Sobota 29 Lutego 2020r. - 60 dz. roku,  Imieniny: Lecha, Lutomira

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 01.03.16 - 22:02     Czytano: [840]

"Totalna opozycja"

- Totalnie bezradna czy bezmyślnaZ badań TNS Polska wynika, że pośród wartości, które Polacy cenią najbardziej są uczciwość sprawiedliwość, życzliwość i odpowiedzialność, choć z pewnością nie były to cechy rządzącej przez ostatnie 8 lat koalicji PO-PSL.


Nie tylko rządzenie, ale i bycie w opozycji to niewątpliwie sztuka wymagająca odpowiedzialności i kompetencji, tym również nie wyróżnia się dzisiejsza „totalna opozycja”, która tak bardzo chce przywrócenia starego porządku, że gotowa jest nawet bronić, jak niepodległości kolejnych „Bolków”, a Bolków ci u nas dostatek. Jednak w tym szaleństwie i napaściach na rządzących jest metoda - zamącić i ogłupić, a nuż się uda zablokować naprawę polskiego państwa.

Totalnej opozycji PO, PSL, Nowoczesnej intelektualnie nie jest łatwo przy takich wulkanach charyzmy i oratorskiego kunsztu, jaki prezentuje przewodniczący G. Schetyna czy frazesom Nowoczesnego R. Petru, którzy coraz bardziej nie nadążają za rozwojem wydarzeń i społecznymi nastrojami. Najtrafniej ujął to na sejmowych korytarzach samotny przechodzień, mijający przewodniczącego Nowoczesnej R.Petru, Nie pomaga nawet wielokrotne straszenie drugą Grecją przez byłego MF, prof. L.Balcerowicza i banksterskie połajanki oraz PR-owe zlecenia.

Mimo blisko już półrocznego okresu rządów Zjednoczonej Prawicy, bociany jednak przylecą do Polski i miejmy nadzieję, że w liczbie większej niż tzw. „uchodźcy” z Syrii, a krowy na Podlasiu i nie tylko będą dalej dawać mleko mimo straszliwych wizji gospodarczego Armagedonu, serwowanych przez posłanki Nowoczesnej. Ta rzekomo „totalna władza” okazuje się być tak „bezwzględna i brutalna” dla rządzących przez minione 8 lat, że najpierw chce zrobić kompleksowy audyt tamtych lat, zanim winnych, niezliczonych przecież afer, gigantycznego marnotrawstwa publicznych pieniędzy, a niewykluczone, że i inwigilowania dziennikarzy czy przeciwników politycznych - postawi jakieś zarzuty. Ale, to co dla opozycji najbardziej niewygodne, a być może i niebezpieczne to chęć uszczelnienia i to na poważnie, polskiego systemu podatkowego i budżetu państwa, do którego nie trafia rocznie blisko 100 mld zł, z tytułu oszustw w podatku VAT, niezapłaconego CIT-u oraz przemytu towarów akcyzowych i hazardu online.

O zgrozo nowa władza chce dać zaharowanym i nisko opłacanym obywatelom prawo wyboru przejścia na emeryturę w wieku 60 i 65 - lat, by nie musieli tyrać do 67 roku życia, a tak naprawdę aż do śmierci. Zakodowane paliwo i totalna polityczna i medialna wojna, wypowiedziana legalnemu rządowi jest podsycana i być może inspirowana przez te zagraniczne grupy interesów, a być może nawet państwa, które mogą finansowo i materialnie ucierpieć na wybiciu się na suwerenność gospodarczą Polski i repolonizację zysków. Polacy zaś chcą normalnego państwa, wreszcie materialnej stabilności, odpowiedzialności rządzących za czyny i słowa. Wściekłość przedstawicieli Nowoczesnej i PO budzi sądowa ugoda przyznająca 26 mln zł odszkodowania dla fundacji Lux Veritatis, ale już ani słowa wątpliwości czy połajanek w przypadku odszkodowania dla niemieckiego właściciela radia RMF FM w kwocie rzędu ponad 80 mln zł, a warto dodać, że ugoda z EUREKO w sprawie skandalicznej prywatyzacji PZU SA, dokonana pod patronatem MSP A.Grada z PO kosztowała nas łącznie blisko kilkanaście miliardów złotych. My - Naród Polska, jako duży kraj w środku Europy mamy naprawdę czym się martwić i przeciwko czemu protestować gdy idzie o zagrożenia, jakie wiszą dziś nad Europą. To między innymi kwestia kolejnych milionów tzw. „uchodźców”, likwidacji strefy Schengen, skutków Traktatu o Handlu Transatlantyckim, to również sprawa Brexit-u, Grexit-u, budowy Nordstream 2, wdrażania Pakietu Klimatycznego, kryzysu wspólnej waluty euro, jak i zabójczej unijnej biurokracji oraz pogłębiającego się kryzysu bankowego i zadłużeniowego w Europie i na Świecie.

Ten rząd ma jeszcze sporo min z opóźnionym zapłonem do rozbrojenia pozostawionych w spuściźnie po 8-miu latach rządów PO-PSL i 26 latach tzw. „transformacji”. I to nie tylko kwestia gigantycznego, polskiego zadłużenia zagranicznego, sięgającego już blisko 350 mld dol., ale również nieściągniętych zaległości podatkowych, które wraz z odsetkami stanowią kwotę ok. 50 mld zł, nieściągniętych składek ZUS na kwotę blisko 55 mld zł czy nawet niezapłaconych alimentów sięgających kwoty 8 mld zł. Czy też zagranicznych inwestycji spółek Skarbu Państwa na kwotę rzędu ponad 30 mld zł, nie zawsze uzasadnionych ekonomicznie i w znacznej części już wytransferowanych pieniędzy. Z unijnych pieniędzy poprzednia ekipa rządowa wydała na program „Kapitał Ludzki” - blisko 49 mld zł, który niewiele dał polskiej gospodarce, myśli naukowej czy innowacyjnym technologiom. Dziś szara strefa w Polsce to blisko 250 mld zł, a na samą biurokrację wydajemy ponad 50 mld zł. Jest więc na czym oszczędzać i o co sensownie się spierać, jak wydawać, a przede wszystkim jak zarabiać polskie pieniądze. Wydać pieniądze i to gigantyczne, byle jak, każdy umie i potrafi, zarobić je dla Polski i Polaków, nie każdy jak widać potrafi.

„Totalna opozycja” zamiast przedstawiać realne propozycje nowych źródeł dochodów państwa i samorządów i zrealizowania znaczących oszczędności w państwie, a przede wszystkim ukrócenia finansowego rabunku dokonywanego przez lata na Polsce i Polakach, deklaruje „świętą wojnę” - pytanie tylko w czyim interesie? My - Naród oczekujemy na normalne, uczciwe i dobrze zarządzane polskie państwo.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK, ekspert gospodarczy, publicysta, poseł do Sejmu.
wPolityce


Wersja do druku

Lubomir - 31.03.16 20:11
Niczym opozycja dziala niemiecki dziennikarz śledczy w Polsce, Berthold Kuettel. Wielu podobnych do niego sprawia wrażenie profesjonalistów ze zjednoczonej Abwehry Bis, ze Stasi plus BND. Tacy to nawet Irakowi wmówili posiadanie broni masowego rażenia. Śpiewki o 'nazistowskim rządzie w Polsce' są najwyraźniej autorstwa podobnych szkodników i wywrotowców. Szkalowanie demokratycznie wybranych naczelnych władz RP, to ulubione zajęcie piszącej 'Piątej Kolumny'.

MariaN - 06.03.16 9:59
Od piatku Ziobro stał sie szeryfem nr 1. Mam nadzieje że POwsadza tych złodziei i cwaniaków z poprzedniej ekipy

Lubomir - 05.03.16 9:40
Re: DEF Waaadzy spodobał się oligarchizm. To swoiste: "Cała własność w ręce Rad!". Polskojęzyczni oligarchowie, podobnie jak w Rosji, to grandziarze uwłaszczeni na majątku Państwa. Ci grandziarze mdleją, gdy słyszą, że idzie Demokracja i że wybieralna funkcja publiczna - to misja na rzecz ogółu Rodaków, a nie prywatny folwark feudała. Podobną oligarchizację systemu urządziła sobie Merkel, to już istna caryca Katarzyna Wielka Bis. Zresztą jej tajemnicze wypady na "erotyczne szlaki", jeszcze bardziej upodabniają ją do jej rodaczki, która pierwsza zdobyła dla Rosji Krym.

DEF - 02.03.16 8:12
tak jak się spodziewałem dalej system prawny nie będzie zmieniany tylko kolejny dalszy wzrost fiskalizmu państwa. Dlaczego nie możemy wybierać prokuratora, szeryfa, sędziego w wyborach bezpośrednich ?
Finanse gmin muszą być jawne i dostępne w internecie, należy w każdej gminie tworzyć samorządy właściceli nieruchomości i przekazać im zagarniętą przez partie kontrolę. Finanse gmin muszą kontrolować i opiniować ci co je zasilają dlatego muszą powstać przedstawicielstwa osób prowadzących działalność gospodarczą.
Zlikwidować dysproporcje w zarobkach urzędników i odłączyć ich od ZUS-u.
Najwyższe emerytury są wypłacane tym co czekali na nie na stołkach w urzędach.
Kartele farmakochemiczne robią na naszym zdrowiu miliardowe zyski, opłacana z podatków "darmowa" służba zdrowia stworzyła armię lekomanów i kalek.
A tu zanosi się na kolejne drenowanie społeczeństwa z kasy i szczytne hasła.

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29 Lutego 1988 roku
W azerskim mieście Sumgait doszło do zamieszek na tle etnicznym przeciwko mniejszości ormiańskiej, zginęło 41 osób


29 Lutego 1402 roku
W katedrze na Wawelu odbył się ślub króla Władysława Jagiełły z Anną Cylejską, wnuczką Kazimierza III Wielkiego


Zobacz więcej