Poniedziałek 18 Grudnia 2017r. - 352 dz. roku,  Imieniny: Bogusława, Laury

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 11.07.16 - 11:29     Czytano: [1139]

Strona ŚDM zhakowana (Aktualiz.)


Strona ŚDM została zhakowana. „Szczyt NATO razem z Warszawą spłoną w Świętym Ogniu!”- taki napis pojawił się na stronie sdm.lublin.pl. Sprawą zajmuje się policja i ABW.

O ataku hakerów na stronę Światowych Dni Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej poinformował serwis dziennikwschodni.pl.
Potwierdzam, że lubelska strona Światowych Dni Młodzieży została zhakowana
—powiedział ks. Adam Bab, koordynator diecezjalny ŚDM.

Trudno powiedzieć czy ktoś kto to zrobił, ma arabskie korzenie. Równie dobrze ktoś może się pod kogoś podszywać. Sprawę zgłosiliśmy policji i ABW
—zaznaczył ks. Bab.

Policja o ataku hakerów dowiedziała się jednak wcześniej od dziennikarzy.
Dziennikarze portalu dziennikwschodni.pl zdjęcia z treścią informacji ze strony sdm.lublin.pl przesłali dr. Wojciechowi Szewce, ekspertowi ds. bliskowschodnich. W jego ocenie, treść komunikatu brzmi jakby pisało go 5-letnie dziecko. Specjalista przekonuje, że na pewno autorem nie jest Arab ze Wschodu. Raczej ktoś mieszkający w zachodniej Europie – np. w Niemczech czy Francji.

Osoby, z którymi konsultowałem ten napis, powiedziały również, że wygląda to na poważną groźbę
—powiedział dr Szewka.

Strona internetowa sdm.lublin.pl działa już normalnie. W sprawie ataku hakerskiego prowadzone jest śledztwo.
ann/dziennikwschodni.pl

wPolityce

...........................................
14 lipca 2016r.

Rosjanie włamali się na stronę Światowych Dni Młodzieży? Nowe fakty w sprawie

Włamanie na stronę Światowych Dni Młodzieży archidiecezji lubelskiej nastąpiło z francuskiego serwera połączonego z rosyjskojęzyczną domeną zarejestrowaną w Stanach Zjednoczonych - dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM. Policja wszczęła formalnie dochodzenie dotyczące zablokowania strony i wyświetlenia na niej groźby po polsku i arabsku: "Allahu akbar! Przyszedł czas na odpłatę".

Przesłuchano już administratora archidiecezjalnej strony dotyczącej Światowych Dni Młodzieży, a także proboszcza jednej z parafii. Bardzo szybko udało się też ustalić pocztowy serwer, z którego zablokowano witrynę - znajduje się we Francji, natomiast odwołuje się do rosyjskojęzycznego portalu zarejestrowanego w Huston na prywatną osobę. Ten portal służy przede wszystkim do przesyłania zdjęć i plików filmowych.

Kolejnym krokiem śledczych ma być wysłanie wniosków o pomoc prawną do Francji, a także do USA. Dopiero informacje z tych krajów będą kluczowe dla stwierdzenia, czy mamy do czynienia z realną groźbą czy głupim żartem.
(mal)

Krzysztof Zasada
RMF24.pl

Wersja do druku

Lubomir - 16.07.16 18:38
Wspaniała wiadomość z włoskiej prasy. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie zaszczycą swoją obecnością popularni na świecie trzej włoscy śpiewacy z zespołu 'Il Volo': Piero Barone, Ignazio Boschetto i Gianluca Ginoble. Do Krakowa mają przybyć jako młodzi wyznawcy Chrystusa, by podziękować Bogu za talent, jakim ich obdarzył.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Grudnia 1952 roku
Urodziła się Krystyna Janda, polska aktorka i reżyser filmowy.


18 Grudnia 1951 roku
Kongres Stanów Zjednoczonych powołał specjalną komisję do spraw Zbrodni Katyńskiej.


Zobacz więcej