Piątek 19 Kwietnia 2024r. - 110 dz. roku,  Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 25.11.16 - 20:13     Czytano: [762]

Dział: WPiS

Listopadowy WPiS już do nabycia

Ukazał się listopadowy numer naszego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. Jak zwykle piszemy w nim o sprawach ciekawych, ważnych, niekiedy bulwersujących, ale zawsze aktualnych. W numerze znajdziecie Państwo m.in. relację z wręczenia Nagrody Patriota Roku 2016 Antoniemu Macierewiczowie, teksty o Henryku Sienkiewiczu związane z setną rocznicą jego śmierci oraz rozmowę z posłem Januszem Szewczakiem o tym, jak banki i inne instytucje finansowe wykorzystują Polaków.

Listopadowy „Wpis” to prawie 100 stron zajmującej lektury!

W bieżącym numerze:

● Chcę znać prawdę – o rozpoczynających się właśnie ekshumacjach ofiar tragedii smoleńskiej, z Krystyną Kwiatkowską, wdową po Dowódcy Operacyjnym Sił Zbrojnych gen. Bronisławie Kwiatkowskim, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu, rozmawia Jolanta Sosnowska.
● Odwaga w imię porządku moralnego, który jest większy i silniejszy od każdego zła – laudacja na cześć Antoniego Macierewicza, wygłoszona przez prof. Andrzeja Nowaka podczas gali wręczenia ministrowi Nagrody Patriota Roku 2016 w Operze Krakowskiej 24 października 2016 r.
● Antoni Macierewicz Patriotą Roku 2016 – relacja ze zorganizowanego przez wydawnictwo Biały Kruk II Dania Patrioty, podczas którego przyznana została Nagroda Patriota Roku 2016. Jej pierwszym laureatem został minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
● Powstanie Listopadowe. Wyjątkowy czas, gdy Niemcy podziwiali Polaków – w kolejną rocznicę Powstania Listopadowego przypominamy ówczesny stosunek społeczeństwa niemieckiego do walczącej o wolność Polski i Polaków.
● Bratanki polsko-węgierskie i bracia brukselscy – Jolanta Sosnowska przybliża prezentowaną w Muzeum Narodowym w Krakowie interesującą wystawę obrazów pt. „Złoty wiek malarstwa węgierskiego (1836-1936)”.
● Tchórzliwy naród nie ma ojczyzny. Sekret wolności kryje się w odwadze – przemówienie premiera Węgier Viktor Orbána wygłoszone na Placu Bohaterów w Budapeszcie 23 października 2016 r. podczas obchodów rocznicy wybuchu Powstania Węgierskiego 1956.
● Polsce potrzebna literatura nadziei, narodowej nadziei – dr Justyna Chłap-Nowakowa przedstawia historyczne powieści Henryka Sienkiewicza.
● Najlepszy scenarzysta świata, czyli sto lat (z okładem) Sienkiewicza na ekranie – w setną rocznicę śmierci wielkiego pisarza opisujemy mniej znane ekranizacje jego książek.
● Jak długo instytucje finansowe będą doić Polaków? – Leszek Sosnowski rozmawia z posłem Januszem Szewczakiem o nieuczciwych praktykach stosowanych przez banki wobec klientów.
● Dramatyczny rozziew w opinii publicznej – historyk prof. Wojciech Roszkowski pisze o politycznym i światopoglądowym rozłamie w polskim społeczeństwie.
● Karabinek przyszłości powstaje w radomskiej fabryce – reportaż z Fabryki Broni w Radomiu, w której produkowana jest nowoczesna broń strzelecka dla Wojska Polskiego.
● Biznes legislacyjny, czyli zarabianie na ustawach – prof. Witold Modzelewski o funkcjonującym w Polsce skandalicznym procederze stanowienia prawa na zamówienie.
● Bagnasco, Gądecki, Nichols – obrońcy doktryny – korespondencja z Rzymu watykanisty Andrei Gagliarducciego o dwóch trendach ścierających się wewnątrz Kościoła: tradycyjnym i „otwartym”.
● Dlaczego katolik z protestantem pogodzić się nie może – druga część artykułu Adama Sosnowskiego o różnicach teologicznych między katolicyzmem a protestantyzmem.
● Zwróćcie swe oczy na Górę, z której przyjdzie Wam pomoc – w związku z trzechsetną rocznicą Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej przypominamy historię kultu Maryi jako Królowej Korony Polskiej.
● Marszałek Śmigły-Rydz – życie i śmierć dla Polski – sylwetka Edwarda Śmigłego-Rydza w 75. rocznicę jego zgonu i 80. rocznicę mianowania marszałkiem.
● Leszek Długosz ubarwia świat – relacja z koncertu w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie z okazji 75. urodzin znanego poety i pieśniarza Leszka Długosza.
● Dlaczego nie korzysta się z zasobów Polonii – rozmowa z polskim historykiem z USA prof. Markiem Chodakiewiczem o sytuacji Polonii w świecie.
● Polonia zderza się z opieszałością ze strony urzędników – relacja z międzynarodowej konferencja „Państwo Polskie a Polonia” zorganizowanej w Warszawie przez Stowarzyszenie Solidarni 2010.
● Świato–podgląd – przegląd informacji ze światowych mediów, a w nim m.in.: to katoliccy wyborcy zapewnili zwycięstwo Donaldowi Trumpowi, w Austrii imigranci robią zakupy hurtowe w sklepach dla biednych oraz były szef Komisji Europejskiej chce przyjąć jeszcze 5 milionów imigrantów.
● Krzyżówka z nagrodami
A ponadto: oferta prenumeraty „Wpisu” na 2017 r., książkowa nowość naszego wydawnictwa i atrakcyjne promocja cenowa kilkudziesięciu naszych publikacji.

WPiS

 



Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

19 Kwietnia 1882 roku
Zmarł Charles Robert Darwin, twórca teorii ewolucji biologicznej (ur. 1809)


19 Kwietnia 1999 roku
Parlament Niemiec został przeniesiony do Berlina.


Zobacz więcej