Poniedziałek 20 Maja 2019r. - 140 dz. roku,  Imieniny: Bazylego, Krystyny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 13.08.15 - 10:16     Czytano: [968]

„Nazism. Made in Germany”


"NEVER FORGET. NAZISM Made in Germany" - plakaty o takiej treści, z załączonym zdjęciem mieszkańców Niemiec entuzjastycznie pozdrawiających nazistów, od 29 lipca wiszą na ulicach polskiej stolicy. Plakaty najwidoczniej nie wszystkim się podobają, bo jak donosi autor, Wojciech Korkuć - są one zrywane.

Ruch Higieny Moralnej od ponad roku prowadzi kampanię uświadamiającą, kto tak naprawdę odpowiada za nazistowskie zbrodnie. Jak można odczytać z materiałów RHM, przesłanką jest powtarzająca się w zachodnich mediach fraza "polskie obozy koncentracyjne":

Wersja z 2014 r.

Tak wyglądają dwie wersje tegoroczne:
Tak edukacyjne plakaty komponują się na ulicach Warszawy:

Banery musiały się komuś bardzo nie spodobać, bo - jak informuje Wojciech Korkuć na Twitterze - już są z tablic zrywane:Niezależna.pl

Wersja do druku

Lubomir - 22.08.15 15:35
Niemieccy naziści nie złożyli broni. Zmienili tylko rodzaj broni. Np wykupili w Polsce prasę lokalną i niektóre tytuły prasy elektronicznej. M.in. 'Onet'. Teraz szczują i sieją intrygi. Np publikują wypowiedzi niemieckich prowokatorów typu: 'Czy Ślązak jest Polakiem?', albo: 'Niemcy zajmą Śląsk jak Rosja Krym?'. Niemieckie szmatławce powinny zostać w Polsce zdelegalizowane. Działają na szkodę Polski, Polaków i polskości.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20 Maja 1506 roku
W Valladolid zmarł Krzysztof Kolumb, słynny żeglarz, odkrywca Ameryki w październiku 1492 roku.


20 Maja 1943 roku
Szare Szeregi przeprowadziły pod Celestynowem udaną akcję odbicia więźniów transportowanych do Auschwitz.


Zobacz więcej