Piątek 29 Marca 2024r. - 89 dz. roku,  Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 05.07.15 - 15:18     Czytano: [1306]

Miłość (Hania Piątek)





Marzyłam o tobie tyle lat
Bez ciebie nic wart był mój świat
Marzyłam na jawie i we śnie
Chciałam, abyś zawsze był obok mnie
I nagle pojawiłeś się i było miło
Serce zadrżało i mocniej zabiło
Spojrzałeś głęboko w moje oczy
I już chciałam być z tobą każdej nocy
Pocałowałeś mnie tak delikatnie
Przytuliłeś lekko choć dosadnie
Poczułam się wtedy tak młodo
I serce załopotało i było mi błogo
Myślałam dobrze, że cię koło siebie mam
Może i ty już nie będziesz sam
Ale czy serce twoje może być dla mnie?
Czy może być na jawie, jak we śnie?
Tak bym tego bardzo chciała
W moim sercu zawsze będę cię miała.

Hania Piątek

Wersja do druku

Jan Orawicz - 12.07.15 19:47
Pani Haniu przepraszam za potknięcie. Końcówkę napisałem przez -ą.
To jest tak: Jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy!!
Serdecznie pozdrawiam!

Panasiuk - 11.07.15 19:27
Niektórym ludziom się wydaje, że są pępkiem świata i nadaremnie przypisują sobie wszystkie wartości, które ich ominęły. Zachwycają się medalami przypiętymi przypadkowo lub przez omyłkę gdzieś w dalekim Londynie czy Paryżu. Drukowała ich "Paryska Kultura" i inne wolnościowe gazetki, podczas gdy Jaruzelski wydawał wojny własnemu narodowi. Poezja zawsze dodawała zgnębionym ducha i podnosiła morale. Jacek Kaczmarski i jemu podobni pisali teksty o tej tragedii i śpiewali je gdzie się tylko dało. Nie wszyscy jednak mogli dorównać temu bardowi, choć nie był w tym dziele jedyny. Chcemy być najlepsi w tym co robimy, ale kto by nie chciał? Można być wykształconym, ale nie każdy otrzymał od Boga ten dar do pisania nazywany umownie talentem, a bez tego ani rusz. Stąd biorą się te rozgoryczenia, zgryźliwość i ta nienawiść do drugiego (może lepszego od nas) człowieka. Tekst piosenki, wiersz, poezja - czym tak naprawdę są?" Nie ważne jak piszemy - ważne o czym"Przeżyliśmy nie tak dawno odwiedziny "barda Edwarda" ukrywającego się pod pseudonimem "Kacper", który to wyzwał mnie i Państwa od grafomanów. Kim zatem jest ów bard, wszak też pisze wiersze ustawione w słupek? Jego kolega skomentował to w ten oto sposób: czasami mu się uda coś napisać, czasami... Teraz mamy nowego krytyka i poetkę jak sama o sobie pisze. Magda to MKM, która uczyła mnie nie tak dawno dziennikarstwa wszak jest niezależną dziennikarką- pytam niezależną od kogo? Musimy eliminować z naszego środowiska tak "zacnych twórców", którym się czasami coś udało. Nazywanie kogoś grafomanem tylko dlatego, że jest lepszy, to żaden argument. Owi artyści adorują się wzajemnie wypisując niesłychane historie w swoich długich, ale zapomnianych życiorysach. Powołują się na znajomości ze zmarłymi dawno pisarzami, których prawdopodobnie nigdy nie spotkali, a jeśli nawet, to na tym się kończyło. Podają się za krytyków literackich, a ich pisownia daleko odbiega od normy (piszą po polskiemu). Mylą najwyraźniej epoki, bo w XXI w. każdy maluczki wie, co oznacza metafora, cenzus i inne literackie określenia. To, że Wałęsa nie czytał, nie musi oznaczać, że inni idą jego śladem. Piszcie Drodzy Państwo nie zważając na taką krytykę, bo zakazy i nakazy już mamy za sobą. Żyjemy w wolnym świecie i każdy może robić co chce (w miarę rozsądku), ale pisania nie uważam za przestępstwo. Bardowie i krytycy niech najpierw poprawią własne bazgroły i swoich klikierów, którzy nie potrafią nic zrobić samodzielnie. Proszę nie brać tych osobników na poważnie, bo to mąciciele jakich mało. Pozdrawiam Panią Hanię, dzielnego Pana Roberta, Pana Janka i wszystkich poetów na ziemi, tych słabszych i geniuszy XXI w. Musimy stać za sobą murem, bo w jedności siła. Od lat piszemy na Kworum i nikomu to nie przeszkadza, aż tu nagle jacyś naukowcy pouczają co i jak mamy robić. Dziękujemy Wam kochani

Jan Orawicz - 11.07.15 1:10
Złapałem trochę czasu,by przeczytać wiersz Pani poetki Hani,a zarazem komentarze do wiersza. Z Panią poetką podajaca się - także za krytyka
literackiego, nie mam zamiaru polemizować,ponieważ widzę,że od tej pani
emanuje porywczość w ocenach nie własnych wierszy.Jako krytyk nie wie,
że piosenka to także poezja? Tu muszę i to podkreślić,że ja też potrafię
rozbierać poezje na czynniki pierwsze. A także kiedyś byłem krytykiem,ale
nie długo,bo komuna nie cierpiała krytyków,którzy wnikali w czerwone
grafomaństwo. Jakie wiersze pisze Pani poetka Hania, to ja te wiersze znam
od zarania. I jakie mam o tych wierszach zdanie,to też mówi o tym zaranie...!
Tak mi się rymnęlo Droga Pani Haniu na tę kąńcówkę. Życzę dalszych takich
utworów,a bedzie klawo!

Hania - 10.07.15 13:55
Witam wszystkich P. Dorotko, P. Magdo i P. Robercie bardzo cieplutko.
Dziękuję Wam kochani za komentarze do mojego wierszydełka. Nasiałam nim trochę zamieszania. No ja ... nie uznaję się za poetkę, piszę po prostu, co we mnie mieszka, co boli, drażni, o czym myślę, marzę, za czym tęsknię. Jestem bardzo wdzięczna redakcji Kworum, że chce publikować - to, co piszę. Czy to nadaje się do czytania i przemyślenia? Sami najlepiej wiecie. Nie ma tak, żeby wszystkim, wszystko się podobało i było po jego myśli.
Panie Robercie, walczy Pan o mnie i mój wierszyk jak Lew - to jest cudowne. Wysyłam dużo buziaków, takich słodziutkich.

Robert - 09.07.15 14:13
Magda - poetka, ponad wszelką wątpliwość to Pani tutaj sieje mętlik i coś tam jeszcze. Zamiast rzeczowej dyskusji, ucieka się Pani do bardzo brzydkiego kontynuowania, zwymyślania teraz pod adresem mojej osoby. Krytykiem literackim jest każdy, w ocenie własnej. Natomiast, to co Pani nam zaprezentowała, literacko nie świadczy o tym, że jest pani tą osobą za jaką się pani podaje, internet i to wytrzyma. Ale są granice wytrzymałości.
Daleko od Polski około 20 tys kilometrów, codziennie pokonuję trasę 2 krotnie. Na jednej z ulic, jest instytucja edukacyjna połączona: przedszkole, szkoła podstawowa i średnia. Na bramie głównej, jest zawieszona duża tęcza, dzieło dyrekcji i "rodziców", podporządkowane totalnej wolności - jest to hodowla sodomitów. Pytanie jest proste: "czy studenci lub absolwenci z tej stajni" będą zdolni do pisania o miłości?. Dlatego popieram Panią H. Piątek.

Magda - 09.07.15 2:03
Ad Panie Robercie, przepraszam ja mam zasadę taką bardzo ważna,
że jak się na czymś nie znam to głosu nie zabieram i słucham tych
którzy się znają. A pan pisze swoje byle pisać. Materia poetycka nie
taka łatwa, jak się panu laikowi w tej sprawie wydaje. Pan nawet nie
wie,co to jest przenośnia i metafora,a co tu mówić o sprawach
dalszych. Ja sama jestem poetka i krytykiem literackim zarazem.
Pan ma zasadę siania mętliku i pouczania innych. Inaczej by Pan
czuł swoje ubóstwo!

Robert - 08.07.15 14:43
Szanowna Pani, Magda - poetka. Jak Pani zauważyła, tylko szkoda, że ta ocena jest zbyt krótka i niewiele mówiąca. Ponieważ sam wiersz jako całość jednak o czymś mówi, a o uczuciach ludzkich można pisać w nieskończoność. Nie przypadło to Pani do gustu, jest to problem tylko i wyłącznie Pani wrażliwości. Bo jednak, pisanie o miłości jest czymś pięknym, to jest nektar, który potrzebny jest do równoważenia okropności dnia codziennego - zatracamy świat człowieczeństwa. Jako poetka, ma Pani jakieś uprzedzenia do muzyki. A przecież forma Poezji Śpiewanej, ma zwielokrotnioną wymowę artystyczną, bo muzyka jest tez POEZJĄ. Dałbym Pani propozycję, mam gotową muzykę, potrzebuję do niej tekst - ale wiem co pani odpowie, że do tej muzyki która nie jest muzyką, żaden tekst się nie nada.

Magda- poetka - 08.07.15 11:17
Ad. Pani Hanno to jest piosenka.Tylko dodać melodię. Poezja to nie jest.
Życzę dobrej melodii. Współczuję rozterki!

Dorota Sidor - 05.07.15 23:16
Jak słodko ;) Pieknie Pani Haniu ;) Życze aby ten cudowny sen się ziścił i aby serduszko radośnie i szczęśliwie biło w rytm tego cudownego uczucia ;)
Pozdrawiam Panią serdecznie ;)
Dorota.

Wszystkich komentarzy: (9)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29 Marca 1848 roku
We Włoszech z inicjatywy Adama Mickiewicza został podpisany akt zawiązania legionu polskiego.


29 Marca 1937 roku
Zmarł Karol Szymanowski, polski kompozytor. Obok F. Chopina, uznawany za najwybitniejszego kompozytora (ur. 1882)


Zobacz więcej