potrafią 'nakręcać'. Widać to zarówno po Leninie, jak i po Banderze. Paru najnowszych adeptów kursów w Berlinie i Frankfurcie nad Menem, też usiłuje stawiać wszystko w Europie - na przysłowiowej głowie. Zamiast Europę jednoczyć - destabilizują, skłócają i rozwalają na kawałki. Europa zaczyna przypominać nie kontynent wolnych ojczyzn, ale skłóconą Afrykę, gdzie walczy niemal każdy z każdym.

Robert - 20.04.15 15:33
Szanowny Panie Agamemnon, ten "analfabetyzm" dotarł nawet do Polaków, i na Kworum również. Od wielu lat, są uruchomione mechanizmy, aby odebrać historie Polakom. Skutki tych działań, są widoczne na szczeblach rządowych wielu Państw, w tym i USA. Abyśmy zapomnieli, o naszym zniewoleniu i barbarzyństwie, które się nie skończyło z procesem Norymberskim (?).

Agamemnon - 20.04.15 1:03
Czyżby analfabetyzm dotarł już do służb FBI.

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

30 Maja 1918 roku
W USA przedstawiciele emigracji czeskiej i słowackiej zdecydowali o powstaniu Czechosłowacji.


30 Maja 1943 roku
Dowódca Armii Krajowej wydał rozkaz o scaleniu oddziałów Batalionów Chłopskich z AK.


Zobacz więcej