Piątek 19 Kwietnia 2024r. - 109 dz. roku,  Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 11.07.15 - 12:30     Czytano: [2352]

Przypomnieli o Wołyniu


Kibice Legii i Lecha przypomnieli o Wołyniu. Stali po przeciwnych stronach, ale byli zgodni jak nigdy



Podczas meczu o Superpuchar Polski rozgrywanego między Legią Warszawa a Lechem Poznań, na stadionie „Kolejorza” można było zauważyć transparenty przypominające ukraińskie ludobójstwo.

W ten sposób kibice upamiętnili 72. rocznicę kulminacyjnego momentu Rzezi Wołyńskiej w wyniku którego śmierć ponieśli Polacy - również kobiety, dzieci i starcy. Zostali brutalnie zamordowani przez Ukraińców tylko dlatego, że byli Polakami.

Ultrasi stołecznego klubu wywiesili wielkie hasło:




























W podobnym tonie było utrzymane hasło na transparencie kibiców „Kolejorza”.
Pamiętamy ukraińskie ludobójstwo na Polakach z Wołynia!!! ‘43




























Ważna rocznica połączyła kibiców, którzy nigdy nie są ze sobą zgodni. Tym razem byli.
gah

wPolityce

Wersja do druku

Robert - 26.01.16 6:36
Panie Lubomirze, na pewno "miłośnik sportu" jest określeniem eleganckim. Natomiast, uważam, że "miłośnikiem sportu" każdej dyscypliny, może być każdy, bez względu której stronie patronuje (albo potocznie kibicuje), czy tylko dostrzega bezstronnie, pewne walory kunsztu, w zakresie poziomu umiejętności w uprawianiu tej sztuki. Z tym, że "miłośnik sportu" wcale nie musi być patriotą.
Proces ewolucji widowni, trwa już w Polsce bardzo długo, czego byliśmy jesteśmy świadkami również na terenach obcych, gdzie widownie dawały upust swojemu "entuzjazmu" dla państw barbarzyńskich. A wiec wynik wiedzy historycznej o zabarwieniu politycznym ma duże znaczenie, w wyrażaniu niezadowolenia z jakiejś tam niesprawiedliwości, w tym i społecznej, bez ujmy dla sportu. Tak to należy odczytywać.
W Polsce to zjawisko, ma swoje tradycje, zakorzeniony problem niesprawiedliwości, to nabrzmiały garb narodowy, w wielu dziedzinach. Powiadają, chcesz się dowiedzieć prawdy, wsłuchaj się w głos Narodu. W końcu głos widowni można tak uznać, to nie media i nie partie polityczne, to zwyczajni uczciwi obywatele. To potocznie zwani Kibice i Kibole, nie należy tego deprecjonować, dzisiaj to dwie poważne instytucje (lepsze od każdego proroctwa medialnego) w pewnej hierarchii działania ze statusem patriotycznym. A co dokonał Tusk z Schetyną, zaplanowali pacyfikację Kibiców przed stadionem Legii, przed meczem - przygotowali masę funkcjonariuszy i transportu aby aresztować 700 kibiców. Nasłali prokuratorów policję, i odprawili barbarzyństwo przemoc i torturowanie, odsyłam do właściwego artykułu gdzie wypowiadają się Kibice i policja /niezalezna.pl/.
Wywiad z naczelnym Kibolem - jest dumnym z tego, jak ktoś go nazywa Kibolem. I dzięki stadionom, cała Polska wie - kto jest matołem, a kto nie.

Lubomir - 25.01.16 12:15
Coś bardziej mi pasuje okeślenie 'miłośnicy sportu' niż - 'kibice'. 'Kibic' to jednak ktoś biernie przyglądający się. 'Miłośnik', to pasjonat, który angażuje się sercem i duchem. To człowiek inteligentny, któremu nie jest obca ojczysta kultura i ojczysty język. To wg mnie - mniej więcej różnica, jak między 'wyklętym', a 'niezłomnym'.

Jan Orawicz - 12.07.15 16:57
O kibicach

Kibice! kibice!
Tworzą polską szpicę !!
Co się wbije grotem
W bolszewicką hołotę !

(J.O)

Robert - 12.07.15 6:00
Brawo KIBICE! już wielokrotnie dali wyraz, dla tak ważnej Tożsamości Narodowej. Te prawdy historyczne, poprzez tych ludzi dobrej woli, trafiają do mas, i do całego kraju, reakcja jest niesamowita - w powadze i godności przyjmowana przez wszystkich Polaków. Miejmy nadzieje, że nadejdzie taki dzień, kiedy ta PRAWDA, ukaże się w podręcznikach szkolnych. Budujące jest to, że są to młodzi ludzie - pokonali ryżego, konsekwentni zwalczają rządząca hołotę.

Radek - 11.07.15 20:22
I co odznaczony przez Ukrainców pan T.Sakiewicz na to?
Może pojedzie złożyć ukłon banderowcom,którzy rządzą
Ukrainą, nie myslac o zwrocie naszych ziem z ich stolica
Lwowem. Czekam!

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Kwietnia 1943 roku
Wybuch powstania żydowskiego w getcie założonym przez Niemców w okupowanej Warszawie


19 Kwietnia 1988 roku
Zmarł Jonasz Kofta, polski dramaturg, satyryk (ur. 1942)


Zobacz więcej