Niedziela 17 Lutego 2019r. - 48 dz. roku,  Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.01.17 - 15:05     Czytano: [1533]

Dział: EKOInformacje

Bajka o smogu?

Kiedy drzewo jest pochyłe - każdy je widzi. Poza tym - na pochyłe drzewo skaczą niemalże wszystkie kozy, a i kozły pewnie też. Polska spychana jest do roli pochyłego drzewa Europy. Co złego w Europie, to ponoć dzieje się z naszego powodu. Nawet spalanie drewna liściastego czy owocowego w naszych kominkach i grillach, może być rzekomo zabójcze - nie tylko dla Polski, ale także dla Europy, a nawet świata. A przecież wiadomo, że np wdychany dym ze spalanych kawałków bogatego w żywicę świerku - działa leczniczo na płuca i leczy z astmy oskrzelowej. Dobrze, że chociaż udało się uratować kilka ogrodów działkowych w Warszawie. To przecież "Zielone Płuca" miasta.

Kleszcze pseudo prywatyzacyjnych mafii i niemieckich developerów co rusz zaciskają się wokół polskich terenów działkowych. W dobie totalnych zanieczyszczeń środowiska naturalnego, wszechobecnego hałasu i smogu energetycznego - nie ma niestety mody na powoływanie nowych ogrodowych działkowych. Nie nawołuje i nie inspiruje do tego nawet Kościół. Przy istnej zagładzie polskiego przemysłu, nie oddano działkowcom pod rekultywację - nawet skrawka zdegradowanej ziemi. A przecież w świecie istnieje już pojęcie hortiterapii. Pojęcie leczenia ogrodem. Przyroda dostarcza leków na wszystko. Trzeba tylko nauczyć się ją pielęgnować i czytać.

Bombardowanie i palenie szybów naftowych w Syrii i Iraku - przez niezidentyfikowane samoloty, ponoć nikomu nie szkodzi, a już prawie na pewno nie wpływa na globalną jakość powietrza. Dobrze chociaż, że niemieckie rumple z silnikami Diesla, jeżdżące po Europie - kojarzone są coraz częściej z kiepską jakością powietrza.

Da Bóg, że w Polsce obok elektrycznych lokomotyw, elektrycznych tramwajów i autobusów - zaroi się od samochodów elektrycznych i hybrydowych, w tym również tych na napęd wodorowy. Jednak dopóki tak się nie stanie, trzeba jakoś funkcjonować. Obyśmy potrafili używać do obrony siebie i najbliższych - siły drzemiącej w przyrodzie. Bo przecież masowo giną wokół nas pszczoły, a to znak, że następnymi będziemy my. Oby refleksja nie przyszła za późno. Lichwiarze i malwersanci nigdy nie zatroszczą się o ekologię, oni potrafią tylko łupić i kraść, ciągle narzekając na rzekomo niskie zyski.

Lubomir

Wersja do druku

Antek - 16.01.17 20:25
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-rzad-planuje-walke-ze-smogiem-ma-pomoc-nowa-akcyza-samochodo,nId,2337695

"Nowa akcyza samochodowa będzie zniechęcać do zakupu za granicą aut, które emitują dużo zanieczyszczeń. "Wstrzeliliśmy się bardzo dobrze naszą inicjatywą zmiany stawek akcyzowych. One mają w inny sposób obciążać samochody, które spalają paliwo w sposób najbardziej szkodliwy dla środowiska" - tłumaczy w rozmowie z RMF FM Mateusz Morawiecki."

i już wiadomo pod co robiono przygotowanie propagandowe o smogu.
Jakie to proste, sam potrafiłbym tak rządzić jest problem podnoszę podatki i problem znika. Ja bym jeszcze wprowadził zakaz wjazdu do centrów miast samochodom z silnikami spalinowymi, tylko elektryczne i riksze.
Ludzie niedojadają ale szczęśliwie płacą coraz wyższe podatki bo na zdrowiu i bezpieczeństwie nie można oszczędzać.
Przypomniała mi się akcja z jodowaniem soli. Głoszono, że jak ludzkość będzie jadła jodowaną sól to znikną choroby tarczycy a stało się odwrotnie a nawet gorzej bo doszło miliony alergików.
Od 1 stycznia wprowadzono nowość tzw. podatek podwodny też dla dobra środowiska. Przybędzie kolejne tysiące urzędników. Na wyjazd na Mazury będzie stać nielicznych. Ceny sprzętu żeglarskiego spadną. Wędkarze jeszcze nie wiedzą, że w ustawie wymyślono zapis "amatorski połów ryb - 8,90 zł za METR KWADRATOWY AKWENU.

Lubomir - 16.01.17 9:59
Re: Antek. To o czym Pan pisze, także powinno niepokoić. Problem ekologii stosuje się najwyraźniej wybiórczo a w zasadzie na potrzeby niemieckiej polityki gospodarczej. Czołowi 'europejscy zieloni' to niemieccy 'marcowi bojówkarze', tacy jak Joschka Fischer, Daniel Cohen i Martin Schulz. Jakoś cicho np o tajemniczej utylizacji odpadów z niemieckich elektrowni atomowych w likwidowanych podziemiach polskich kopalń...

Antek - 15.01.17 16:48
Pyły z kominów elektrowni są wyłapywane przez elektrofiltry bo są radioaktywne, rakotwórcze itd.
Do Polski są wwożone tony tego z połowy świata nawet z Kazachstanu. I co się z tego u nas robi ?
Pyły są zalewane wodą na czas transportu i takie błoto jest u nas suszone a potem przesiewane na różne frakcje. Po wysuszeniu i przesianiu pyły "tracą" szkodliwe właściwości i już są sprzedawane pod nazwą mikrosfera.
Wikipedia podaje do czego jest stosowana taka mikrosfera:

"Współcześnie badania nad syntetycznymi mikrosferami posiadają szereg konkretnych zastosowań, m.in.:

* do transportu leków, wewnątrz organizmu do wybranych tkanek
* jako testy diagnostyczne
* jako materiały o szczególnych własnościach mechanicznych (dodatki do smarów i tworzyw samosmarujących)
* jako materiały o szczególnych własnościach termoizolacyjnych - np: w formie dodatków do betonu
* dodatki do farb, lakierów i kosmetyków wykazujących efekt opalizowania
* na ich bazie tworzy się tusze i kserożele do drukarek"

Nawet do pasty do zębów to dodają.

Znalazłem firmę, która się szczyci, że jako jedyna w Europie będzie nas zasypywać pyłem z Kazachstanu.

http://nafta.wnp.pl/mikrosfera-z-kazachstanu-do-polski,144367_1_0_0.html

"W przyszłym tygodniu Eko Eksport wraz z elektrownią w Kazachstanie utworzy nową spółkę. Dzięki temu polska firma będzie pozyskiwać mikrosferę z kazachskiego złoża i przerabiać ją w nowo zmodernizowanej fabryce w Bielsku-Białej. Dzięki kontraktowi polska spółka będzie miała dostęp do surowca przez cały rok i jako jedyna firma w Europie będzie mógł natychmiast realizować zlecenia."

Rocznie tysiące ton się wwozi cudzych odpadów i to nikomu nie przeszkadza a tu dym z polskiego węgla jest szkodliwy.
90% zużytej odzieży eksportowanej do Polski jest spalana w piecach.
Szwedzi ogrzewają mieszkania i samochody prądem. Szwed może sobie sam zbudować mini elektrownię i nikt go za to nie będzie karał. U nas energia elektryczna jest wykorzystywana do drenażu społeczeństwa z kasy. Najwyższa na świecie różnica pomiędzy ceną jaką dostaje elektrownia a jaką płaci odbiorca. Ca 20 gr dostaje elektrownia odbiorcy płacą od 60 do 120 gr. Mamy złoża miedzi ale nasza miedź w Niemczech jest tańsza jak u nas.
Obecnie Polacy w zimie spalają 1/3 węgla z tego co za Gierka, koksu 1/10.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

17 Lutego 1981 roku
Zarejestrowano Niezależne Zrzeszenie Studentów


17 Lutego 1772 roku
W Petersburgu został podpisany układ rosyjsko-pruski, ustalający zasady podziału Polski, włączona została też Austria


Zobacz więcej