Sobota 16 Lutego 2019r. - 47 dz. roku,  Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.06.16 - 12:56     Czytano: [892]

PiS gromi opozycję!

W kolejnym sondażu Prawo i Sprawiedliwość na pozycji zdecydowanego lidera

Poparcie dla PiS, po wzroście w maju o 5 pkt. proc., w czerwcu wzrosło o 1 pkt proc. i wynosi 40 proc. - wynika z badania TNS Polska. Na PO głosować chce, podobnie jak w maju, 17 proc. Polaków, a na Kukiz,15 i Nowoczesną po 9 proc.

Wśród osób, które zadeklarowały gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, 40 proc. badanych zapowiedziało zamiar głosowania na Prawo i Sprawiedliwość - to wynik o 1 pkt proc. wyższy niż przed miesiącem. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska (17 proc.), której poparcie nie uległo zmianie w stosunku do poprzedniego miesiąca. Wciąż wyprzedza ona .Nowoczesną Ryszarda Petru (9 proc.), która w maju odnotowała spadek poparcia w stosunku do poprzedniego miesiąca o 2 punkty procentowe. Powyżej progu wyborczego znalazł się również Kukiz,15, który uzyskał wynik o 2 punkty procentowe wyższy niż przed miesiącem (9 proc.), zrównując się z partią Ryszarda Petru - napisano w komentarzu.

Nieco poniżej progu wyborczego znalazłaby się Partia Korwin, która w tym miesiącu osiągnęła wynik na poziomie 4 proc. W przypadku partii SLD w maju odnotowano poparcie na poziomie 3 proc. wskazań. Pozostałe partie, o które pytano w badaniu - Partia Razem (2 proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe (2 proc.) oraz Twój Ruch (1 proc.) - raczej nie miałyby szans na wejście do Sejmu - dodano.

Badanie przeprowadzono w dniach 3-8 czerwca na próbie 994 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.
Mly/PAP

stefczyk.info

Wersja do druku

Agamemnon - 22.06.16 21:00
Czy ustawa antyterrorystyczna podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę, nie będzie użyta w przyszłości przeciwko strajkom i demonstracjom skierowanym przeciwko nieodpowiedzialnej władzy jak być może się kiedyś w Polsce pojawić. Nie może ona służyć ograniczeniu wolności Narodu.
Jeśli tak byłoby nie posiadałaby cech prawa a jej użycie nosiłoby znamiona przestępstwa. Nosi znamiona przestępstwa jeśli nie ma w niej zawarowanej zasady wolności do protestu.

DEF - 15.06.16 22:08
Sięgnijmy wstecz

http://forsal.pl/artykuly/695214,najwieksze-afery-iii-rp-afera-pineiry-czyli-jak-zemek-dulary-glapinskiemu-przekazywal.html

"Opowieść Janusza Pineira o tym, jak finansował Porozumienie Centrum i Jarosława Kaczyńskiego z hurtowni swojej konkubiny oraz pieniędzy FOZZ, to jedna z najbardziej kuriozalnych afer ostatniego 20-lecia.
Rzecz się zaczęła, gdy pół-Kubańczyk i pasierb aktora Krzysztofa Kowalewskiego, o nazwisku iście latynowskiej długości: Janusz Heathcliff Iwanowski Pineiro wraz z publicystą „Trybuny” Jakubem Kopciem wydali w 2000 r. książkę „Po drugiej stronie lustracji”. Oskarżała ona liderów PC, że na początku lat 90. dążyli do budowy imperium finansowego z pieniędzy z FOZZ, czyli o związek z „matką wszystkich afer”, gdzie pod pozorem wykupu polskiego długu zagranicznego wyprowadzono z budżetu państwa setki milionów dolarów....
W ramach tejże krytyki w wyemitowanym w porze największej oglądalności pierwszym akcie filmu Pineiro opowiadał o tym, jak w latach 1991–1992 bez żadnych pokwitowań wręczał w czarnych walizkach „dulary” nieoficjalnemu skarbnikowi PC – Adamowi Glapińskiemu. Glapiński miał przyjąć ok. 600 tys. dol. z FOZZ, a Jarosław Kaczyński 10 tys. w kopercie wręczonej mu w jego gabinecie w Kancelarii Prezydenta, której był wówczas szefem............
Wtórował im zresztą sam Żemek, który zeznał, że na prośbę Glapińskiego pośredniczył w finansowaniu PC, namawiając szefów central handlu zagranicznego do przekazywania mu pieniędzy z tzw. czarnej kasy tych central."

Historia wciąż mnie zaskakuje.

Robert - 15.06.16 15:29
Uważam, że to jest dopiero preludium, przed tym, co zaczną wskazywać mierniki sejsmiczne. Kiedy media, wejdą w fazę normalnej rzetelności, w konfrontacji publicznej. Co było i do jakiej Polski zmierzamy. Społeczeństwo jest ciagle niedoinformowane, od kilkudziesiecioleci.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

16 Lutego 1758 roku
Urodził się Julian Ursyn Niemcewicz, pisarz, publicysta, działacz polityczny (zm. 1841)


16 Lutego 1939 roku
Urodził się Czesław Niemen (wł. Czesław Wydrzycki), piosenkarz, kompozytor, instrumentalista (zm. 2004)


Zobacz więcej