Sobota 30 Maja 2020r. - 151 dz. roku,  Imieniny: Ferdynanda, Zyndrama

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 23.07.15 - 10:03     Czytano: [1208]

Dział: Interwencje

Dobre wieści w sprawie Asii Bibi


Dziś, 23 lipca ok godz. 10 rano bliscy Asii Bibi poinformowali CitizenGO - z radością i nadzieją - o wyniku rozprawy w Sądzie Najwyższym.

Sąd Najwyższy w Islamabadzie uchylił wyrok Sądu Apelacyjnego w Lahore z października zeszłego roku i przejął sprawę do swego rozpoznania. To oznacza, że Sąd Najwyższy zbada sprawę na nowo i że w tej chwili nie obowiązuje wyrok śmierci wydany na Asię Bibi. Ciągle jest oskarżona, lecz według pakistańskiego prawa - nie można jej teraz zamordować.

Asia Bibi mogłaby opuścić więzienie (ale nie kraj) do czasu kolejnej rozprawy w Sądzie Najwyższym (jej termin nie jest jeszcze znany), lecz wraz z rodziną i prawnikami zdecydowała o pozostaniu w więzieniu do ostatecznego wyroku, ponieważ tam jest bezpieczniejsza. Poza więzieniem mogłaby zostać natychmiast zamordowana (wyznaczono nawet nagrodę w wysokości prawie 5000 $ dla tego, kto ją zabije). Rodzina uznała, że życie Asii Bibi jest ważniejsze od bolesnej rozłąki...

Ciągle podpisujmy petycję, a jeśli już to zrobiliśmy, poprośmy znajomych o podpisanie! http://citizengo.org/pl/uwolnic-asie-bibi-petycja-sad-najwyzszy
Nasze podpisy mają sens. Pozwalają - choć trochę - równoważyć nacisk tych, którzy chcą Asię Bibi zamordować.
http://citizengo.org/pl/uwolnic-asie-bibi-petycja-sad-najwyzszy

Dziękuję Państwu za ogromne zaangażowanie i serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Korzekwa
Dyrektor CitizenGO Polska

P.S. Dzisiaj wraz z Ignaciem Arsuagą - prezesem CitizenGO oraz Miguelem Vidalem - dyrektorem organizacji Mas Libres (która walczy o wolność religijną) przekazywałam ambasadzie Pakistanu kolejną petycję o uwolnienie (petycje wysyłaliśmy także bezpośrednio do Sądu Najwyższego. Jest ona również w dyspozycji prawników Asii).

Kilka zdjęć ze spotkania z przedstawicielem ambasady jest tutaj (wtedy już znaliśmy dobrą wiadomość): www.facebook.com/CitizenGOPolska (zachęcam do polubienia profilu).

Wersja do druku

pszczelarz z gnojnej - 23.07.15 15:31
No dobra, ale wypadałoby podać chociaż w zarysie - O CO TUTAJ BIEGA? Wynika, że gdzieś są takie same genialne sądy jak w Polsce, i nikt petycji do Polskich sadów i władzy, nie wysyłał. Widać jak na dłoni, od posiadania broni nuklearnej, masa krytyczna CNS poważnie traci na pojemności.
Normalnie w większości, jesteśmy i stajemy w obronie życia. Podpisanie petycji to zwykła sprawa, ratująca życie. Chociaż zdarzało się naszym "noblistom", podpisywać listę przeciwko Polakom, z żądaniem najwyższej kary. Niektórzy obecni tzw. "literaci"? próbują to naśladować, jako droga do Nobla, wcielając się w wielostandartowe postacie miernot.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

30 Maja 1943 roku
Dowódca Armii Krajowej wydał rozkaz o scaleniu oddziałów Batalionów Chłopskich z AK.


30 Maja 1431 roku
W wieku 19 lat spłonęła na stosie Joanna d Arc.


Zobacz więcej