Poniedziałek 20 Maja 2019r. - 140 dz. roku,  Imieniny: Bazylego, Krystyny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 05.07.15 - 11:28     Czytano: [1215]

Powraca temat roszczeń żydowskich

W Amerykańskim kongresie powraca temat roszczeń żydowskich wobec Polski. Grupa 46 kongresmenów naciska na Departament Stanu, by ten ponownie zajął się restytucją majątków należących przed wojną do ludności żydowskiej
O sprawie napisał w wydaniu sobotnio-niedzielnym „Nasz Dziennik”

200 miliardów złotych – takiej kwoty oczekują od Polski niektóre środowiska żydowskie. Ma to być rekompensata za majątek należący, przed II wojną światową, do Żydów , a potem przejęty przez Niemców, następnie komunistów, a obecnie użytkowany przez państwo polskie lub polskich obywateli. Zwrotu tych majątków lub wypłaty rekompensat domaga się 46 Kongresmenów. W liście do sekretarza Stanu Johna Kerrego, piszą:
„70 lat po holokauście i 25 lat po upadku żelaznej kurtyny istotny odsetek nieruchomości niegdyś należących do Żydów, skonfiskowanych przez nazistów i ich kolaborantów podczas holokaustu, nie został zwrócony prawowitym właścicielom lub ich spadkobiercom”

List, podpisany zarówno przez demokratów jak i republikanów, odnosi się do deklaracji z Terezina z 2009 roku. Postuluje ona jak najszybsze uregulowanie kwestii majątków należących do gmin wyznania mojżeszowego i organizacji żydowskich. Problem w tym, ze te sprawy w Polsce reguluje ustawa z 1997 r. Gminy żydowskie odzyskały już majątek i to wielokrotnie większy od ich potrzeb. Dziś wspólnota mojżeszowa liczy kilka tysięcy osób. Przed wojną było to ponad 3 miliony. Autorzy listu odnoszą się tez do majątków prywatnych należących do żydów.
- Przedwojenna Rzeczpospolita miała 35 mln obywateli. To byli obywatele Polscy różnych narodowości. Polska była krajem wielu mniejszości narodowych. Bardzo trudne jest teraz takie klasyfikowanie mienia ze względu na narodowość – powiedział europoseł Janusz Wojciechowski.

Żadne prawo nie odróżnia mienia żydowskiego i nieżydowskiego. Obywatele, których majątek przejęło państwo powinni być równo traktowani. Część wpływowych środowisk żydowskich oczekuje także zwrotu majątków, których właściciele nie żyją, zginęli w czasie wojny i nie pozostawili po sobie spadkobierców.
- Jeśli Polacy powinni coś od tych środowisk usłyszeć to słowo „dziękuję” – za to, co Polacy robili wobec Żydów podczas II wojny światowej, często narażając własne życie. Natomiast jeśli te środowiska mają jakieś roszczenia, to najlepiej by było, żeby składali je do państwa niemieckiego bo to Niemcy są odpowiedzialni za drugą wojnę światową – wskazuje poseł Jan Dziedziczak.

W Polsce nadal nie ma ustawy reprywatyzacyjnej, która raz na zawsze rozwiązałaby problem majątków przejętych przez państwo. Brak tej ustawy powoduje wiele nadużyć. Część majątków byli właściciele odzyskują na mocy wyroków sądowych, ale wiele nieruchomości przejmowanych jest przez wyłudzenie na podstawie fałszywych dokumentów. List amerykańskich kongresmenów może mieć dla polski poważne konsekwencje.
- Tu, wydaje się, chodzi o pewną akcję polityczną, która jest mocno niebezpieczna dla Polski – podkreśla prof. Mieczysław Ryba.

Na czym to niebezpieczeństwo polega? Z jednej strony gigantyczne koszty odszkodowań, z drugiej szkodzenie wizerunkowi Polski na świecie. Kongresmeni wykorzystują sytuację, że Polska stara się o zwiększenie obecności amerykańskiego wojska. Na razie nie ma odpowiedzi Johna Kerrego na list.
TV Trwam News/RIRM

Radio Maryja

Wersja do druku

Lubomir - 21.10.15 14:45
Niekiedy można odnieść wrażenie, że z 7 - mio milionowego państwa Izrael, większość obywateli z żydowskimi korzeniami, chciałaby przeprowadzić się do pięknej i bezpiecznej Polski. Problemem tylko są...Polacy, którzy nie chcą naraz wynieść się z Polski, tylko robią to w etapach, po kilka milionów. Oby Izraelczycy poczuli się u siebie, pomiędzy bliskowschodnimi sąsiadami.

Jan Orawicz - 11.07.15 18:18
Po II wś nie rozliczoną bandytów niemieckich,sowieckich,włoskich itd.
wśród nich byli bandyci pochodzenia żydowskiego.W ZSRR stanowili oni
powążną grupę zdeprawowaną komuną.Z tej grupy najbardziej zajadłymi
bandytami okazali się ci z nich,którzy w Polsce przedwojennej rozwijali
działalności komunistyczną w KPP. Ci z nich byli najczęściej karani,za
przenikanie w struktury Wojska Polskiego.Ich najwięcej odbywało kary
w Berezie Kartuskiej. W czasie uderzenia Hitlera na Polskę uciekali do
ZSRR,gdzie byli potrzebni, nawet w strukturach NKWD i w Czerwonej Armii.
Głównie oni po wojnie byli budowniczymi Krasnej PRL.Kto z tych bandytów
jeszcze żyje, jest nadal pod prawna ochroną. Dowód na to (jaskrawy) jest
zbrodniarz UB Bauman, także z rodowodem żydowskim A ilu tych
zbrodniarzy poleciało sobie do Izraela?A ilu - takich nie tkniętych
opuszkiem palca siedzi w USA? A no siedzą bo nasz polski resort prawa
nie ściga tych zbrodniarzy, gdyż ich nadal bronią ich rodacy,którzy w Polsce
zajmują wiele wiodących stanowisk w administracji rządowej i w
Ministerstwie Sprawiedliwości. Oczywiście,że tam już tkwią ich dzieciny
nazwane resortowymi.Jak ktoś z Polaków chce ruszyć to towarzycho to
następuje nagły rwetes,że Polacy to antysemici! Tylko nie mówi się,że
takie Baumany to zbrodniarze,którzy popełnili na nas Polakach zbrodnie,
na zlecenie sowieckiego okupanta Polski. Tu muszę dodać,by sprawa
była jasna,że razem z nimi należy rozliczyć rodzimych bandytów,których
też nie brakowało w UB,SB itd. I to bagno trwa - zupełnie na jego
życzenie. A to w kraju, ludziom normalnym na zdrowie nie wychodzi.
Każdy zbrodniarz powinien być surowo rozliczony, za zbrodniczą służbę
dla sowieckiego okupanta Polski! Także nie rozliczono wielu niemieckich
zbrodniarzy i katów na nas Polakach. A zatem rzezimieszki są to tzw.
święte krowy. Jak się ktoś odważy poruszyć tę sprawę to zaraz wzrasta
armia przebaczaczy,że aż uszy bolą!!

Jan Orawicz - 11.07.15 0:35
Panie Agamemnon w całości podzielam cała treść Pana komentarza!
Wara od Polski tym cwaniaczkom!! Niech występują do Niemców
Rosjan,ale nie do nas Polaków. Także do Ukrainy,Litwy i Białorusi.
Pozdrawiam

Agamemnon - 10.07.15 14:32
Holokaust biznesem dla Żydów. Poszkodowani niech się zwrócą do Niemiec i do Rosji jako do tych co dokonali hekatomby. Polacy nie mieli w tej sprawie nic do powiedzenia, byli również przedmiotem holokaustu, przeznaczeni do całkowitej zagłady.

Organizacje żydowskie nie mają nic do majątków prywatnych obywatelu polskich. Każdy, kto przedstawił dokumenty posiadania takiego majątku, otrzymał od państwa polskiego rekompensatę przewidzianą prawem, np. właściciel domu Żyd
w którym mieszkał w swojej młodości Karol Wojtyła w Wadowicach, po przedstawieniu dokumentów dom odzyskał. Domu nie mogła odzyskać żadna organizacja żydowska, ponieważ nie wchodził on w skład majątku takiej organizacji.

Jeśli chodzi o oszczerstwa żydowskie rozpowszechniane pod adresem Polaków, to za takie coś rozpowszechniający winni mieć wytaczane uczciwe procesy karne.

Niektóre żydostwo chce się tuczyć cudzą krzywdą. Niech się tuczą, ale od Polski brudne łapy precz. To Polacy, jak nikt w świecie ratowali Żydów od zagłady, sami płacili daniną krwi całych swych rodzin. Żaden natomiast Żyd nie uratował Polaka będącego w owym czasie w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Teraz mają pretensje, że Polacy za mało ratowali Żydów. Żydzi nie brali udziału w powszechnym ruchu oporu. ŻOP w postaniu getta warszawskiego zabił 4 Niemców. W powstaniu warszawskim AK zabiło w bezpośrednich walkach 10.000 Niemców. To Polacy narażali swoje życie, również za wyzwolenie Żydów.
Natomiast po II wojnie światowej Żydzi wchodzili w skład obozu represji okupanta sowieckiego. Z rąk żydowskich zginęło wówczas wielu Polaków. Teraz chcą od Polaków pieniędzy. Naród Żydowski wydał na przestrzeni historii wielu szlachetnych i oddanych ludzi np. Alberta Schweitzera. Polacy nie pozwolą drwić z siebie i okradać się przez zorganizowane grupy żydowskich degeneratów.

Robert - 06.07.15 12:22
Myślę, że te lista roszczeń powinna obejmować wiele państw, np Rosja: za napaść i rabunek całego dobytku Kresów i przymusowe wysiedlenie które było tak naprawdę wypędzeniem, lub poprzez ludobójstwo na zsyłkach do katorżniczej pracy, mordowanie polskiej populacji z udziałem miejscowych etnicznych nacjonalistów, jak i przez Niemców.
Jest też grupa państw, których to rządy dołączyły swoje armie do III rzeszy, do "doborowych morderców batalionów SS". Jak, Francja, Holandia, Norwegia, Austria, Słowacja, Indie...ect.
To powinni publikować i usankcjonować w Polskiej Historii Polacy, i to w wielu językach. To nie my mamy się wstydzić, jak było na prawdę. Natomiast za propagandową nienawiść i szkalowanie Polski i Polaków przez żydów, - Należałoby zwołać konferencję otwartą dla wszystkich Polskich żydów i zrobić im "spowiedź" - skąd się wzięła ich nienawiść do Państwa i Polaków, gdzie żyli i mogli żyć bez zagrożeń, zachowując swoją wiarę i kulturę przez co najmniej 600 lat. Kolaboranci żydowscy to duży oddzielny temat.

MariaN - 06.07.15 8:44
Przez cały czas trwa żydowska kampania nienawiści wobec Polski i Polaków. Cel jest jeden, wysiudać nas z z tych przepięknych i bogatych w zasoby naturalne terenów. A do tego idealny klimat, bez kataklizmów i umiarkowanej temperatury to znakomity kąsek dla szubrawców, którzy już dawno bo po I WŚ upatrzyli sobie ten zakątek, tylko się wtedy nie udało. Ostatnie 26 lat III RP to poza 2 małymi wyjątkami czas rządzenia antypolskiego, dlatego mamy taką sytuację. Wielu rządzących powinno stanąć przed trybunałem stanu, i może wreszcie tak się stanie po wyborach jesiennych.
Zgadzam się z tą tezą, że powinno się raz na zawsze przerwać to szkalowanie i temat wyssanych z brudnego palucha rzekomych roszczeń żydowskich wobec Polski. To Polska powinna wystąpić do trybunału międzynarodowego i pozwać Niemcy oraz zażądać zadośćuczynienia. Obliczenia są zrobione. Jeśli chodzi o Warszawę dokładnie zrobił to Lech Kaczyński jak był prezydentem Warszawy.
Żeby tak się stało, Polska musi mieć polski rząd. Wczorajsza konwencja PiS pokazała, że taki rząd może już niedługo zacząć rządzić

Marian Kałuski - 06.07.15 2:58
CZAS NA ROZWIAZANIE TEJ SPRAWY

Czy Polacy naprawdę są ciemniakami i nic nie wiedzą o sprawach związanych z z żydowskimi roszczeniami wobec Polski?

Przecież w 1960 roku Polska wypłaciła ówczesnych (!, czyli dzisiaj to wiele, wiele razy więcej) 40 milionów dolarów mieszkańcom USA (głównie Zydom) za mienie gospodarcze pozostawione w Polsce. Teraz ci sami ludzie żądają nawet nie dodatkowego odszkodowania, ale zupełnie nowego nie uwzględniającego tego z 1960 roku. To skandal. Jak można żądać dwa razy odszkodowanie za tę samą krzywdę?!
Dlaczego polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych milczy w tej sprawie?!

Jednak ważniejszą informacją jest to, że Niemcy wypłacali Zydom olbrzymie odszkodowania (kilkadziesiąt miliardów dolarów jak nie więcej!) m.in. właśnie ZA UTRATE MIENIA TAKZE W POLSCE. Bo płacili za zbrodnie popełnione na Zydach nie tylko na terenie Niemiec, ale całej Europy. I nie tylko za mordowanie Zydów.
I w tej sprawie polskie MSZ milczy jakby było kierowane przez baranów (to delikatnie powiedziane) albo żydowskich pachołków.

Po trzecie dlaczego Polacy muszą płacić Zydom za ich mnie, które obecnie jest na terenie Ukrainy, Białorusi i Litwy?! Niech za dawne kamienice żydowskie we Lwowie, Wilnie czy Grodnie zapłacą im Ukraińcy, Litwini i Białorusini. To chyba bardzo logiczne podejście do tej sprawy.

Ale i naród polski nie jest bez winy. Jego pasywność w tej sprawie zachęca Zydów do wykorzystywania głupich Polaków. Przepraszam, ale inaczej nie można powiedzieć o Polakach w odniesieniu do tej sprawy.

A na koniec, rząd polski powinien nareszcie dowiedzieć się za co naprawdę Polska powinna zapłacić Zydom i uregulować wreszcie - poprzez kompromis - tę należność. Tego domaga się sprawiedliwość i uczciwość. No i kradzione nie tuczy i szkodzi, gdyż Zydzi, mając w swoich rękach lub na ich usługi media zachodnie szkalują Polskę i Polaków. Wszystkich Polaków! A ja niczego co do nich należało nie posiadam.

Marian Kałuski, Australia

His - 05.07.15 18:22
Odszkodowanie to sprawa wymiaru sprawiedliwości tutaj powinniśmy mówić o okupie.
Żydzi wymyślili sobie kwotę okupu i grożą nam.
Żydowskie groźby należy traktować poważnie. Rosjanie mający broń atomową i do tej pory nie żądają od Żydów zagrabionych przez nich rosyjskich majątków po 1917 roku (w tym 1600 ton złota).
Nam nie tak dawno podłożyli bombę w ambasadzie w Rzymie i jeszcze ich nasza władza za to przepraszała.
Rodzina Johna Kerry jak podaje żydowska gazeta dla Polaków to żydzi pochodzący z okolic Neustadt i Oberglogau dziś te miasta nazywają się Prudnik i Głogówek.
Czy ma to dla nas jakieś korzystne znaczenie to zobaczymy.

http://wyborcza.pl/1,75248,1950504.html

Robert - 05.07.15 15:02
Szanowny Panie J. Wojciechowski, w sprawie roszczeń żydowskich, zrobił Pan bardzo profesjonalne podejście do zagadnienia, tak jakim ono jest, ujmując dokładnie i dyplomatycznie. Tak trzymać! - to jest "rozbój", kradzież z wyłudzeniem. Kierowanie roszczeń do nie uprawnionego adresata jakim jest Polska, z żądaniami odszkodowań, nie ma żadnych podstaw.

Wszystkich komentarzy: (9)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20 Maja 1943 roku
Szare Szeregi przeprowadziły pod Celestynowem udaną akcję odbicia więźniów transportowanych do Auschwitz.


20 Maja 1506 roku
W Valladolid zmarł Krzysztof Kolumb, słynny żeglarz, odkrywca Ameryki w październiku 1492 roku.


Zobacz więcej