Poniedziałek 20 Maja 2019r. - 140 dz. roku,  Imieniny: Bazylego, Krystyny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.01.17 - 15:05     Czytano: [1577]

Dział: EKOInformacje

Bajka o smogu?

Kiedy drzewo jest pochyłe - każdy je widzi. Poza tym - na pochyłe drzewo skaczą niemalże wszystkie kozy, a i kozły pewnie też. Polska spychana jest do roli pochyłego drzewa Europy. Co złego w Europie, to ponoć dzieje się z naszego powodu. Nawet spalanie drewna liściastego czy owocowego w naszych kominkach i grillach, może być rzekomo zabójcze - nie tylko dla Polski, ale także dla Europy, a nawet świata. A przecież wiadomo, że np wdychany dym ze spalanych kawałków bogatego w żywicę świerku - działa leczniczo na płuca i leczy z astmy oskrzelowej. Dobrze, że chociaż udało się uratować kilka ogrodów działkowych w Warszawie. To przecież "Zielone Płuca" miasta.

Kleszcze pseudo prywatyzacyjnych mafii i niemieckich developerów co rusz zaciskają się wokół polskich terenów działkowych. W dobie totalnych zanieczyszczeń środowiska naturalnego, wszechobecnego hałasu i smogu energetycznego - nie ma niestety mody na powoływanie nowych ogrodowych działkowych. Nie nawołuje i nie inspiruje do tego nawet Kościół. Przy istnej zagładzie polskiego przemysłu, nie oddano działkowcom pod rekultywację - nawet skrawka zdegradowanej ziemi. A przecież w świecie istnieje już pojęcie hortiterapii. Pojęcie leczenia ogrodem. Przyroda dostarcza leków na wszystko. Trzeba tylko nauczyć się ją pielęgnować i czytać.

Bombardowanie i palenie szybów naftowych w Syrii i Iraku - przez niezidentyfikowane samoloty, ponoć nikomu nie szkodzi, a już prawie na pewno nie wpływa na globalną jakość powietrza. Dobrze chociaż, że niemieckie rumple z silnikami Diesla, jeżdżące po Europie - kojarzone są coraz częściej z kiepską jakością powietrza.

Da Bóg, że w Polsce obok elektrycznych lokomotyw, elektrycznych tramwajów i autobusów - zaroi się od samochodów elektrycznych i hybrydowych, w tym również tych na napęd wodorowy. Jednak dopóki tak się nie stanie, trzeba jakoś funkcjonować. Obyśmy potrafili używać do obrony siebie i najbliższych - siły drzemiącej w przyrodzie. Bo przecież masowo giną wokół nas pszczoły, a to znak, że następnymi będziemy my. Oby refleksja nie przyszła za późno. Lichwiarze i malwersanci nigdy nie zatroszczą się o ekologię, oni potrafią tylko łupić i kraść, ciągle narzekając na rzekomo niskie zyski.

Lubomir

Wersja do druku

Antek - 16.01.17 20:25
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-rzad-planuje-walke-ze-smogiem-ma-pomoc-nowa-akcyza-samochodo,nId,2337695

"Nowa akcyza samochodowa będzie zniechęcać do zakupu za granicą aut, które emitują dużo zanieczyszczeń. "Wstrzeliliśmy się bardzo dobrze naszą inicjatywą zmiany stawek akcyzowych. One mają w inny sposób obciążać samochody, które spalają paliwo w sposób najbardziej szkodliwy dla środowiska" - tłumaczy w rozmowie z RMF FM Mateusz Morawiecki."

i już wiadomo pod co robiono przygotowanie propagandowe o smogu.
Jakie to proste, sam potrafiłbym tak rządzić jest problem podnoszę podatki i problem znika. Ja bym jeszcze wprowadził zakaz wjazdu do centrów miast samochodom z silnikami spalinowymi, tylko elektryczne i riksze.
Ludzie niedojadają ale szczęśliwie płacą coraz wyższe podatki bo na zdrowiu i bezpieczeństwie nie można oszczędzać.
Przypomniała mi się akcja z jodowaniem soli. Głoszono, że jak ludzkość będzie jadła jodowaną sól to znikną choroby tarczycy a stało się odwrotnie a nawet gorzej bo doszło miliony alergików.
Od 1 stycznia wprowadzono nowość tzw. podatek podwodny też dla dobra środowiska. Przybędzie kolejne tysiące urzędników. Na wyjazd na Mazury będzie stać nielicznych. Ceny sprzętu żeglarskiego spadną. Wędkarze jeszcze nie wiedzą, że w ustawie wymyślono zapis "amatorski połów ryb - 8,90 zł za METR KWADRATOWY AKWENU.

Lubomir - 16.01.17 9:59
Re: Antek. To o czym Pan pisze, także powinno niepokoić. Problem ekologii stosuje się najwyraźniej wybiórczo a w zasadzie na potrzeby niemieckiej polityki gospodarczej. Czołowi 'europejscy zieloni' to niemieccy 'marcowi bojówkarze', tacy jak Joschka Fischer, Daniel Cohen i Martin Schulz. Jakoś cicho np o tajemniczej utylizacji odpadów z niemieckich elektrowni atomowych w likwidowanych podziemiach polskich kopalń...

Antek - 15.01.17 16:48
Pyły z kominów elektrowni są wyłapywane przez elektrofiltry bo są radioaktywne, rakotwórcze itd.
Do Polski są wwożone tony tego z połowy świata nawet z Kazachstanu. I co się z tego u nas robi ?
Pyły są zalewane wodą na czas transportu i takie błoto jest u nas suszone a potem przesiewane na różne frakcje. Po wysuszeniu i przesianiu pyły "tracą" szkodliwe właściwości i już są sprzedawane pod nazwą mikrosfera.
Wikipedia podaje do czego jest stosowana taka mikrosfera:

"Współcześnie badania nad syntetycznymi mikrosferami posiadają szereg konkretnych zastosowań, m.in.:

* do transportu leków, wewnątrz organizmu do wybranych tkanek
* jako testy diagnostyczne
* jako materiały o szczególnych własnościach mechanicznych (dodatki do smarów i tworzyw samosmarujących)
* jako materiały o szczególnych własnościach termoizolacyjnych - np: w formie dodatków do betonu
* dodatki do farb, lakierów i kosmetyków wykazujących efekt opalizowania
* na ich bazie tworzy się tusze i kserożele do drukarek"

Nawet do pasty do zębów to dodają.

Znalazłem firmę, która się szczyci, że jako jedyna w Europie będzie nas zasypywać pyłem z Kazachstanu.

http://nafta.wnp.pl/mikrosfera-z-kazachstanu-do-polski,144367_1_0_0.html

"W przyszłym tygodniu Eko Eksport wraz z elektrownią w Kazachstanie utworzy nową spółkę. Dzięki temu polska firma będzie pozyskiwać mikrosferę z kazachskiego złoża i przerabiać ją w nowo zmodernizowanej fabryce w Bielsku-Białej. Dzięki kontraktowi polska spółka będzie miała dostęp do surowca przez cały rok i jako jedyna firma w Europie będzie mógł natychmiast realizować zlecenia."

Rocznie tysiące ton się wwozi cudzych odpadów i to nikomu nie przeszkadza a tu dym z polskiego węgla jest szkodliwy.
90% zużytej odzieży eksportowanej do Polski jest spalana w piecach.
Szwedzi ogrzewają mieszkania i samochody prądem. Szwed może sobie sam zbudować mini elektrownię i nikt go za to nie będzie karał. U nas energia elektryczna jest wykorzystywana do drenażu społeczeństwa z kasy. Najwyższa na świecie różnica pomiędzy ceną jaką dostaje elektrownia a jaką płaci odbiorca. Ca 20 gr dostaje elektrownia odbiorcy płacą od 60 do 120 gr. Mamy złoża miedzi ale nasza miedź w Niemczech jest tańsza jak u nas.
Obecnie Polacy w zimie spalają 1/3 węgla z tego co za Gierka, koksu 1/10.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20 Maja 1943 roku
Szare Szeregi przeprowadziły pod Celestynowem udaną akcję odbicia więźniów transportowanych do Auschwitz.


20 Maja 2016 roku
W wieku 62 lat zmarł Andrzej Urbański dziennikarz, publicysta były poseł do Sejmu i prezes zarządu TVP, w latach 2005-06 szef Kancelarii i doradca Prez. Lecha Kaczyńskiego


Zobacz więcej