Wtorek 17 Lipca 2018r. - 198 dz. roku,  Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 12.10.16 - 12:03     Czytano: [1144]

Cenzura na Facebooku

"Ze swoimi lewakami kasuje treści patriotyczne, a promuje Sok z Buraka"

Menedżerka polskiego Facebooka uczestniczką marszów KOD

Klucz, według którego Facebook decyduje o blokadzie użytkowników bądź usuwaniu postów zastanawiał zapewne niejednego z jego użytkowników. Jak to możliwe, że cenzurowane były strony patriotyczne lub po prostu związane ze środowiskami konserwatywnymi, podczas gdy te rozpowszechniające wyjątkowo haniebne kłamstwa, jak Sok z Buraka (nie wspominając o tych, obrażających Jana Pawła II i innych godzących w uczucia religijne katolików) nigdy nie naruszają zasad jego użytkowania.

Jeśli ktoś miał złudzenia, że Facebook jest przestrzenią apolityczną, bardzo się mylił. Jak się okazuje, w bardzo prosty sposób poglądy polityczne jego pracowników przekładają się na ogólną filozofię. Na sprawę zwrócił uwagę publicysta "Do Rzeczy" Marcin Makowski. "Pani z polskiego Facebooka podaje memy z Soku z Buraka, który pomimo licznych kłamstw nigdy nie dostał bana. Ciekawe, prawda?" - napisał na Twitterze nasz publicysta, który do posta załączył screen będący potwierdzeniem jego słów. Na nim zaś udostępniony przez menedżerkę Facebooka w Polsce Sylwię de Weydenthal mem, przedstawiający Jarosława Kaczyńskiego podpisanego jako: "NASZ NOWY PRZYWÓDCA MAO PIS DA". Komentarz pracownicy Facebooka był krótki: "uwielbiam".

O sprawie napisał także inny z naszych publicystów - Cezary Gmyz, który udostępnił zdjęcie właśnie wspomnianej pracownicy portalu społecznościowego z Robertem Bednarskim - szefem FB na Europę Środkowo-Wschodnią (wcześniej szef Onetu) z Ryszardem Petru. "Wszyscy wiedzą, że szefami GW są Michnik i Jarosław Kurski ale dziś większą siłę rażenia ma facebook. Warto więc wiedzieć kto go robi" - podkreślił Gmyz.

"Apolityczność" Facebooka krótko podsumował również Rafał Ziemkiewicz: "Sylwia de Wyedenthal - Fb na Polskę. Ze swymi lewakami kasuje profile i treści patriotyczne, promuje plucie na Jana Pawła II i sok z buraka".

Na profilu facebookowym Weydenthal znalazły się liczne zdjęcia z antyrządowych demonstracji m.in tych organizowanych przez KOD, jedno z nich z transparentem "najgorszy sort Polaków", inne przedstawiające karton z napisem "Beata! Dlaczego wyskrobałaś sobie mózg?" i kolejne "Nie wstydzę się Polski! Wstydzę się Dudy, PiS-u i polskiego ciemnego ludu".

Tajemnicę klucza facebookowej cenzury można chyba uznać za rozwiązaną.

DoRzeczy

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

17 Lipca 1916 roku
Urodził się Aleksander Gieysztor, polski historyk mediewista, odznaczony Orderem Orła Białego (zm. 1999)


17 Lipca 1936 roku
Urodziła się Danuta Rinn, polska piosenkarka, aktorka (zm. 2006)


Zobacz więcej